09.07.2019

Mieszkanie dla rodziny z dziećmi w Bydgoszczy – co wybrać?

Cisza, spokój, plac zabaw, dużo zieleni i monitorowane osiedle to z pewnością marzenie niejednego rodzica. Chcemy bezpieczeństwa dla swoich dzieci, dlatego wybierając mieszkanie zwracamy uwagę na wyżej wymienione aspekty. W tym artykule pokażemy Ci krok po kroku, co zrobić, by zakupione mieszkanie w Bydgoszczy okazało się jedną z Twoich lepszych decyzji.

Dawid Płociński

Po pierwsze: ustal swoje możliwości

Wybór mieszkania oczywiście jest uzależniony od posiadanego przez nas budżetu. Na zakup niektórych nieruchomości po prostu zwyczajnie nie możemy sobie pozwolić. Zatem jedną z ważniejszych kwestii, o której powinniśmy pamiętać, to mierzyć siły na zamiary. Jednak pamiętajmy, że przy wyborze wymarzonego mieszkania w Bydgoszczy może pomóc nam profesjonalne biuro nieruchomości, które z pewnością weźmie pod uwagę zarówno nasz budżet, jak i indywidualne preferencje.

Po drugie: dobra lokalizacja

Posiadając dzieci, dużo większą uwagę zwracamy na bliskość przedszkoli, szkół, parków czy też placów zabaw. Nic w tym dziwnego – łatwy dostęp do powyższych miejsc naprawdę usprawnia codzienne życie. Przede wszystkim dostosujmy wybór mieszkania do oczekiwań i potrzeb naszej rodziny – dobrze jest sprawdzić, ile czasu zajmie nam chociażby podróż do pracy.

Po trzecie: dopasuj liczbę pokoi

Powierzchnia naszego mieszkania może być w dużym stopniu uzależniona od funduszy, które będziemy aktualnie posiadać. Jednak przy wyborze nieruchomości warto wziąć pod uwagę liczbę pokoi. Czasem lepiej zdecydować się na więcej mniejszych pomieszczeń, tak aby każdemu zapewnić komfort i poczucie prywatności. Pamiętaj, że bardzo ważny jest rozkład mieszkania. Aby zyskać większą przestrzeń, wybieraj te wnętrza, w których jak najmniej metrów wykorzystano na korytarze. Idealnym sposobem jest również połączenie kuchni z salonem, dające poczucie przestronności.

Po czwarte: postaw na funkcjonalność

Kiedy kupujesz mieszkanie wyposażone w meble, weź pod uwagę funkcjonalność danych rzeczy – czy są one trwałe i odporne na zabrudzenia. Wszystkie dzieci są utalentowane i uwielbiają malować, dlatego warto się nieco ubezpieczyć. Wiadomo, że meble możemy zmienić, a kolor ścian odświeżyć, jednak to wiąże się z kolejnymi kosztami. Sprawdźmy, czy bez problemu wprowadzimy do mieszkania wózek dziecięcy albo pokonamy drogę z torbą pełną zakupów.

Po piąte: zadbaj o otoczenie

Oprócz samego mieszkania równie ważne jest jego otoczenie. Nie chodzi tu tylko o bliskość szkoły czy placu zabaw, ale chociażby parkingu. Zorientuj się, czy obok budynku znajduje się bezpieczne miejsce dla Twojego samochodu. Mile widziany będzie także ogródek albo taras czy balkon, na którym w ciepłe dni będziesz mógł zjeść ze swoją rodziną obiad. Dla naszego bezpieczeństwa nieocenione wydają się również monitorowane osiedla, często strzeżone przez ochronę.

Po szóste: intensywnie przeglądaj oferty

W Bydgoszczy znajdziemy naprawdę wiele ofert z mieszkaniami na sprzedaż, dlatego tak ważna jest dokładna selekcja. Przede wszystkim zastanów się nad potrzebami swojej rodziny. Weź również pod uwagę, iż za kilka lat mogą być one zupełnie inne – dzieci rosną, my również nie stoimy w miejscu. Przede wszystkim szukaj mieszkania, dzięki któremu spełnisz marzenia swoje i swoich bliskich.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

18.11.2021

Dla kogo mieszkanie w bydgoskim Fordonie?

Bydgoszcz jako największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego posiada kilkanaście dzielnic. Jedną z nich jest Fordon. Sprawdzamy, jakie zalety ma ta dzielnica.

04.10.2021

Mieszkanie w wieżowcu w Bydgoszczy – wady i zalety

Wieżowce to powszechnie występujący typ budownictwa, popularny szczególnie w dużych miastach. Zajmuje małą przestrzeń, a może pomieścić dużą liczbę mieszkańców. Wiele osób zarzeka się jednak, że nigdy nie chciałoby w wieżowcu zamieszkać ze względu na liczne niedogodności. Zobaczmy, czy faktycznie liczba wad przeważa nad liczbą zalet tego typu rozwiązania.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK