04.02.2019

Sprawdź, dlaczego mieszkanie to dobra inwestycja

Wynajmujesz mieszkanie, ale cały czas martwisz się, że nie jest Twoją własnością? Może masz wolną gotówkę i nie wiesz w co zainwestować? Dzisiaj podpowiadamy, dlaczego to kupno mieszkania będzie dla Ciebie dobrą inwestycją.

Dawid Płociński

Kupić mieszkanie teraz czy poczekać

Zmorą osób wynajmujących mieszkania jest opłacanie czynszu oraz rachunków za lokal, które nie są ich własnością. Ktoś z boku mógłby powiedzieć, iż lepiej wziąć kredyt i płacić raty niż wydawać pieniądze, a „nie być na swoim”. Oczywiście te decyzje nie są takie proste. Wszystko zależy od pozycji, w której akurat się znajdujemy – często od naszych planów oraz sytuacji materialnej. Kupno drogiego mieszkania przy tym, kiedy nie mam odpowiednich funduszy nigdy nie będzie dobrą inwestycją. Należy zatem przede wszystkim określić własne potrzeby oraz możliwości. Jednak w wielu przypadkach kupno mieszkania w Bydgoszczy, nawet przy wzięciu kredytu, będzie dla nas bardziej opłacalne niż wynajem mieszkania. Przede wszystkim inwestujemy we własne poczucie bezpieczeństwa oraz w często wymarzone bycie na swoim.

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy pod wynajem

Kolejną inwestycją związaną z mieszkaniem może być jego kupno w celu późniejszego wynajmu. Jeżeli posiadamy kapitał, który chcemy zainwestować, to warto zastanowić się nad powyższą opcją. Oczywiście tutaj znowu pojawiają się pewne wątpliwości. Musimy pamiętać, iż jest to inwestycja długoterminowa, a więc zwróci się dopiero po latach, jednakże, przy założeniu, że cały czas mamy najemców, będziemy co miesiąc otrzymywać dochód. Ponadto kupno mieszkania praktycznie w większości przypadkach się zwraca. Warto również zauważyć, iż nie jest to opcja jedynie dla bogatych, którzy posiadają własną gotówkę. Coraz więcej osób, chcąc zakupić mieszkanie pod wynajem, bierze kredyty na zakup nieruchomości w Bydgoszczy pod hipotekę – takie rozwiązanie również warto przemyśleć.

Jak wybrać mieszkanie

Przede wszystkim przy kupnie mieszkania w Bydgoszczy należy zwrócić uwagę na wiele czynników, chociażby takich jak lokalizacja oraz stan kupowanego lokalu. Musimy się zastanowić, czy znajdziemy chętnych najemców – to jest kwestia pierwszorzędna. Jeżeli mieszkanie nie spełnia pewnych standardów, należy pomyśleć o ewentualnym remoncie, którego koszty również należy wziąć pod uwagę. Stąd też, chcąc zakupić mieszkanie, powinniśmy dokładnie oszacować czekające na nas wydatki. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko ewentualnego rozczarowania. Warto też zastanowić się nad grupą docelową. Inne potrzeby mają studenci, inne zaś małżeństwa z dziećmi. Dlatego podpowiadamy również, by do inwestowania w nieruchomości podejść dość zachowawczo oraz rozsądnie, ale oczywiście
z pozytywnym nastawieniem. Nadal bowiem twierdzimy, iż zakup mieszkania pod wynajem może być naprawdę dobrym interesem, który zaowocuje późniejszymi zyskami. Wystarczy jedynie dobrze przemyśleć swoje plany oraz oszacować możliwości.

Rynek mieszkaniowy w Bydgoszczy

Aby dobrze zainwestować swój kapitał, warto również obserwować rynek nieruchomości. Narodowy Bank Polski cyklicznie publikuje materiały analityczne – chociażby informacje o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych oraz komercyjnych w Polsce. Taka analiza może nam nieco pomóc w podjęciu decyzji – otrzymujemy wówczas informacje o stanie obecnym, jak i również prognozy na przyszłość. Jednak nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Warto obserwować rynek, by być bardziej świadomym branży, ale należy pamiętać, iż są to pewne uogólnione dane oraz tendencje.

Mieszkania developerskie w Bydgoszczy

Ktoś by powiedział, iż kupno mieszkania jest tak pewne, iż nie należy mówić o ryzyku. Jednak tak naprawdę żadna inwestycja nie jest do końca bezpieczna. Są przypadki, kiedy stracono na kupnie mieszkania, jednakże większość inwestycji się zwraca, a nawet przynosi owocne zyski. Przede wszystkim, chcąc kupić mieszkanie, należy wszystko dokładnie sprawdzić, chociażby plany zagospodarowania przestrzennego. Zobaczmy również, czy nieruchomość nie jest obarczona problem prawnym. Korzystając z oferty mieszkań deweloperskich w Bydgoszczy, możemy wynegocjować naprawdę korzystny rabat cenowy. Kiedy zatem będziemy mieć pewność, iż wszystko zostało przez nas sprawdzone, to nasza inwestycja może przynieść imponujące zyski. Dlatego też czasem warto zaryzykować, chociaż w tym przypadku ryzyko jest naprawdę minimalne

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK