17.07.2020

Zdjęcia nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy – co zrobić, by przykuły uwagę?

Czy wiesz, że należycie przygotowane oferty sprzedaży mieszkania czy domu, zawierające wysokiej jakości zdjęcia, cieszą się dużo większą popularnością wśród oglądających je osób? Zdjęcia nieruchomości w Bydgoszczy to wizytówka i wyróżnik każdej oferty. Dlatego warto zadbać o to, by wykonane fotografie wyglądały profesjonalne, przykuwały uwagę i zachęcały do zapoznania się z naszym ogłoszeniem.

Dawid Płociński

Czy wiesz, że należycie przygotowane oferty sprzedaży mieszkania czy domu, zawierające wysokiej jakości zdjęcia, cieszą się dużo większą popularnością wśród oglądających je osób? Zdjęcia nieruchomości w Bydgoszczy to wizytówka i wyróżnik każdej oferty. Dlatego warto zadbać o to, by wykonane fotografie wyglądały profesjonalne, przykuwały uwagę i zachęcały do zapoznania się z naszym ogłoszeniem.

Przygotuj mieszkanie na sesję zdjęciową

Jedną z najważniejszych kwestii, o którą należy zadbać przed przystąpieniem do fotografowania mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy, jest jego uporządkowanie. Ukryj osobiste rzeczy i pamiątki oraz nadmierną ilość bibelotów, schowaj do szafy porozwieszane na krzesłach ubrania, odkurz i umyj podłogę oraz zetrzyj kurze. Ponadto umyj dokładnie wszystkie metaliczne i lustrzane powierzchnie takie jak, m.in. lustra, baterie umywalkowe czy szyby kabiny prysznicowej. Przed fotografowaniem nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy warto też wykonać wszelkie prace naprawcze oraz pousuwać odstające kable czy przedłużacze. Nie zapomnij też o ścianach. Jeśli nie zachwycają swą czystością i świeżością, pomaluj je, najlepiej na jasny, neutralny kolor.

Dobrym pomysłem jest jednak pozostawienie we wnętrzach subtelnych elementów dekoracyjnych, np. poduszek, wazonów ze świeżymi kwiatami czy świeczników, które ożywiają przestrzeń i wprowadzają odrobinę kolorytu.

Jak dobrze sfotografować mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy? Zadbaj o oświetlenie!

Oświetlenie odgrywa niebagatelną rolę w fotografii, dlatego zdjęcia wnętrz naszego mieszkania w Bydgoszczy należy robić o odpowiedniej porze dnia. Zarówno ostre, południowe słońce, jak i wieczorne ciemności nie doświetlą w odpowiedni sposób mieszkania, a co za tym idzie – nie pozwolą nam wyeksponować jego atutów. Dlatego wskazuje się, że najlepiej wykonywać zdjęcia w godzinach porannych i późno popołudniowych, i to najlepiej w pochmurny, a nawet deszczowy dzień. Wtedy chmury zmiękczają światło słoneczne, co pozwala nam uniknąć kontrastów światłocieniowych, a to z kolei korzystnie przekłada się na jakość zdjęć. Natomiast w słoneczny dzień najbardziej sprzyjające oświetlenie występuje w okolicach wschodu i zachodu słońca, co warto wykorzystać podczas robienia zdjęć mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy.

Dobrym pomysłem, pozwalającym wyróżnić zdjęcia mieszkania na sprzedaż spośród innych jest zapalenie w niektórych pomieszczeniach światła, np. lampek nocnych, wprowadzających do sypialnianego wnętrza przyjemną i intymną atmosferę czy światła okapu, które podkreśli charakter kuchni i nada jej designerskiego wyglądu. A może zastanawiasz się, jak wykreować ciekawy klimat w łazience? Wystarczy, że zapalisz kilka świeczek, np. na wannie czy w okolicach lustra.

Odpowiednie kadrowanie zdjęć nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy

Fotografując mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy, należy pamiętać, że zdjęcia powinny być klimatyczne, ale też w pełni oddawać stan faktyczny nieruchomości. Dlatego kolejną kwestią, o której warto wspomnieć, jest odpowiednie kadrowanie. Rób zdjęcia na wprost, ustawiając aparat mniej więcej na wysokości oczu osoby siedzącej na krześle. W trakcie fotografowania trzymaj prosto aparat, by uniknąć efektu przewracających się ścian czy sprzętów.

Wystrzegaj się wykonywania zdjęć z góry i z dołu oraz kadrów, w których dużą część zajmują ściany, podłogi czy sufit. Nie rób też zdjęć pojedynczych mebli czy sprzętów, chyba że są one wyjątkowo wartościowe i godne uwagi, a ich wyeksponowanie korzystnie wpłynie na odbiór nieruchomości. Rób zdjęcia wnętrz w taki sposób, by pokazać jak najwięcej przestrzeni. Jeśli masz taką możliwość, fotografuj to samo pomieszczenie z różnych perspektyw, np. jedno ujęcie od strony drzwi, a drugie ze strony osoby siedzącej na sofie czy krześle. Taki zabieg uatrakcyjni fotografie oraz pozwoli Ci w rzetelny sposób oddać wygląd wnętrza.

Dobrze wykonane, przykuwające uwagę zdjęcia załączone do ogłoszenia, zachęcają do kontaktu, a zatem zwiększają szansę na sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy.

 

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK