17.07.2020

Zdjęcia nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy – co zrobić, by przykuły uwagę?

Czy wiesz, że należycie przygotowane oferty sprzedaży mieszkania czy domu, zawierające wysokiej jakości zdjęcia, cieszą się dużo większą popularnością wśród oglądających je osób? Zdjęcia nieruchomości w Bydgoszczy to wizytówka i wyróżnik każdej oferty. Dlatego warto zadbać o to, by wykonane fotografie wyglądały profesjonalne, przykuwały uwagę i zachęcały do zapoznania się z naszym ogłoszeniem.

Dawid Płociński

Czy wiesz, że należycie przygotowane oferty sprzedaży mieszkania czy domu, zawierające wysokiej jakości zdjęcia, cieszą się dużo większą popularnością wśród oglądających je osób? Zdjęcia nieruchomości w Bydgoszczy to wizytówka i wyróżnik każdej oferty. Dlatego warto zadbać o to, by wykonane fotografie wyglądały profesjonalne, przykuwały uwagę i zachęcały do zapoznania się z naszym ogłoszeniem.

Przygotuj mieszkanie na sesję zdjęciową

Jedną z najważniejszych kwestii, o którą należy zadbać przed przystąpieniem do fotografowania mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy, jest jego uporządkowanie. Ukryj osobiste rzeczy i pamiątki oraz nadmierną ilość bibelotów, schowaj do szafy porozwieszane na krzesłach ubrania, odkurz i umyj podłogę oraz zetrzyj kurze. Ponadto umyj dokładnie wszystkie metaliczne i lustrzane powierzchnie takie jak, m.in. lustra, baterie umywalkowe czy szyby kabiny prysznicowej. Przed fotografowaniem nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy warto też wykonać wszelkie prace naprawcze oraz pousuwać odstające kable czy przedłużacze. Nie zapomnij też o ścianach. Jeśli nie zachwycają swą czystością i świeżością, pomaluj je, najlepiej na jasny, neutralny kolor.

Dobrym pomysłem jest jednak pozostawienie we wnętrzach subtelnych elementów dekoracyjnych, np. poduszek, wazonów ze świeżymi kwiatami czy świeczników, które ożywiają przestrzeń i wprowadzają odrobinę kolorytu.

Jak dobrze sfotografować mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy? Zadbaj o oświetlenie!

Oświetlenie odgrywa niebagatelną rolę w fotografii, dlatego zdjęcia wnętrz naszego mieszkania w Bydgoszczy należy robić o odpowiedniej porze dnia. Zarówno ostre, południowe słońce, jak i wieczorne ciemności nie doświetlą w odpowiedni sposób mieszkania, a co za tym idzie – nie pozwolą nam wyeksponować jego atutów. Dlatego wskazuje się, że najlepiej wykonywać zdjęcia w godzinach porannych i późno popołudniowych, i to najlepiej w pochmurny, a nawet deszczowy dzień. Wtedy chmury zmiękczają światło słoneczne, co pozwala nam uniknąć kontrastów światłocieniowych, a to z kolei korzystnie przekłada się na jakość zdjęć. Natomiast w słoneczny dzień najbardziej sprzyjające oświetlenie występuje w okolicach wschodu i zachodu słońca, co warto wykorzystać podczas robienia zdjęć mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy.

Dobrym pomysłem, pozwalającym wyróżnić zdjęcia mieszkania na sprzedaż spośród innych jest zapalenie w niektórych pomieszczeniach światła, np. lampek nocnych, wprowadzających do sypialnianego wnętrza przyjemną i intymną atmosferę czy światła okapu, które podkreśli charakter kuchni i nada jej designerskiego wyglądu. A może zastanawiasz się, jak wykreować ciekawy klimat w łazience? Wystarczy, że zapalisz kilka świeczek, np. na wannie czy w okolicach lustra.

Odpowiednie kadrowanie zdjęć nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy

Fotografując mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy, należy pamiętać, że zdjęcia powinny być klimatyczne, ale też w pełni oddawać stan faktyczny nieruchomości. Dlatego kolejną kwestią, o której warto wspomnieć, jest odpowiednie kadrowanie. Rób zdjęcia na wprost, ustawiając aparat mniej więcej na wysokości oczu osoby siedzącej na krześle. W trakcie fotografowania trzymaj prosto aparat, by uniknąć efektu przewracających się ścian czy sprzętów.

Wystrzegaj się wykonywania zdjęć z góry i z dołu oraz kadrów, w których dużą część zajmują ściany, podłogi czy sufit. Nie rób też zdjęć pojedynczych mebli czy sprzętów, chyba że są one wyjątkowo wartościowe i godne uwagi, a ich wyeksponowanie korzystnie wpłynie na odbiór nieruchomości. Rób zdjęcia wnętrz w taki sposób, by pokazać jak najwięcej przestrzeni. Jeśli masz taką możliwość, fotografuj to samo pomieszczenie z różnych perspektyw, np. jedno ujęcie od strony drzwi, a drugie ze strony osoby siedzącej na sofie czy krześle. Taki zabieg uatrakcyjni fotografie oraz pozwoli Ci w rzetelny sposób oddać wygląd wnętrza.

Dobrze wykonane, przykuwające uwagę zdjęcia załączone do ogłoszenia, zachęcają do kontaktu, a zatem zwiększają szansę na sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy.

 

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
22.07.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osowej Górze?

Poszukując mieszkania w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na osiedle Osowa Góra. To miejsce otoczone naturą, dające mieszkańcom wiele możliwości. Co dokładnie wyróżnia tę wdzięczną bydgoską dzielnicę i dla kogo okaże się ona dobrym miejscem zamieszkania?

06.07.2022

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Podczas poszukiwań nieruchomości w głowie każdego z nas rodzi się mnóstwo wątpliwości. Oto kilka z najczęściej zadawanych pytań dotyczących mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy!

04.07.2022

Czym jest rentowność najmu nieruchomości?

Rentowność najmu pomaga ocenić rentowność danej inwestycji. Dzięki temu jeszcze przed kupnem mieszkania w Bydgoszczy, jesteśmy w stanie oszacować zyski i straty związane z tak ważnym zakupem. Czym dokładnie jest rentowność najmu i w jaki sposób można ją obliczyć?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK