16.04.2021

Rynek nieruchomości w Bydgoszczy – jak szukać okazji?

Ceny nieruchomości potrafią przysporzyć o ból głowy. Czy jest jakiś sposób, aby nabyć własne mieszkanie w Bydgoszczy i nie przepłacić? Na szczęście istnieją triki i sposoby na szukanie tanich lokali. Zobaczmy, gdzie warto się rozejrzeć.

Dawid Płociński

Ceny nieruchomości potrafią przysporzyć o ból głowy. Czy jest jakiś sposób, aby nabyć własne mieszkanie w Bydgoszczy i nie przepłacić? Na szczęście istnieją triki i sposoby na szukanie tanich lokali. Zobaczmy, gdzie warto się rozejrzeć.

Tanie ogłoszenia nieruchomości w Bydgoszczy – skąd się biorą?

Skąd właściwie biorą się okazyjne oferty nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy, skoro obecne ceny za metr kwadratowy sięgają od 5 do 7 tysięcy złotych? Najczęściej niska mieszkania czy domu cena bierze się z następujących czynników:

  • pilna potrzeba gotówki właściciela – niska cena pozwala sprzedającemu na łatwiejsze znalezienie nabywcy. Jeśli potrzebuje on gotówki ,,na już” to jest on w stanie zejść naprawdę sporo z ceny,

  • nagła wyprowadzka właściciela – np. gdy dostał on ciekawą ofertę pracy w innym mieście,

  • śmierć właściciela – zdarza się, że rodzina zmarłego nie chce lub nie potrzebuje zachować mieszania po nim,

  • brak wiedzy o rzeczywistej wartości mieszkania – niektórzy właściciele nie zdają sobie sprawy z tego, ile mogliby otrzymać za dane mieszkanie.

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy – pomoc specjalistów

Każdy z nas ma swoje obowiązki – praca, szkoła, dzieci. Z tego też względu szukając mieszkań na własną rękę, zazwyczaj poświęcamy na to tylko określoną ilość czasu w ciągu dnia. Może to doprowadzić do sytuacji, w której okazyjne oferty dosłownie uciekają nam sprzed nosa. Niekiedy, w przypadku przysłowiowych perełek na rynku nieruchomości w Bydgoszczy trzeba działać szybko, ponieważ najlepsze okazję rozchodzą się błyskawicznie. Z tego też względu dobrym pomysłem może okazać się powierzenie szukania nieruchomości profesjonalnym firmom, które zajmują się tym zawodowo. Osoby tam pracujące na bieżąco śledzą rynek nieruchomości – przeglądają portale z ogłoszeniami, sprawdzają licytacje komornicze, a także swoje własne źródła. Poświęcają na to znaczną ilość swojego dnia pracy i posiadają do tego specjalne narzędzia. W związku z tym, to właśnie agentom nieruchomości warto powierzyć cały proces szukania mieszkania w Bydgoszczy w okazyjnej cenie.

Znajomi – rola w procesie szukania mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy

Rozbudowana sieć znajomych to często zapominany i niedoceniany sposób wyszukiwania okazyjnych cenowo ofert sprzedaży nieruchomości. Na co dzień, w szkole czy pracy, spotykamy się z mnóstwem osób, widzimy pełno ogłoszeń na ulicy i dociera do nas bardzo dużo komunikatów w prasie czy Internecie. Skoro tak duża liczba informacji przypada na jedną osobę to co jeśli pomnożymy ją razy liczbę naszych znajomych! Z tego względu, każde poszukiwania nieruchomości warto zaczynać od popytania swoich przyjaciół czy nie słyszeli o jakimś domu czy mieszkanie w Bydgoszczy na sprzedaż.

A może licytacje komornicze?

W Polsce licytacje komornicze nadal nie cieszą się dużą popularnością wśród poszukujących mieszkań. Z jednej strony jest to spowodowane postawą banków, które starają się, aby komornik nie zajmował hipoteki, tylko aby klient nadal spłacał kredyt, ponieważ to właśnie na spłacaniu zobowiązania bank zarabia. Z drugiej zaś strony, to sami kupujący niechętnie patrzą na nieruchomości w Bydgoszczy z licytacji komorniczych. Obawiają się oni o bezpieczeństwo swoich interesów i pewność takiej transakcji. Tymczasem, lekceważenie i ignorowanie aukcji komorniczych jest dość sporym błędem ponieważ, cena nieruchomości z licytacji może być nawet o ¼ niższa niż wynosi jej faktyczna wartość rynkowa.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

18.11.2021

Dla kogo mieszkanie w bydgoskim Fordonie?

Bydgoszcz jako największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego posiada kilkanaście dzielnic. Jedną z nich jest Fordon. Sprawdzamy, jakie zalety ma ta dzielnica.

04.10.2021

Mieszkanie w wieżowcu w Bydgoszczy – wady i zalety

Wieżowce to powszechnie występujący typ budownictwa, popularny szczególnie w dużych miastach. Zajmuje małą przestrzeń, a może pomieścić dużą liczbę mieszkańców. Wiele osób zarzeka się jednak, że nigdy nie chciałoby w wieżowcu zamieszkać ze względu na liczne niedogodności. Zobaczmy, czy faktycznie liczba wad przeważa nad liczbą zalet tego typu rozwiązania.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK