13.08.2020

Mieszkanie dla młodych małżeństw w Bydgoszczy – co wybrać?

Jedną z pierwszych decyzji podejmowanych przez młode małżeństwa jest ustalenie miejsca wspólnego zamieszkania. Wiele par ma już dość spędzania kolejnego roku w wynajmowanym mieszkaniu i zaczyna poszukiwać mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy. Podpowiadamy, czym kierować się przy zakupie swojego wymarzonego, pierwszego lokalu mieszkalnego.

Dawid Płociński

Jedną z pierwszych decyzji podejmowanych przez młode małżeństwa jest ustalenie miejsca wspólnego zamieszkania. Wiele par ma już dość spędzania kolejnego roku w wynajmowanym mieszkaniu i zaczyna poszukiwać mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy. Podpowiadamy, czym kierować się przy zakupie swojego wymarzonego, pierwszego lokalu mieszkalnego.

Kawalerka czy mieszkanie dwupokojowe?

Jedną z pierwszych kwestii, którą należy ustalić jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwania mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczyjest jego metraż. Kawalerka może okazać się zbyt małym miejscem do wspólnego zamieszkiwania, z kolei mieszkanie trzypokojowe oprócz tego, że jest droższe i wiąże się z wyższymi kosztami utrzymania w porównaniu do mieszkania dwupokojowego, może po prostu okazać się zbyt dużym dla młodego małżeństwa. Choć wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb i planów na przyszłość.

Wskazuje się, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla młodego małżeństwa, gwarantującym komfort i wygodę, jest kupno mieszkania dwupokojowego składającego się z kuchni i salonu bądź aneksu kuchennego otwartego na salon oraz niewielkiej sypialni. Wybrane mieszkanie musi być funkcjonalne, odpowiadać stylowi życia młodej pary, a także być wygodne, ustawne oraz ułatwiać codzienne wykonywanie rozmaitych czynności. Dobre rozplanowanie przestrzeni to podstawa. Przede wszystkim należy zadbać o wydzielenie stref do pracy, odpoczynku i codziennych aktywności, a także oddzieleniu strefy dziennej od nocnej. Taki układ zagwarantuje swobodę i wygodę w codziennym, wspólnym funkcjonowaniu. Dzięki oddzieleniu tych dwóch części od siebie, jeden z małżonków w ciszy i spokoju będzie mógł pójść spać, kiedy drugi będzie musiał, np. popracować.

Dogodna lokalizacja

Niezwykle ważną kwestią, o której nie można zapominać przy wyborze konkretnego mieszkania, jest jego lokalizacja. Warto zdecydować się na mieszkanie w Bydgoszczy usytuowane w okolicy przystosowanej do aktywnego trybu życia młodych małżeństw. Punkty usługowe i rozrywkowe, parki, rozbudowana sieć ścieżek rowerowych to tylko nieliczne przykłady, które czynią lokalizację nieruchomości w Bydgoszczy dużo atrakcyjniejszą.

Wobec tego, dużą popularnością wśród młodych małżeństw cieszą się mieszkania w blokach usytuowanych na cichych osiedlach blisko centrum miasta bądź na jego obrzeżach, jednak z dogodną komunikacją z pozostałymi punktami miasta. Tutaj warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. Lokalizacja ma duży wpływ na cenę nieruchomości w Bydgoszczy. Im bliżej centrum, tym mieszkania są droższe, dlatego szukając oszczędności, warto wybrać mieszkanie w dzielnicy oddalonej od centrum miasta, jednak dobrze z nim skomunikowanej.

Myśl perspektywicznie

Podczas podejmowania decyzji o kupnie swojego pierwszego mieszkania w Bydgoszczy, warto pomyśleć o przyszłości, tj. o tym jakie potrzeby będziecie mieli za kilka lat. Wówczas może okazać się, że będziecie potrzebowali dodatkowego pokoju, np. dla dziecka lub do pracy z domu. Dlatego jeśli tylko wasze możliwości finansowane na to pozwalają i w najbliższej przyszłości planujecie powiększenie rodziny, warto pomyśleć o kupnie większego mieszkania w Bydgoszczy, np. trzypokojowego.

W takim wypadku warto również zwrócić uwagę na lokalizację, a dokładniej na bliski dostęp do żłobka, przedszkola, szkoły, przychodni, apteki, sklepów czy obecności ogrodzonych placów zabaw.

Mamy nadzieję, że nasze porady dotyczące wyboru mieszkania dla młodego małżeństwa ułatwią Wam podjęcie decyzji, co do kupna wymarzonego mieszkania w Bydgoszczy.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK