03.01.2020

Sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy – jak się do niej przygotować?

Naprawić drobne usterki, pomalować ściany, a może zrobić generalny remont mieszkania? Wiele osób, podejmując decyzję o sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy, zastanawia się, jak przygotować się do tego przedsięwzięcia. Okazuje się, że wykonanie kilku prostych czynności wystarczy, by oszczędzić czas i nerwy, a w konsekwencji szybko i bezproblemowo sprzedać swoją nieruchomość.

Dawid Płociński

Naprawić drobne usterki, pomalować ściany, a może zrobić generalny remont mieszkania? Wiele osób, podejmując decyzję o sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy, zastanawia się, jak przygotować się do tego przedsięwzięcia. Okazuje się, że wykonanie kilku prostych czynności wystarczy, by oszczędzić czas i nerwy, a w konsekwencji szybko i bezproblemowo sprzedać swoją nieruchomość.

Odśwież swoje mieszkanie

Nieodzownym elementem przygotowań mieszkania do sprzedaży w Bydgoszczy jest jego odświeżenie, tj. pomalowanie ścian, dokładne wyczyszczenie parkietu, glazury, fug czy umycie okien, a także usunięcie wszystkich widocznych gołym okiem usterek w postaci cieknącego kranu czy niedomykających się drzwi, które mogłyby stanowić świetny argument dla kupującego pryz negocjowaniu ceny. Bez wątpienia dobry stan techniczny nieruchomości zwiększa szansę na szybszą sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy.

Inwestowanie w generalny remont i efektowny wystrój mieszkania na sprzedaż nie jest dobrym pomysłem, ponieważ zwykle kupujący po wprowadzeniu się do lokalu, przeprowadzają w nim szereg zmian mających na celu dopasowanie mieszkania do swojego gustu i upodobań. Istotne jest jednak to, by wystawione mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy było schludne i uporządkowane.

Zadbaj o ład i porządek

Specjaliści zajmujący się sprzedażą nieruchomości podkreślają, że najszybciej sprzedają się mieszkania, które są urządzone neutralnie. Co należy przez to rozumieć? W mieszkaniu pozbawionym mebli i rozmaitych dodatków większość kupujących będzie miało problem ze zwizualizowaniem sobie ewentualnej aranżacji oglądanego mieszkania, z drugiej jednak strony, nadmiar bibelotów i przedmiotów osobistych może rozpraszać i przytłaczać, a dodatkowo sprawi, że mieszkanie będzie wydawało się ciasne i mało przytulne. Dlatego należy zadbać o to, by każde pomieszczenie wyglądało na uporządkowane i schludne.

Wnętrze mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy nie powinno również budzić osobistych skojarzeń, dlatego należy schować lub ukryć, np. zdjęcia czy pamiątki rodzinne. W zamian za to można postawić na stole czy komodzie wazon świeżych kwiatów, które budzą pozytywne skojarzenia i wprowadzają do pomieszczenia subtelny zapach. No właśnie, zapach! Odgrywa on niebagatelną rolę przy sprzedaży. Mieszkanie powinno być wywietrzone i pachnieć po prostu czystością.

Skompletuj dokumentację

Niezwykle ważnym etapem przygotowania się do sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy jest zebranie dokumentów poświadczających prawo do lokalu. W przypadku prawa własności jest to akt notarialny, w przypadku mieszkań spółdzielczych własnościowych potwierdzeniem prawa do lokalu jest przydział spółdzielczy. Dodatkowo, posiadając lokal spółdzielczy, potrzebne będzie zaświadczenie o gotowości lokalu do sprzedaży.

Ponadto należy skompletować dokumentację świadczącą o tym, że regularnie dokonywaliśmy wszelkich opłat. Oprócz tego, jeśli w mieszkaniu przeprowadzaliśmy jakieś remonty, warto odszukać chociażby faktury, będące dowodem wykonanych w mieszkaniu prac. Posiadając wszystkie te dokumenty, możemy być pewni, że sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy przebiegnie sprawniej, a my wzbudzimy większe zaufanie u kupującego.

Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak sfotografować swoje mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy, stworzyć czytelne i precyzyjne ogłoszenie przedstawiające w przejrzysty sposób najważniejsze cechy mieszkania oraz dokonać jego wyceny. To dość czasochłonne i pracochłonne czynności, dlatego jeśli zależy nam na czasie, wygodzie i bezpieczeństwie, warto skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości, które pomoże przygotować się do sprzedaży mieszkania, skonstruuje ogłoszenie przyciągające uwagę potencjalnych kupujących i pomoże dopełnić wszelkich formalności związanych z finalizacją transakcji sprzedaży.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK