05.04.2019

Sprzedajesz nieruchomość w Bydgoszczy? Sprawdź, jakich błędów powinieneś unikać!

Sprzedawanie nieruchomości nie musi być wcale trudne. Wystarczy poznać pewne zasady oraz wystrzegać się przed popełnianiem błędów. Pułapki, które na nas czyhają, mogą bowiem również ponieść klęskę – dzisiaj pokazujemy, jak im w tym łatwo pomóc. Są pewne kwestie, które warto szczególnie zapamiętać, by w skuteczny sposób sprzedać mieszkanie w Bydgoszczy.

Dawid Płociński

Nie stworzyliśmy planu

Sukcesem każdej transakcji jest jej dokładne zaplanowanie. Bardzo rzadko pomaga tutaj pośpiech, dużo bardziej sprawdzają się opanowanie i rozwaga. Impuls czy też namowa innych osób zazwyczaj również okazują się zgubne,dlatego lepiej jest przemyśleć swoje cele oraz strategię ich osiągnięcia. Plan sprzedaży nieruchomości w Bydgoszczy powinien uwzględniać cały proces – zarówno kompletowanie potrzebnych dokumentów, określanie ceny nieruchomości, jak i przygotowanie oferty zachęcającej do kupna. Wszystko należy dokładnie zaplanować – i powoli swoje plany wdrażać w życie.

Nieskutecznie wyceniliśmy nieruchomość

Cena lokum, które wystawiamy na sprzedaż w Bydgoszczy, ma niezwykle istotne znaczenie. Jej zadaniem jest zachęcenie potencjalnych kupców – jednak zbyt niska cena może spowodować utratę części własnego zysku. Ponadto może ona wydać się również podejrzana w oczach nabywców. Z kolei cena zbyt wygórowana zniechęca do zakupu i powoduje zawężenie kręgu zainteresowanych, co jest niestety dość częstym błędem. Dlatego też odpowiednia wycena ma znaczenie dużo większe, niż mogłoby się nam wydawać. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę lokalizację naszej nieruchomości, jej stan techniczny czy też sytuację na rynku. Sprawdźmy, w jakiej cenie sprzedają się mieszkania w Bydgoszczy oraz w dzielnicy, w której znajduje się nasze lokum.

Słabo zareklamowaliśmy ofertę sprzedaży

Rynek nieruchomości w Bydgoszczy jest niezwykle rozwinięty. Codziennie pojawiają się nowe oferty sprzedaży, dlatego powinniśmy zrobić wszystko, by nasza okazała się jedną z najlepszych. Częstym błędem jest słaba promocja, zaś nie od dziś wiadomo, że reklama uchodzi za dźwignię handlu. Przygotujmy ofertę, która zachęci potencjalnych nabywców –wybierzmy skuteczne środki przekazu i wypromujmy ją, biorąc pod uwagę pożądaną grupę docelową. Dobrym pomysłem wydaje się skorzystanie z pomocy biura nieruchomości w Bydgoszczy, które posiada obszerną bazę kontaktów – co tylko pozytywnie wpłynie na promocję naszej oferty.

Nie zadbaliśmy o pierwsze wrażenie

Kiedy już mamy potencjalnych kupców, musimy im odpowiednio zaprezentować mieszkanie. Dużym błędem okazuje się pokazanie lokalu nieposprzątanego, zaniedbanego, z brudnymi oknami czy też obskurnymi ścianami. Pierwsze wrażenie może być najistotniejsze i przesądzić o szybkim zakończeniu negocjacji. Dlatego też przygotujmy swoje mieszkanie przed oględzinami. Najlepiej jest pozbyć się nadmiaru niepotrzebnych rzeczy, które tylko optycznie zmniejszają pomieszczenia. Zadbajmy o szczególny porządek, dobrym pomysłem okazuje się użycie odświeżaczy zapachowych.

Nie powiedzieliśmy wszystkiego

Jedną z istotniejszych kwestii jest również mówienie prawdy. Z pewnością informowanie o wadach nieruchomości nie pomoże w jej szybszym sprzedaniu, ale przynajmniej uchroni nas przed komplikacjami w przyszłości. Nie zatajajmy zatem informacji, które mogą okazać się przydatne dla nabywcy, a z pewnością nasza transakcja przebiegnie po naszej myśli.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK