06.03.2020

Udogodnienia – na co zwracać uwagę przy kupnie mieszkania czy domu w Bydgoszczy?

Podjęcie decyzji o zakupie danego mieszkania czy domu nie jest łatwe. W Bydgoszczy jest wiele ofert, które różnią się pod względem lokalizacji, cen i oferowanych udogodnień. Radzimy, na co zwracać uwagę podczas poszukiwania przyszłego gniazdka.

Dawid Płociński

Podjęcie decyzji o zakupie danego mieszkania czy domu nie jest łatwe. W Bydgoszczy jest wiele ofert, które różnią się pod względem lokalizacji, cen i oferowanych udogodnień. Radzimy, na co zwracać uwagę podczas poszukiwania przyszłego gniazdka.

Nieruchomość na sprzedaż w Bydgoszczy – dla singla, dla rodziny

Oczywistym jest, że inne udogodnienia będą miały znaczenie dla singla, szukającego kawalerki dla jednej osoby, a inne dla rodziny z dziećmi. W obu przypadkach z pewnością ważna będzie lokalizacja mieszkania lub domu w Bydgoszczy. Młodzi ludzie w większości będą poszukiwać mieszkań jak najbliżej centrum, dla rodziny z dziećmi natomiast ważne będzie, aby okolica była bezpieczna, spokojna, z bliskością parku czy skweru oraz przedszkola i szkół.

Wykończone mieszkanie w Bydgoszczy

W wielu przypadkach zależy nam na czasie i szukamy mieszkania, które będzie gotowe do wprowadzenia się i nie będzie wymagało od nas dodatkowego planowania i nakładu pracy. Gdy kupujemy mieszkanie, często dostępne będą różne pakiety (standard, ekonomiczny, premium). Decydując się na nie, mamy możliwość wprowadzenia się do wykończonego i urządzonego mieszkania. Jeśli kupujemy nieruchomość na rynku pierwotnym w Bydgoszczy, musimy określić nasze preferencje i aranżację, której byśmy oczekiwali. Kupując umeblowane mieszkanie na rynku wtórnym należy natomiast zwracać baczną uwagę na wystrój i meble. Należy dowiedzieć się, kiedy były one zakupione, czy są wliczone w cenę i czy właściciel posiada gwarancję na niektóre sprzęty. Jeśli wyposażenie jest podniszczone, trzeba się liczyć z kosztami remontu.

Bezpieczeństwo i monitoring – udogodnienia dla nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy

Monitorowane, ogrodzone osiedla i domofony to w dzisiejszych czasach standard, którego wielu klientów oczekuje podczas zakupu mieszkania w Bydgoszczy. Wielu klientów zwraca też uwagę na to, czy na osiedlu znajduje się plac zabaw, siłownia i dziedziniec, dzięki czemu będzie można spokojnie i bezpiecznie spędzać czas na zewnątrz.

Parking, klimatyzacja i winda

Garaż, własne miejsce parkingowe, parking podziemny lub dostępność miejsc parkingowych w okolicy często są jednymi z ważniejszych czynników, na które zwracamy uwagę podczas poszukiwania nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy. Dojazd do posesji, natężenie ruchu w okolicy – to także należy brać pod uwagę, szukając odpowiedniej lokalizacji.

Coraz częściej poszukiwanym udogodnieniem w mieszkaniach w Bydgoszczy staje się klimatyzacja, często trzeba za nią jednak sporo dopłacić. Klimatyzacja przydaje się zwłaszcza mieszkańcom wyższych pięter, gdzie temperatura w miesiącach letnich bywa najbardziej dokuczliwa; a także w domkach jednorodzinnych.

Jeśli poszukujemy mieszkania w bloku w Bydgoszczy, winda w budynku będzie stanowiła ważny atut. Będzie to niezbędne udogodnienie, jeśli chodzi o osoby starsze, którym wejście, zwłaszcza na wyższe piętra, będzie sprawiało duże trudności. Także rodziny z dziećmi bądź planujące mieć dzieci będą potrzebować windy ze względu na konieczność transportu wózków czy też spacerówek.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK