06.03.2020

Udogodnienia – na co zwracać uwagę przy kupnie mieszkania czy domu w Bydgoszczy?

Podjęcie decyzji o zakupie danego mieszkania czy domu nie jest łatwe. W Bydgoszczy jest wiele ofert, które różnią się pod względem lokalizacji, cen i oferowanych udogodnień. Radzimy, na co zwracać uwagę podczas poszukiwania przyszłego gniazdka.

Dawid Płociński

Podjęcie decyzji o zakupie danego mieszkania czy domu nie jest łatwe. W Bydgoszczy jest wiele ofert, które różnią się pod względem lokalizacji, cen i oferowanych udogodnień. Radzimy, na co zwracać uwagę podczas poszukiwania przyszłego gniazdka.

Nieruchomość na sprzedaż w Bydgoszczy – dla singla, dla rodziny

Oczywistym jest, że inne udogodnienia będą miały znaczenie dla singla, szukającego kawalerki dla jednej osoby, a inne dla rodziny z dziećmi. W obu przypadkach z pewnością ważna będzie lokalizacja mieszkania lub domu w Bydgoszczy. Młodzi ludzie w większości będą poszukiwać mieszkań jak najbliżej centrum, dla rodziny z dziećmi natomiast ważne będzie, aby okolica była bezpieczna, spokojna, z bliskością parku czy skweru oraz przedszkola i szkół.

Wykończone mieszkanie w Bydgoszczy

W wielu przypadkach zależy nam na czasie i szukamy mieszkania, które będzie gotowe do wprowadzenia się i nie będzie wymagało od nas dodatkowego planowania i nakładu pracy. Gdy kupujemy mieszkanie, często dostępne będą różne pakiety (standard, ekonomiczny, premium). Decydując się na nie, mamy możliwość wprowadzenia się do wykończonego i urządzonego mieszkania. Jeśli kupujemy nieruchomość na rynku pierwotnym w Bydgoszczy, musimy określić nasze preferencje i aranżację, której byśmy oczekiwali. Kupując umeblowane mieszkanie na rynku wtórnym należy natomiast zwracać baczną uwagę na wystrój i meble. Należy dowiedzieć się, kiedy były one zakupione, czy są wliczone w cenę i czy właściciel posiada gwarancję na niektóre sprzęty. Jeśli wyposażenie jest podniszczone, trzeba się liczyć z kosztami remontu.

Bezpieczeństwo i monitoring – udogodnienia dla nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy

Monitorowane, ogrodzone osiedla i domofony to w dzisiejszych czasach standard, którego wielu klientów oczekuje podczas zakupu mieszkania w Bydgoszczy. Wielu klientów zwraca też uwagę na to, czy na osiedlu znajduje się plac zabaw, siłownia i dziedziniec, dzięki czemu będzie można spokojnie i bezpiecznie spędzać czas na zewnątrz.

Parking, klimatyzacja i winda

Garaż, własne miejsce parkingowe, parking podziemny lub dostępność miejsc parkingowych w okolicy często są jednymi z ważniejszych czynników, na które zwracamy uwagę podczas poszukiwania nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy. Dojazd do posesji, natężenie ruchu w okolicy – to także należy brać pod uwagę, szukając odpowiedniej lokalizacji.

Coraz częściej poszukiwanym udogodnieniem w mieszkaniach w Bydgoszczy staje się klimatyzacja, często trzeba za nią jednak sporo dopłacić. Klimatyzacja przydaje się zwłaszcza mieszkańcom wyższych pięter, gdzie temperatura w miesiącach letnich bywa najbardziej dokuczliwa; a także w domkach jednorodzinnych.

Jeśli poszukujemy mieszkania w bloku w Bydgoszczy, winda w budynku będzie stanowiła ważny atut. Będzie to niezbędne udogodnienie, jeśli chodzi o osoby starsze, którym wejście, zwłaszcza na wyższe piętra, będzie sprawiało duże trudności. Także rodziny z dziećmi bądź planujące mieć dzieci będą potrzebować windy ze względu na konieczność transportu wózków czy też spacerówek.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK