28.05.2020

Sprzedaż nieruchomości w Bydgoszczy – w jaki sposób podnieść jej wartość?

Funkcjonalny rozkład pomieszczeń, dogodna lokalizacja, piwnica, balkon, miejsce postojowe to atuty, które czynią wystawione przez nas mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy bardziej atrakcyjnym i godnym uwagi. Niemniej jednak każdy właściciel, chcący sprzedać nieruchomość powinien podjąć działania, które dodatkowo podniosą wartość mieszkania.

Dawid Płociński

Funkcjonalny rozkład pomieszczeń, dogodna lokalizacja, piwnica, balkon, miejsce postojowe to atuty, które czynią wystawione przez nas mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy bardziej atrakcyjnym i godnym uwagi. Niemniej jednak każdy właściciel, chcący sprzedać nieruchomość powinien podjąć działania, które dodatkowo podniosą wartość mieszkania.

Dokładnie posprzątaj mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy

Choć generalne porządki realnie nie podniosą wartości naszego mieszkania, to z pewnością zwiększą jego wartość w oczach potencjalnych kupujących i przyspieszą proces sprzedaży. Ściany, okna, drzwi czy podłoga w mieszkaniu nie zachwycają swą czystością i świeżością, a do piwnicy ciężko się dostać z uwagi na dużą ilość rzeczy? Wystawienie nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy to doskonała okazja do dokładnego uprzątnięcia wszystkich pomieszczeń.

Odśwież ściany

Jeśli nie odświeżaliśmy naszych ścian przez dobrych kilkanaście lat lub mieszkamy z dziećmi, które po nich rysują i dotykają swoimi, nie zawsze czystymi rączkami, to zwykłe czyszczenie może nie wystarczyć. W takiej sytuacji, by podnieść wartość nieruchomości w Bydgoszczy i szybciej ją sprzedać, powinniśmy pomalować wszystkie ściany, najlepiej na jeden z neutralnych kolorów, takich jak biel, beż czy szarość, które optycznie powiększą i rozjaśnią przestrzeń.

Renowacja podłogi

Odstające listwy podłogowe czy przetarcia na parkiecie od przesuwania krzeseł lub fotela mogą na dobre odstraszyć potencjalnych kupców i wpłynąć na wartość lokalu. Dlatego przed sprzedażą mieszkania w Bydgoszczy warto zadbać o naprawienie dziur w podłodze oraz wyeliminowanie wszelkich rys i przetarć.

Wyrzuć wszystkie niepotrzebne rzeczy

Przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy, wyrzuć z mieszkania wszelkie niepotrzebne przedmioty, stare i zniszczone meble czy nagromadzone przez lata i nienadające się do użytku sprzęty. Z pewnością po ich wyeliminowaniu mieszkanie będzie wyglądało na większe i bardziej przestronne, co bez wątpienia pozytywnie wpłynie na jego odbiór przez nowych właścicieli.

Napraw wszystkie usterki

Nieszczelne okna, skrzypiące drzwi, kapiący kran, opadające drzwiczki od szafki kuchennej to widoczne gołym okiem, a zarazem proste do naprawienia usterki, które z pewnością korzystnie wpłyną na wartość mieszkania. Dobry stan techniczny zwiększa szansę na szybszą i sprawniejszą sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Mieszkanie najlepiej prezentuje się w neutralnym świetle, jednak nie zawsze możemy liczyć na promienie słońca wpadające do wnętrza. Dlatego powinniśmy zadbać o to, by oświetlenie we wszystkich pomieszczeniach było sprawne. Często wymiana żarówek na te o większej mocy czy innej temperaturze sprawia, że mieszkanie tanim i szybkim nakładem pracy wygląda znacznie lepiej. Mała zmiana – duży efekt!

Zadbaj o przyjemny zapach

Czy wiesz, że zapach odgrywa ogromną rolę przy sprzedaży? Dlatego po gruntownym sprzątaniu i malowaniu ścian należy porządnie wywietrzyć mieszkanie. Powinno ono pachnieć po prostu świeżością i czystością, jednak dla wzmocnienia efektu, także i wizualnego, warto udekorować mieszkanie świeżymi, ciętymi kwiatami, które będą wydzielały przyjemny, subtelny zapach do wnętrza.

Sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy przebiegnie zdecydowanie szybciej i łatwiej, jeśli podejmiemy działania mające na celu podniesienie wartości nieruchomości.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK