18.09.2019

Stan deweloperski mieszkania zakupionego w Bydgoszczy – co oznacza?

Mieszkania w stanie deweloperskim są wyborem większości osób kupujących nieruchomość na rynku pierwotnym w Bydgoszczy. Co właściwie oznacza ten termin i na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę inwestując we własne cztery katy w takim standardzie?

Dawid Płociński

Stan deweloperski mieszkania w Bydgoszczy – krótki przewodnik

Zamiennie z określeniem „stan deweloperski” jest używany termin „stan surowy”. Warto od razu zaznaczyć, że szczegółowa definicja stanu deweloperskiego nie istnieje. Każda firma zajmująca się budową osiedli mieszkaniowych ma własne przepisy w tym zakresie, dlatego podpisując umowę z deweloperem, trzeba zwrócić szczególną uwagę na zapisy dotyczące standardu wykończenia nieruchomości. Można jednak przyjąć, że oddane do użytkowania mieszkanie w stanie deweloperskim w Bydgoszczy jest gotowe do natychmiastowego rozpoczęcia w nim prac wykończeniowych. Oznacza to, że zarówno ocieplenie nieruchomości, jak i doprowadzenie wszystkich przyłączy (gazowych, elektrycznych, kanalizacyjnych) zostało już zrealizowane przez głównego wykonawcę.

Jak wygląda mieszkanie w stanie deweloperskim w Bydgoszczy?

Mieszkanie w stanie deweloperskim w Bydgoszczy cieszy się sporym zainteresowaniem wśród większości chcących zainwestować w zakup tego rodzaju nieruchomości. Lokum w stanie surowym zazwyczaj posiada tynki w środku i na zewnątrz, drzwi wejściowe, parapety i okna, wylewkę podłogową oraz instalację wentylacyjną, kanalizacyjną, ociepleniową i elektryczną. Nowy właściciel nie musi się tez martwić o przygotowanie ścian do malowania, gdyż prace z tym związane także zostały już za niego wykonane. W zależności od zapisów umowy deweloperskiej, kupując mieszkanie w Bydgoszczy w stanie deweloperskim możemy liczyć nie tylko na wykończenie samego mieszkania ale także zagospodarowanie części wspólnych, przygotowanie miejsc parkingowych oraz zagospodarowanie zieleni i wytyczenie drogi dojazdowej.

Mieszkanie w stanie deweloperskim w Bydgoszczy – wady i zalety rozwiązania

Głównym powodem, dla którego tak wiele osób decyduje się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim w Bydgoszczy, jest jego konkurencyjna cena. Bywa, że nieruchomość w stanie surowym jest tańsza od takiej wykończonej „pod klucz” o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ponadto nowi właściciele mają możliwość urządzenia mieszkania w sposób zgodny z własnym gustem, upodobaniami i potrzebami i z wykorzystaniem materiałów odpowiedniej jakości. Decydując się na zakup mieszkania w Bydgoszczy w pełni wyposażonego i zaaranżowanego, trudno liczyć na to, że deweloper będzie z nami konsultował wybór płytek na ściany, mebli i innych sprzętów. Nie można jednak zapominać, że samodzielne urządzanie mieszkania jest bardzo czasochłonne, toteż inwestorzy, którym zależy na możliwości jak najszybszego wprowadzenia się do własnych czterech kątów, mogą skłaniać się ku ofercie wykończenia lokum przez głównego wykonawcę. Ważne, by wszystkie zobowiązania dewelopera znalazły się w umowie, bo tylko wtedy ewentualne usterki czy zaniedbania będą musiały być usunięte na jego koszt.

 

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK