23.01.2019

Dlaczego warto korzystać z pomocy doradcy nieruchomości?

Kupno bądź też sprzedaż nieruchomości to niezwykle odpowiedzialna decyzja. Stąd też często wzbudza niemałe obawy oraz wątpliwości. Jednak cały ten proces może być naprawdę dużo prostszy. W takich momentach warto bowiem zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy doradcy. To właśnie on – jak nikt inny – zna rynek nieruchomości, dlatego z jego pomocą podejmowane przez nas decyzje mogą być dużo bardziej świadome, a przede wszystkim opłacalne.

Dawid Płociński

Prawdziwe perełki wśród licznych ofert

Codziennie pojawia się mnóstwo nowych ofert sprzedaży nieruchomości w Bydgoszczy. Dlatego też bardzo trudno rozpoznać te zasługujące na zainteresowanie. Ponadto, kiedy szukamy mieszkania bądź też chcemy je sprzedać, zazwyczaj zależy nam na czasie ‒ pośpiech natomiast rzadko okazuje się dobrym doradcą. Stąd też lepiej skorzystać z usług profesjonalisty, który pomoże nam odnaleźć wymarzoną inwestycję. Doradcy nieruchomości posiadają odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, okazujące się w tej branży nieocenione.

Zalety korzystania z pomocy doradcy nieruchomości

Nie musimy bać się korzystania z usług eksperta, gdyż dzięki niemu cały proces kupna bądź też sprzedaży zostanie usprawniony. Oczywiście warto wybierać sprawdzone agencje, które mogą pochwalić się doświadczeniem oraz wiedzą merytoryczną. Jednak dzisiaj, w dobie Internetu, nietrudno sprawdzić wiarygodność danej firmy.

Bezpieczeństwo każdej transakcji

Jedną z zalet korzystania z usług doradcy jest bezpieczeństwo przeprowadzenia transakcji. Mamy pewność, iż nie trafimy na przypadkowe osoby, gdyż są one weryfikowane przez biuro nieruchomości – spisane z dowodu osobistego. Otrzymujemy profesjonalną pomoc ze strony pośrednika, który kompletuje wszystkie dokumenty potrzebne do podpisania umowy. Nie musimy zatem martwić się o formalności, stanowiące często nie lada problem.

Oszczędność czasu

Sprzedaż bądź też kupno nieruchomości zazwyczaj zajmują dużo czasu. Musimy być przygotowani na zwiedzanie mieszkania przez zainteresowane osoby czy też poświęcać czas na szukanie najlepszych ofert. Doradca nieruchomości wykona te wszystkie czynności za nas. Zarówno będzie przy oględzinach, jak i również ponegocjuje w naszym imieniu najlepsze warunki. Zaoszczędzimy zatem czas oraz będziemy spokojni o dalszy przebieg transakcji.

Gwarancja obycia w branży

Doradca nieruchomości może w skuteczny sposób negocjować chociażby cenę, gdyż wyróżnia go obycie w branży. Posiada wiedzę pozwalającą na określenie pewnych warunków. My jako szukający ofert bądź też zamieszczający ogłoszenia nie wiemy do końca, jaką podać kwotę pieniężną – tak by zarówno nie wystraszyć chętnych, jak i nie dać się oszukać. Natomiast doradca nieruchomości w profesjonalny sposób wyceni naszą inwestycję.

Skuteczność poszukiwań

Przede wszystkim warto po raz kolejny zwrócić uwagę na skuteczność doradcy. Dzięki posiadanej wiedzy, doświadczeniu i znajomości rynku kupna oraz sprzedaży jest on w stanie znaleźć wartościowe oferty. Bardzo dobrze wie, gdzie szukać oraz zamieszczać ogłoszenia. Ponadto ma nieocenianą bazę kontaktów – wypracowaną przez lata doświadczeń. To wszystko sprawia, iż skutecznie trafia w nasze potrzeby oraz preferencje. Warto wspomnieć, iż na początku dokładnie je określamy – tak, by doradca mógł odnaleźć ofertę naszych marzeń. Nie należy zatem bać się jego pomocy, po prostu wystarczy znaleźć zaufanego profesjonalistę. Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK