07.06.2019

Ogłoszenie o sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy – jakie aspekty sprawią, że będzie profesjonalne?

Sprzedaż mieszkania to często trudna decyzja. Niejednokrotnie jesteśmy związani z miejscem, które chcemy sprzedać, i nie jest łatwo nam się z nim rozstać. Jeśli jednak ostatecznie zdecydujemy się już na sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy, warto zastanowić się jak powinno wyglądać nasze ogłoszenie, które zachęci potencjalnych nabywców do kupna nieruchomości.

Dawid Płociński

Po pierwsze: przygotuj najważniejsze dane omieszkaniu

Pamiętaj, że potencjalny kupiec będzie chciał znać wszystkie informacje o mieszkaniu, które go zainteresuje. Muszą się one zatem znaleźć w ogłoszeniu – tak, żeby nie pozostawiało ono wątpliwości. Spisywanie danych rozpocznij jeszcze przed formułowaniem zdań do ogłoszenia o sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy. Pamiętaj o elementach, takich jak:

  • powierzchnia,
  • lokalizacja
  • rozkład pomieszczeń,
  • typ (np. blok, kamienica, stare lub nowe budownictwo),
  • stan techniczny,
  • atuty dodatkowe (garaż, miejsce postojowe, piwnica),
  • proponowana cena i ewentualna możliwość jej negocjacji,
  • dostępność mediów.

Po drugie: postaw na chwytliwy tytuł

Jeśli zbierzemy już podstawowe informacje, możemy rozpocząć pracę nad formułowaniem ogłoszenia o sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy. Ważną rolę odgrywa tu tytuł, który przykuje uwagę poszukującego. Warto zatem stworzyć go w oparciu o atuty naszego mieszkania. Sprzedajesz przestronną nieruchomość z imponującym metrażem? Spróbuj użyć tytułu: Mieszkanie dla rodziny w Bydgoszczy. Chcesz spieniężyć mieszkanie blisko lasu, bez obecności dróg szybkiego ruchu? Zachęć wstępem: Mieszkanie na sprzedaż w spokojnej dzielnicy Bydgoszczy. Zaintrygowany klient z pewnością będzie chciał dowiedzieć się, gdzie owa spokojna przestrzeń się znajduje.

Po trzecie: stwórz profesjonalny opis

Spisane wcześniej dane wykorzystaj do stworzenia spójnego opisu zachęcającego do kupna mieszkania w Bydgoszczy. Pamiętaj, aby nie przesadzać z nadmiernym używaniem wartościujących przymiotników (np. malutkie mieszkanko, śliczna okolica) i zwrotów perswazyjnych (np. kup już dziś, musisz je mieć). Wbrew pozorom mogą one odstraszyć potencjalnych nabywców. Lepiej wypada neutralne zaproszenie do kontaktu w celu pozyskania większej liczby informacji lub umówienia wizyty. Aby ogłoszenie było czytelne, warto wypunktować lub pogrubić w najważniejsze zawarte w nim informacje.

Po czwarte: dołącz zdjęcia

Pamiętaj, że sam opis nigdy nie wystarczy. Ogłoszenie o sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy musi posiadać zatem zdjęcia prezentujące nieruchomość. Warto, aby jak najlepiej przedstawiały one nasze mieszkanie, podkreślając jego atuty. Potencjalnych klientów zniechęci z pewnością bałagan czy zamazane zdjęcia. Na fotografiach powinny znaleźć się też elementy dodatkowe, które wyróżniają naszą nieruchomość, np. cieszący oko widok z okna czy wspólna komórka lokatorska.

Po piąte: nie koloryzuj!

Zasada ostatnia, ale bardzo ważna, to zadbanie o prawdziwość przekazywanych w ogłoszeniu informacji. Niedozwolone jest zakrzywianie rzeczywistości w ogłoszeniu. Przykład? Jeśli najbliższy przystanek tramwajowy znajduje się w odległości 1,5 km od naszego mieszkania, nie piszmy, że dogodna komunikacja miejska to wielki atut lokalizacji. Te dane można szybko zweryfikować ‒potencjalny kupiec poczuje się w ten sposób oszukany, a co za tym idzie zniechęcony.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK