30.10.2019

Mieszkanie dla młodej osoby w Bydgoszczy – jakie wybrać?

Bydgoszcz jest największym miastem województwa kujawsko-pomorskiego. Młode osoby do zamieszkania w nim zachęcać może szeroki wybór szkół wyższych, rozwijający się rynek pracy i bogactwo atrakcji turystycznych. Jakich mieszkań dla młodych osób warto szukać w Bydgoszczy? Dziś podpowiadamy!

Dawid Płociński

Mieszkanie w Bydgoszczy – kupno czy wynajem?

Przed wyborem nowego lokum do zamieszkania warto zastanowić się nad tym, czy wybieramy opcję najmu czy zakupu nowego. To kwestia bardzo indywidualna zależna od naszego budżetu oraz planów życiowych. Jeśli nie planujemy zamieszkać na stałe w Bydgoszczy, można zdecydować się na wynajem. Z drugiej strony kupno mieszkania w Bydgoszczy będzie wówczas inwestycją – później nasze lokum możemy przeznaczyć na wynajem. Problem budżetu rozwiązuje natomiast w dużej mierze opcja kredytu czy też korzystania z dofinansowań, np. Mieszkanie dla Młodych.

Lokalizacja – istotny czynnik przy wyborze mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy

Młode osoby, które zastanawiają się nad wyborem mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy, powinny wziąć pod uwagę dostępne lokalizacje. Jeśli jesteś osobą lubiącą spokój i naturę, najlepiej szukaj lokum na obrzeżach miasta lub osiedlach zlokalizowanych w pobliżu terenów zielonych, np. parków. Jeśli preferujesz natomiast aktywny tryb życia, często odwiedzając przy tym restauracje, puby czy też placówki kulturalne, rozejrzyj się za mieszkaniem na sprzedaż w Bydgoszczy zlokalizowanym np. w pobliżu Starego Miasta. Dzięki temu tuż za rogiem będziesz mieć dostęp do punktów które nie pozwolą Ci zaznać nudy. Dla osób uprawiających sport dobrym rozwiązaniem będzie mieszkanie zlokalizowane w pobliżu siłowni, ulubionej pływalni krytej czy też klubu treningowego. Ważnym aspektem jest też dogodna komunikacja miejska mająca znaczenie szczególnie dla osób nieposiadających własnego samochodu. Dzięki dogodnemu połączeniu nie będą mieć one problemu z dojazdem do pracy czy uczelni na czas.

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy – gdzie może zamieszkać student?

Młode osoby przeprowadzają się do Bydgoszczy niejednokrotnie z powodu rozpoczęcia studiów na uczelni wyższej. Wielu studentów wynajmuje mieszkania, choć nie brakuje też i tych, którzy od razu decydują się na jego kupno. Wśród najważniejszych uniwersytetów wybieranych w Bydgoszczy na uwagę zasługują: Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Wyższa Szkoła Bankowa lub Akademia Muzyczna. Jeśli żakowi zależy na lokalizacji zbliżonej do miejsca nauki, powinien poszukiwać mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy właśnie w okolicy, w której ulokowana jest jego uczelnia. Dobrym wyborem będzie tu zatem bydgoski Fordon (dla studentów UTP) czy też Śródmieście i Bielawy (UKW i AM).

Mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy – kawalerka czy większy metraż?

Ostateczna decyzja o kupnie mieszkania dla młodej osoby w Bydgoszczy powinna zostać poprzedzona rozważaniami odnośnie jego metrażu. Tu wiele zależy od tego, czy decydujemy się na kupno sami, czy też będziemy dzielić nowe lokum z innymi osobami. Dla rodziny z małymi dziećmi kawalerka nie będzie najlepszym rozwiązaniem i być może warto poszukać dwu lub trzypokojowego mieszkania na sprzedaż w BydgoszczyOpcję zakupu kawalerki może rozważać natomiast singiel lub para. W tym drugim przypadku warto jednak dobrze przemyśleć decyzję. W przypadku powiększenia rodziny kawalerka może okazać się za chwilę za mała.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
22.07.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osowej Górze?

Poszukując mieszkania w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na osiedle Osowa Góra. To miejsce otoczone naturą, dające mieszkańcom wiele możliwości. Co dokładnie wyróżnia tę wdzięczną bydgoską dzielnicę i dla kogo okaże się ona dobrym miejscem zamieszkania?

06.07.2022

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Podczas poszukiwań nieruchomości w głowie każdego z nas rodzi się mnóstwo wątpliwości. Oto kilka z najczęściej zadawanych pytań dotyczących mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy!

04.07.2022

Czym jest rentowność najmu nieruchomości?

Rentowność najmu pomaga ocenić rentowność danej inwestycji. Dzięki temu jeszcze przed kupnem mieszkania w Bydgoszczy, jesteśmy w stanie oszacować zyski i straty związane z tak ważnym zakupem. Czym dokładnie jest rentowność najmu i w jaki sposób można ją obliczyć?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK