01.07.2021

5 błędów, których należy unikać w ogłoszeniu o sprzedaży nieruchomości

Sprzedaż mieszkania wymaga od właścicieli zaangażowania i czasu potrzebnego do zachęcenia kupujących do odwiedzenia lokalu i później złożenia oferty. Wszystko jednak zaczyna się od ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości. Jak je dobrze napisać i jakich błędów się wystrzegać?

Dawid Płociński

Sprzedaż mieszkania wymaga od właścicieli zaangażowania i czasu potrzebnego do zachęcenia kupujących do odwiedzenia lokalu i później złożenia oferty. Wszystko jednak zaczyna się od ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości. Jak je dobrze napisać i jakich błędów się wystrzegać?

Błąd numer 1 – zbyt trudny tekst ogłoszenia

Częstym błędem pojawiającym się w ogłoszeniach o sprzedaż nieruchomości w Bydgoszczy jest zbyt trudny tekst w treści ogłoszenia. Zdarza się, że osoby szukające mieszkania przeglądają po kilkanaście ofert dziennie. Jeśli nasze ogłoszenie będzie napisane zbyt trudnym, fachowym językiem to potencjalny klient porzuci go na rzecz tekstu, który jest dla niego bardziej zrozumiały. Kupujący musi zrozumieć i zapamiętać to, co chcemy mu przekazać.

W ogłoszeniu o sprzedaż nieruchomości w Bydgoszczy warto tworzyć krótkie zdania (najlepiej mające maksymalnie 15 wyrazów), zwracać się bezpośrednio do klienta, stosować wypunktowania, stosować zasadę odwróconej piramidy, czyli najważniejsze informacje umieszczać na początku opisu oraz pisać prostymi, popularnymi słowami.

Błąd numer 2 – zbyt mało informacji o nieruchomości w Bydgoszczy

Zbyt mała ilość informacji podanych w ogłoszeniu to zmora osób szukających nieruchomości do zakupu. Osoba przeglądająca kilkanaście ofert dziennie chce mieć podane wszystkie informacje na tacy, ponieważ nie ma czasu dzwonić i dopytywać się o szczegóły.

Kupujący oczekuje rzetelnej informacji, dlatego w ogłoszeniu trzeba umieścić wszystkie najważniejsze dane nieruchomości takie jak:

 • lokalizacja – adres,

 • metraż,

 • forma własności nieruchomości (zarówno lokalu, jak i gruntu),

 • wielkość pomieszczeń,

 • liczba i rodzaj pomieszczeń,

 • wyposażenie i standard wykończenia lokalu,

 • rok budowy,

 • piętro budynku oraz liczba pięter w całym budynku,

 • typ zabudowy,

 • technologia budowy,

 • stan techniczny lokalu i budynku oraz informacje o remontach,

 • zalety nieruchomości,

 • opis okolicy i otaczającej infrastruktury,

 • dodatkowe informacje np. termin dostępności, koszty utrzymania nieruchomości w tym opłaty stałe i zmienne.

Błąd numer 3 – nieodpowiednie zdjęcia nieruchomości

Nawet najlepsze mieszkanie czy dom nie przyciągnie chętnych bez dobrze zrobionych zdjęć. Na fotografiach powinien znajdować się jak najbardziej aktualny stan posprzątanego domu lub mieszkania. Najlepiej jeśli zdjęcia mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy będą wykonane w dzień – pomieszczenia w naturalnym świetle prezentują się bardziej efektownie i przestronnie. Zdjęcia muszą podkreślać zalety, które znalazły się w treści ogłoszenia.

Błąd numer 4 – nieprawdziwe informacje w ogłoszeniu

Nieważne, czy podane celowo czy też nie, nieprawdziwe informacje w treści ogłoszenia są jednym z najgorszych błędów. Nieważne, czy dotyczą one metrażu czy widoku zza okna. Wszelkie przekłamania po wyjściu na jaw pozostawią po sobie niesmak i sprawią, że potencjalny kupiec do nas nie wróci.

Błąd numer 5 – zły tytuł ogłoszenia mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy

Tym, co wyróżni daną ofertę na tle setek innych, jest tytuł. Warto go spersonalizować i skonstruować tak, by mimo krótkiej formy zawierał cenne informacje. Nie warto podawać ogólnych tytułów, np. ,,sprzedam mieszkanie”. O wiele lepiej brzmi np. ,,sprzedam nowoczesną kawalerkę dla studenta”.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK