03.01.2020

Sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy – jak się do niej przygotować?

Naprawić drobne usterki, pomalować ściany, a może zrobić generalny remont mieszkania? Wiele osób, podejmując decyzję o sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy, zastanawia się, jak przygotować się do tego przedsięwzięcia. Okazuje się, że wykonanie kilku prostych czynności wystarczy, by oszczędzić czas i nerwy, a w konsekwencji szybko i bezproblemowo sprzedać swoją nieruchomość.

Dawid Płociński

Naprawić drobne usterki, pomalować ściany, a może zrobić generalny remont mieszkania? Wiele osób, podejmując decyzję o sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy, zastanawia się, jak przygotować się do tego przedsięwzięcia. Okazuje się, że wykonanie kilku prostych czynności wystarczy, by oszczędzić czas i nerwy, a w konsekwencji szybko i bezproblemowo sprzedać swoją nieruchomość.

Odśwież swoje mieszkanie

Nieodzownym elementem przygotowań mieszkania do sprzedaży w Bydgoszczy jest jego odświeżenie, tj. pomalowanie ścian, dokładne wyczyszczenie parkietu, glazury, fug czy umycie okien, a także usunięcie wszystkich widocznych gołym okiem usterek w postaci cieknącego kranu czy niedomykających się drzwi, które mogłyby stanowić świetny argument dla kupującego pryz negocjowaniu ceny. Bez wątpienia dobry stan techniczny nieruchomości zwiększa szansę na szybszą sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy.

Inwestowanie w generalny remont i efektowny wystrój mieszkania na sprzedaż nie jest dobrym pomysłem, ponieważ zwykle kupujący po wprowadzeniu się do lokalu, przeprowadzają w nim szereg zmian mających na celu dopasowanie mieszkania do swojego gustu i upodobań. Istotne jest jednak to, by wystawione mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy było schludne i uporządkowane.

Zadbaj o ład i porządek

Specjaliści zajmujący się sprzedażą nieruchomości podkreślają, że najszybciej sprzedają się mieszkania, które są urządzone neutralnie. Co należy przez to rozumieć? W mieszkaniu pozbawionym mebli i rozmaitych dodatków większość kupujących będzie miało problem ze zwizualizowaniem sobie ewentualnej aranżacji oglądanego mieszkania, z drugiej jednak strony, nadmiar bibelotów i przedmiotów osobistych może rozpraszać i przytłaczać, a dodatkowo sprawi, że mieszkanie będzie wydawało się ciasne i mało przytulne. Dlatego należy zadbać o to, by każde pomieszczenie wyglądało na uporządkowane i schludne.

Wnętrze mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy nie powinno również budzić osobistych skojarzeń, dlatego należy schować lub ukryć, np. zdjęcia czy pamiątki rodzinne. W zamian za to można postawić na stole czy komodzie wazon świeżych kwiatów, które budzą pozytywne skojarzenia i wprowadzają do pomieszczenia subtelny zapach. No właśnie, zapach! Odgrywa on niebagatelną rolę przy sprzedaży. Mieszkanie powinno być wywietrzone i pachnieć po prostu czystością.

Skompletuj dokumentację

Niezwykle ważnym etapem przygotowania się do sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy jest zebranie dokumentów poświadczających prawo do lokalu. W przypadku prawa własności jest to akt notarialny, w przypadku mieszkań spółdzielczych własnościowych potwierdzeniem prawa do lokalu jest przydział spółdzielczy. Dodatkowo, posiadając lokal spółdzielczy, potrzebne będzie zaświadczenie o gotowości lokalu do sprzedaży.

Ponadto należy skompletować dokumentację świadczącą o tym, że regularnie dokonywaliśmy wszelkich opłat. Oprócz tego, jeśli w mieszkaniu przeprowadzaliśmy jakieś remonty, warto odszukać chociażby faktury, będące dowodem wykonanych w mieszkaniu prac. Posiadając wszystkie te dokumenty, możemy być pewni, że sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy przebiegnie sprawniej, a my wzbudzimy większe zaufanie u kupującego.

Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak sfotografować swoje mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy, stworzyć czytelne i precyzyjne ogłoszenie przedstawiające w przejrzysty sposób najważniejsze cechy mieszkania oraz dokonać jego wyceny. To dość czasochłonne i pracochłonne czynności, dlatego jeśli zależy nam na czasie, wygodzie i bezpieczeństwie, warto skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości, które pomoże przygotować się do sprzedaży mieszkania, skonstruuje ogłoszenie przyciągające uwagę potencjalnych kupujących i pomoże dopełnić wszelkich formalności związanych z finalizacją transakcji sprzedaży.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
22.07.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osowej Górze?

Poszukując mieszkania w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na osiedle Osowa Góra. To miejsce otoczone naturą, dające mieszkańcom wiele możliwości. Co dokładnie wyróżnia tę wdzięczną bydgoską dzielnicę i dla kogo okaże się ona dobrym miejscem zamieszkania?

06.07.2022

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Podczas poszukiwań nieruchomości w głowie każdego z nas rodzi się mnóstwo wątpliwości. Oto kilka z najczęściej zadawanych pytań dotyczących mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy!

04.07.2022

Czym jest rentowność najmu nieruchomości?

Rentowność najmu pomaga ocenić rentowność danej inwestycji. Dzięki temu jeszcze przed kupnem mieszkania w Bydgoszczy, jesteśmy w stanie oszacować zyski i straty związane z tak ważnym zakupem. Czym dokładnie jest rentowność najmu i w jaki sposób można ją obliczyć?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK