07.06.2019

Ogłoszenie o sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy – jakie aspekty sprawią, że będzie profesjonalne?

Sprzedaż mieszkania to często trudna decyzja. Niejednokrotnie jesteśmy związani z miejscem, które chcemy sprzedać, i nie jest łatwo nam się z nim rozstać. Jeśli jednak ostatecznie zdecydujemy się już na sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy, warto zastanowić się jak powinno wyglądać nasze ogłoszenie, które zachęci potencjalnych nabywców do kupna nieruchomości.

Dawid Płociński

Po pierwsze: przygotuj najważniejsze dane omieszkaniu

Pamiętaj, że potencjalny kupiec będzie chciał znać wszystkie informacje o mieszkaniu, które go zainteresuje. Muszą się one zatem znaleźć w ogłoszeniu – tak, żeby nie pozostawiało ono wątpliwości. Spisywanie danych rozpocznij jeszcze przed formułowaniem zdań do ogłoszenia o sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy. Pamiętaj o elementach, takich jak:

  • powierzchnia,
  • lokalizacja
  • rozkład pomieszczeń,
  • typ (np. blok, kamienica, stare lub nowe budownictwo),
  • stan techniczny,
  • atuty dodatkowe (garaż, miejsce postojowe, piwnica),
  • proponowana cena i ewentualna możliwość jej negocjacji,
  • dostępność mediów.

Po drugie: postaw na chwytliwy tytuł

Jeśli zbierzemy już podstawowe informacje, możemy rozpocząć pracę nad formułowaniem ogłoszenia o sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy. Ważną rolę odgrywa tu tytuł, który przykuje uwagę poszukującego. Warto zatem stworzyć go w oparciu o atuty naszego mieszkania. Sprzedajesz przestronną nieruchomość z imponującym metrażem? Spróbuj użyć tytułu: Mieszkanie dla rodziny w Bydgoszczy. Chcesz spieniężyć mieszkanie blisko lasu, bez obecności dróg szybkiego ruchu? Zachęć wstępem: Mieszkanie na sprzedaż w spokojnej dzielnicy Bydgoszczy. Zaintrygowany klient z pewnością będzie chciał dowiedzieć się, gdzie owa spokojna przestrzeń się znajduje.

Po trzecie: stwórz profesjonalny opis

Spisane wcześniej dane wykorzystaj do stworzenia spójnego opisu zachęcającego do kupna mieszkania w Bydgoszczy. Pamiętaj, aby nie przesadzać z nadmiernym używaniem wartościujących przymiotników (np. malutkie mieszkanko, śliczna okolica) i zwrotów perswazyjnych (np. kup już dziś, musisz je mieć). Wbrew pozorom mogą one odstraszyć potencjalnych nabywców. Lepiej wypada neutralne zaproszenie do kontaktu w celu pozyskania większej liczby informacji lub umówienia wizyty. Aby ogłoszenie było czytelne, warto wypunktować lub pogrubić w najważniejsze zawarte w nim informacje.

Po czwarte: dołącz zdjęcia

Pamiętaj, że sam opis nigdy nie wystarczy. Ogłoszenie o sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy musi posiadać zatem zdjęcia prezentujące nieruchomość. Warto, aby jak najlepiej przedstawiały one nasze mieszkanie, podkreślając jego atuty. Potencjalnych klientów zniechęci z pewnością bałagan czy zamazane zdjęcia. Na fotografiach powinny znaleźć się też elementy dodatkowe, które wyróżniają naszą nieruchomość, np. cieszący oko widok z okna czy wspólna komórka lokatorska.

Po piąte: nie koloryzuj!

Zasada ostatnia, ale bardzo ważna, to zadbanie o prawdziwość przekazywanych w ogłoszeniu informacji. Niedozwolone jest zakrzywianie rzeczywistości w ogłoszeniu. Przykład? Jeśli najbliższy przystanek tramwajowy znajduje się w odległości 1,5 km od naszego mieszkania, nie piszmy, że dogodna komunikacja miejska to wielki atut lokalizacji. Te dane można szybko zweryfikować ‒potencjalny kupiec poczuje się w ten sposób oszukany, a co za tym idzie zniechęcony.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK