28.02.2020

Chcesz kupić mieszkanie lub dom w Bydgoszczy? Sprawdź, na co zwracać uwagę w ogłoszeniach

Przeglądanie ogłoszeń z mieszkaniami na sprzedaż w Bydgoszczy to często zadanie niełatwe. Mnogość ofert i wymienianych atutów może porządnie namieszać w głowie. Warto więc podejść do szukania mieszkania na spokojnie, zwracając uwagę na wymienione poniżej elementy ogłoszeń.

Dawid Płociński

Przeglądanie ogłoszeń z mieszkaniami na sprzedaż w Bydgoszczy to często zadanie niełatwe. Mnogość ofert i wymienianych atutów może porządnie namieszać w głowie. Warto więc podejść do szukania mieszkania na spokojnie, zwracając uwagę na wymienione poniżej elementy ogłoszeń.

Zdjęcia nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy

Podstawowym elementem ogłoszenia o sprzedaży mieszkania lub domu w Bydgoszczy powinny być zdjęcia, najlepiej dobrej jakości i przy dziennym oświetleniu. Wciąż jednak można trafić na oferty, które zawierają jedynie tekst. Powinno nas to zastanowić. Dlaczego nie mamy możliwości zobaczenia mieszkania? Często kryje się za tym oszustwo lub zły stan oferowanego lokum. Dlatego tego typu ogłoszenia lepiej od razu pomijać.

Treść ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości w Bydgoszczy

Treść ogłoszenia o sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy powinna zawierać wszystkie niezbędne informacje: cenę za metr kwadratowy, liczbę i rozkład pokojów, lokalizację, piętro, udogodnienia, stan mieszkania, umeblowanie i wyposażenie (może się zdarzyć jednak, że właściciel sprzeda je lub przeniesie, pozostawiając tylko część mebli lub nie pozostawiając nic). Wiele faktów i tak może zostać pominiętych, albo wplecionych w tekst w taki sposób, że ich nie zauważymy. Dlatego lepiej nie nastawiać się na zakup danego mieszkania, sądząc po samym ogłoszeniu, gdyż możemy się mocno zawieść, gdy przyjdzie czas na jego oglądanie.

W treści ogłoszeń należy też uważać na mnogość epitetów i rozwlekłe opisy, z których nic nie wynika. Może to świadczyć o sprzedającym lub o tym, że próbuje w ten sposób zrekompensować niedostatki mieszkania. Należy wówczas mieć się na baczności. Nawet jeśli jest to wyłącznie styl bycia i mówienia właściciela mieszkania, z pewnością nie będzie to zaletą podczas prób negocjacji i uzyskania dokładnych informacji.

Rynek pierwotny w Bydgoszczy – na co zwrócić uwagę?

Na rynku pierwotnym najwięcej nieprzyjemnych niespodzianek może nas spotkać z powodu nieuczciwych deweloperów. Aby uniknąć rozczarowań najlepiej jest kupić mieszkanie już istniejące, a nie planowane lub w trakcie budowy. Duże zabezpieczenie stanowi też nawiązanie współpracy z profesjonalnym biurem nieruchomości z Bydgoszczy. Tutaj wyjątkowo ważne będą aspekty prawne: czy deweloper ma pozwolenie na budowę? Czy uregulował wszystkie powinności prawne? Czy umowa nie zawiera żadnych niejasności? Warto znać różnicę między zaliczką a zadatkiem. Zadatek to zabezpieczenie na wypadek niewywiązania się z umowy którejkolwiek ze stron. Zaliczka jest już mniej wiążąca i powinna zostać zwrócona w przypadku rozwiązania umowy.

Rynek wtórny w Bydgoszczy – na co zwrócić uwagę?

Zakup mieszkania na rynku wtórnym w Bydgoszczy także wymaga od nas sprawdzenia kwestii prawnych nieruchomości: kto jest rzeczywistym właścicielem? Czy nie są tam zameldowane inne osoby? Czy mieszkanie nie jest obciążone zadłużeniem lub hipoteką? Jeśli sprzedający otrzymał mieszkanie w spadku, to czy zapłacił wymagany podatek? Warto także spytać właściciela, dlaczego zdecydował się na sprzedaż mieszkania, kiedy przeprowadzał w nim ostatni gruntowny remont, czy zamierza zatrzymać jakieś meble będące na jego wyposażeniu. Możemy także dowiedzieć się od niego co nieco o okolicy, w której znajduje się dane mieszkanie, a także poznać bliżej sąsiadów.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK