17.07.2020

Zdjęcia nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy – co zrobić, by przykuły uwagę?

Czy wiesz, że należycie przygotowane oferty sprzedaży mieszkania czy domu, zawierające wysokiej jakości zdjęcia, cieszą się dużo większą popularnością wśród oglądających je osób? Zdjęcia nieruchomości w Bydgoszczy to wizytówka i wyróżnik każdej oferty. Dlatego warto zadbać o to, by wykonane fotografie wyglądały profesjonalne, przykuwały uwagę i zachęcały do zapoznania się z naszym ogłoszeniem.

Dawid Płociński

Czy wiesz, że należycie przygotowane oferty sprzedaży mieszkania czy domu, zawierające wysokiej jakości zdjęcia, cieszą się dużo większą popularnością wśród oglądających je osób? Zdjęcia nieruchomości w Bydgoszczy to wizytówka i wyróżnik każdej oferty. Dlatego warto zadbać o to, by wykonane fotografie wyglądały profesjonalne, przykuwały uwagę i zachęcały do zapoznania się z naszym ogłoszeniem.

Przygotuj mieszkanie na sesję zdjęciową

Jedną z najważniejszych kwestii, o którą należy zadbać przed przystąpieniem do fotografowania mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy, jest jego uporządkowanie. Ukryj osobiste rzeczy i pamiątki oraz nadmierną ilość bibelotów, schowaj do szafy porozwieszane na krzesłach ubrania, odkurz i umyj podłogę oraz zetrzyj kurze. Ponadto umyj dokładnie wszystkie metaliczne i lustrzane powierzchnie takie jak, m.in. lustra, baterie umywalkowe czy szyby kabiny prysznicowej. Przed fotografowaniem nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy warto też wykonać wszelkie prace naprawcze oraz pousuwać odstające kable czy przedłużacze. Nie zapomnij też o ścianach. Jeśli nie zachwycają swą czystością i świeżością, pomaluj je, najlepiej na jasny, neutralny kolor.

Dobrym pomysłem jest jednak pozostawienie we wnętrzach subtelnych elementów dekoracyjnych, np. poduszek, wazonów ze świeżymi kwiatami czy świeczników, które ożywiają przestrzeń i wprowadzają odrobinę kolorytu.

Jak dobrze sfotografować mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy? Zadbaj o oświetlenie!

Oświetlenie odgrywa niebagatelną rolę w fotografii, dlatego zdjęcia wnętrz naszego mieszkania w Bydgoszczy należy robić o odpowiedniej porze dnia. Zarówno ostre, południowe słońce, jak i wieczorne ciemności nie doświetlą w odpowiedni sposób mieszkania, a co za tym idzie – nie pozwolą nam wyeksponować jego atutów. Dlatego wskazuje się, że najlepiej wykonywać zdjęcia w godzinach porannych i późno popołudniowych, i to najlepiej w pochmurny, a nawet deszczowy dzień. Wtedy chmury zmiękczają światło słoneczne, co pozwala nam uniknąć kontrastów światłocieniowych, a to z kolei korzystnie przekłada się na jakość zdjęć. Natomiast w słoneczny dzień najbardziej sprzyjające oświetlenie występuje w okolicach wschodu i zachodu słońca, co warto wykorzystać podczas robienia zdjęć mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy.

Dobrym pomysłem, pozwalającym wyróżnić zdjęcia mieszkania na sprzedaż spośród innych jest zapalenie w niektórych pomieszczeniach światła, np. lampek nocnych, wprowadzających do sypialnianego wnętrza przyjemną i intymną atmosferę czy światła okapu, które podkreśli charakter kuchni i nada jej designerskiego wyglądu. A może zastanawiasz się, jak wykreować ciekawy klimat w łazience? Wystarczy, że zapalisz kilka świeczek, np. na wannie czy w okolicach lustra.

Odpowiednie kadrowanie zdjęć nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy

Fotografując mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy, należy pamiętać, że zdjęcia powinny być klimatyczne, ale też w pełni oddawać stan faktyczny nieruchomości. Dlatego kolejną kwestią, o której warto wspomnieć, jest odpowiednie kadrowanie. Rób zdjęcia na wprost, ustawiając aparat mniej więcej na wysokości oczu osoby siedzącej na krześle. W trakcie fotografowania trzymaj prosto aparat, by uniknąć efektu przewracających się ścian czy sprzętów.

Wystrzegaj się wykonywania zdjęć z góry i z dołu oraz kadrów, w których dużą część zajmują ściany, podłogi czy sufit. Nie rób też zdjęć pojedynczych mebli czy sprzętów, chyba że są one wyjątkowo wartościowe i godne uwagi, a ich wyeksponowanie korzystnie wpłynie na odbiór nieruchomości. Rób zdjęcia wnętrz w taki sposób, by pokazać jak najwięcej przestrzeni. Jeśli masz taką możliwość, fotografuj to samo pomieszczenie z różnych perspektyw, np. jedno ujęcie od strony drzwi, a drugie ze strony osoby siedzącej na sofie czy krześle. Taki zabieg uatrakcyjni fotografie oraz pozwoli Ci w rzetelny sposób oddać wygląd wnętrza.

Dobrze wykonane, przykuwające uwagę zdjęcia załączone do ogłoszenia, zachęcają do kontaktu, a zatem zwiększają szansę na sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy.

 

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK