22.09.2020

Zalety mieszkania w nowym budownictwie w Bydgoszczy

Przed kupnem mieszkania każdy musi dokonać wielu wyborów. Jednym z nich jest decyzja o tym, czy chcesz kupić mieszkanie w Bydgoszczy w nowym budownictwie czy nieruchomość zlokalizowaną w bloku z wielkiej płyty. W dzisiejszym artykule przedstawiamy zalety tego pierwszego rozwiązania. Dowiedz się, dlaczego warto kupić zdecydować się na lokal usytuowane w nowszych budynkach.

Dawid Płociński

Przed kupnem mieszkania każdy musi dokonać wielu wyborów. Jednym z nich jest decyzja o tym, czy chcesz kupić mieszkanie w Bydgoszczy w nowym budownictwie czy nieruchomość zlokalizowaną w bloku z wielkiej płyty. W dzisiejszym artykule przedstawiamy zalety tego pierwszego rozwiązania. Dowiedz się, dlaczego warto kupić zdecydować się na lokal usytuowane w nowszych budynkach.

Wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych

Mieszkania w Bydgoszczy zlokalizowane w nowym budownictwie są realizowane w oparciu o praktyczne i nowe rozwiązania technologiczne, co bez wątpienia przekłada się na późniejszy komfort użytkowania lokalu. Aktualnie mieszkania w nowym budownictwie wyposaża się nie tylko w wideodomofony czy nowoczesne, ciche windy kursujące już od najniższej kondygnacji, ale także w nowoczesną klimatyzację czy w technologię smart home, pozwalającą na zdalne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem czy rozmaitymi sprzętami znajdującymi się w domu przy pomocy urządzenia mobilnego z dostępem do Internetu. Na uwagę zasługuje również dobrze przemyślany rozkład pomieszczeń, co pozwala na łatwą i funkcjonalną aranżację. W mieszkaniu w nowym budownictwie na próżno bowiem szukać, np. pokoi przejściowych czy ciasnych korytarzy.

Ponadto warto podkreślić, że zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych wpływa również na niższe koszty utrzymania. Zwykle mamy tu do czynienia z niższym czynszem, ponieważ w jego skład nie wchodzą składki na fundusz remontowy, a także niższymi rachunkami za ogrzewanie, co wynika z dużo lepszej izolacji cieplnej budynku.

Bogata infrastruktura otoczenia

Dostęp do bogatej i nowoczesnej infrastruktury otoczenia to kolejna zaleta kupna mieszkania w Bydgoszczy w nowym budownictwie. Parkingi i garaże w pobliżu bloku, place zabaw, tereny zielone sprzyjające rekreacji to elementy otoczenia stworzone z myślą o komforcie mieszkańców, które są standardem, jeśli chodzi o nowe osiedla.

Co więcej bloki w nowym budownictwie znajdują się na nowoczesnych osiedlach, które zachwycają swą estetyką. Administratorzy takich osiedli przywiązują dużą wagę do porządku i czystości. Klatki schodowe są schludne i zadbane, trawniki równo przystrzyżone, a elewacje czyste i jasne. Poza tym na terenach nowych osiedli często buduje się sklepy, siłownie, a nawet przedszkola i przychodnie.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Mieszkanie w nowym budownictwie to gwarancja bezpieczeństwa zamieszkiwania. Standardem jest, że nowe bloki znajdują się na osiedlach, które wyposażone są w szlabany i systemy monitoringu, a coraz częściej pojawia się także portiernia i całodobowa ochrona. Ponadto do dyspozycji lokatorów oddaje się zadaszone parkingi lub miejsca parkingowe, do których dostęp mają tylko i wyłącznie mieszkańcy, co znacznie minimalizuje ryzyko zarysowania, zniszczenia czy kradzieży samochodu. Mieszkając w nowym budownictwie, na strzeżonym osiedlu możesz czuć się dużo bezpieczniej, niż lokatorzy okolicznych bloków, do których każdy z łatwością może się dostać.

Kupno mieszkania w Bydgoszczy w nowszej zabudowie to gwarancja nabycia komfortowej nieruchomości usytuowanej w bloku zbudowanym przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, na estetycznym, dobrze zabezpieczonym osiedlu, na którym nie brakuje miejsc parkingowych, placów zabaw i miejsca do rekreacji na świeżym powietrzu.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
22.07.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osowej Górze?

Poszukując mieszkania w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na osiedle Osowa Góra. To miejsce otoczone naturą, dające mieszkańcom wiele możliwości. Co dokładnie wyróżnia tę wdzięczną bydgoską dzielnicę i dla kogo okaże się ona dobrym miejscem zamieszkania?

06.07.2022

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Podczas poszukiwań nieruchomości w głowie każdego z nas rodzi się mnóstwo wątpliwości. Oto kilka z najczęściej zadawanych pytań dotyczących mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy!

04.07.2022

Czym jest rentowność najmu nieruchomości?

Rentowność najmu pomaga ocenić rentowność danej inwestycji. Dzięki temu jeszcze przed kupnem mieszkania w Bydgoszczy, jesteśmy w stanie oszacować zyski i straty związane z tak ważnym zakupem. Czym dokładnie jest rentowność najmu i w jaki sposób można ją obliczyć?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK