28.05.2020

Sprzedaż nieruchomości w Bydgoszczy – w jaki sposób podnieść jej wartość?

Funkcjonalny rozkład pomieszczeń, dogodna lokalizacja, piwnica, balkon, miejsce postojowe to atuty, które czynią wystawione przez nas mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy bardziej atrakcyjnym i godnym uwagi. Niemniej jednak każdy właściciel, chcący sprzedać nieruchomość powinien podjąć działania, które dodatkowo podniosą wartość mieszkania.

Dawid Płociński

Funkcjonalny rozkład pomieszczeń, dogodna lokalizacja, piwnica, balkon, miejsce postojowe to atuty, które czynią wystawione przez nas mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy bardziej atrakcyjnym i godnym uwagi. Niemniej jednak każdy właściciel, chcący sprzedać nieruchomość powinien podjąć działania, które dodatkowo podniosą wartość mieszkania.

Dokładnie posprzątaj mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy

Choć generalne porządki realnie nie podniosą wartości naszego mieszkania, to z pewnością zwiększą jego wartość w oczach potencjalnych kupujących i przyspieszą proces sprzedaży. Ściany, okna, drzwi czy podłoga w mieszkaniu nie zachwycają swą czystością i świeżością, a do piwnicy ciężko się dostać z uwagi na dużą ilość rzeczy? Wystawienie nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy to doskonała okazja do dokładnego uprzątnięcia wszystkich pomieszczeń.

Odśwież ściany

Jeśli nie odświeżaliśmy naszych ścian przez dobrych kilkanaście lat lub mieszkamy z dziećmi, które po nich rysują i dotykają swoimi, nie zawsze czystymi rączkami, to zwykłe czyszczenie może nie wystarczyć. W takiej sytuacji, by podnieść wartość nieruchomości w Bydgoszczy i szybciej ją sprzedać, powinniśmy pomalować wszystkie ściany, najlepiej na jeden z neutralnych kolorów, takich jak biel, beż czy szarość, które optycznie powiększą i rozjaśnią przestrzeń.

Renowacja podłogi

Odstające listwy podłogowe czy przetarcia na parkiecie od przesuwania krzeseł lub fotela mogą na dobre odstraszyć potencjalnych kupców i wpłynąć na wartość lokalu. Dlatego przed sprzedażą mieszkania w Bydgoszczy warto zadbać o naprawienie dziur w podłodze oraz wyeliminowanie wszelkich rys i przetarć.

Wyrzuć wszystkie niepotrzebne rzeczy

Przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy, wyrzuć z mieszkania wszelkie niepotrzebne przedmioty, stare i zniszczone meble czy nagromadzone przez lata i nienadające się do użytku sprzęty. Z pewnością po ich wyeliminowaniu mieszkanie będzie wyglądało na większe i bardziej przestronne, co bez wątpienia pozytywnie wpłynie na jego odbiór przez nowych właścicieli.

Napraw wszystkie usterki

Nieszczelne okna, skrzypiące drzwi, kapiący kran, opadające drzwiczki od szafki kuchennej to widoczne gołym okiem, a zarazem proste do naprawienia usterki, które z pewnością korzystnie wpłyną na wartość mieszkania. Dobry stan techniczny zwiększa szansę na szybszą i sprawniejszą sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Mieszkanie najlepiej prezentuje się w neutralnym świetle, jednak nie zawsze możemy liczyć na promienie słońca wpadające do wnętrza. Dlatego powinniśmy zadbać o to, by oświetlenie we wszystkich pomieszczeniach było sprawne. Często wymiana żarówek na te o większej mocy czy innej temperaturze sprawia, że mieszkanie tanim i szybkim nakładem pracy wygląda znacznie lepiej. Mała zmiana – duży efekt!

Zadbaj o przyjemny zapach

Czy wiesz, że zapach odgrywa ogromną rolę przy sprzedaży? Dlatego po gruntownym sprzątaniu i malowaniu ścian należy porządnie wywietrzyć mieszkanie. Powinno ono pachnieć po prostu świeżością i czystością, jednak dla wzmocnienia efektu, także i wizualnego, warto udekorować mieszkanie świeżymi, ciętymi kwiatami, które będą wydzielały przyjemny, subtelny zapach do wnętrza.

Sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy przebiegnie zdecydowanie szybciej i łatwiej, jeśli podejmiemy działania mające na celu podniesienie wartości nieruchomości.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
22.07.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osowej Górze?

Poszukując mieszkania w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na osiedle Osowa Góra. To miejsce otoczone naturą, dające mieszkańcom wiele możliwości. Co dokładnie wyróżnia tę wdzięczną bydgoską dzielnicę i dla kogo okaże się ona dobrym miejscem zamieszkania?

06.07.2022

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Podczas poszukiwań nieruchomości w głowie każdego z nas rodzi się mnóstwo wątpliwości. Oto kilka z najczęściej zadawanych pytań dotyczących mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy!

04.07.2022

Czym jest rentowność najmu nieruchomości?

Rentowność najmu pomaga ocenić rentowność danej inwestycji. Dzięki temu jeszcze przed kupnem mieszkania w Bydgoszczy, jesteśmy w stanie oszacować zyski i straty związane z tak ważnym zakupem. Czym dokładnie jest rentowność najmu i w jaki sposób można ją obliczyć?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK