05.08.2021

Na co zwrócić uwagę wybierając biuro nieruchomości w Bydgoszczy?

Na rynku powstaje coraz więcej biur nieruchomości, jednak nie wszystkie z nich są godne polecenia. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, aby wybrać dla siebie profesjonalne biuro nieruchomości.

Dawid Płociński

Na rynku powstaje coraz więcej biur nieruchomości, jednak nie wszystkie z nich są godne polecenia. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, aby wybrać dla siebie profesjonalne biuro nieruchomości.

Doradcy ds. nieruchomości

W biurze nieruchomości przede wszystkim liczą się ludzie, którzy tam pracują. Chodzi głównie o agentów czy doradców ds nieruchomości, bowiem to właśnie z nimi będziemy bezpośrednio i najwięcej współpracować – niezależnie od tego czy chcemy kupić, sprzedać czy może wynająć lokal. Pracownicy biura nieruchomości w Bydgoszczy powinni być kompetentni – posiadać zarówno dużą wiedzę teoretyczną, jak i doświadczenie praktyczne. Innymi ważnymi cechami są wysoka odpowiedzialność i skrupulatność. Agenci to swego rodzaju wizytówka firmy i jeśli są oni profesjonalni to można przypuszczać, że całe biuro nieruchomości również takie jest.

Pewnego rodzaju potwierdzeniem wiarygodności i wiedzy danego pośrednika nieruchomości jest licencja zawodowa. Co prawda, od 2014 roku agenci nieruchomości nie muszą już posiadać kierunkowego wykształcenia ani państwowej licencji aby wykonywać zawód pośrednika nieruchomości, jednak tego typu dokument wciąż jest pożądany i warto sprawdzić czy pracownicy biura, z którym chcemy współpracować mają taką licencje. Można to zrobić online za pomocą strony internetowej:

Tak jak posiadanie licencji nie jest obligatoryjne, tak każdy pośrednik nieruchomości musi mieć aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli OC. Warto to sprawdzić przed każdym rozpoczęciem współpracy.

Nieruchomości w Bydgoszczy – liczą się opinie innych

Jednym z najstarszych, ale wciąż najlepszych sposobów na sprawdzenie poziomu biura nieruchomości w Bydgoszczy jest zapoznanie się z opiniami innych osób, które z danym biurem współpracowały. Obecni lub byli klienci najlepiej wiedzą jak wszystko w danej firmie działa. Ich opinie są doskonałą miarą jakości usług. Oczywiście nie ma co szukać biur z pozytywnymi komentarzami na poziomie stuprocentowym, ponieważ jest to niemożliwe, aby przez wszystkie lata działalności firmy nie znalazł się choć jeden niezadowolony klient.

Dodatkowe prowizje i opłaty

Niektóre biura nieruchomości żądają dodatkowych opłat za czynności, które powinny znaleźć się w standardowym katalogu ich obowiązków. Zdarza się też, że żądają dodatkowych opłat czy prowizji za wykonanie usług kompletnie niezwiązanych z pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Tego typu praktyki powinny zapalić czerwoną lampkę ostrzegającą. Niestety – nadal zdarzają się na rynku biura nierzetelne, które nie troszczą się o interes klienta, a jedynie swoje wynagrodzenie.

Wizerunek biura nieruchomości z Bydgoszczy

Nie ma co ukrywać, że w branży nieruchomości liczy się pierwsze wrażenie. Dotyczy to zarówno ogłoszeń, jak i samych pośredników i biura nieruchomości. Jeśli dana firma o nie nie dba to jest to jasny sygnał, że nie za bardzo zna się na rzeczy. Dobre biuro biuro nieruchomości w Bydgoszczy przykłada uwagę do wszystkich szczegółów, nawet takich jak posiadanie estetycznej strony internetowej, czytelnych ogłoszeń, porządku w siedzibie firmy czy profesjonalnego ubioru zatrudnianego pośrednika nieruchomości.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK