18.09.2019

Stan deweloperski mieszkania zakupionego w Bydgoszczy – co oznacza?

Mieszkania w stanie deweloperskim są wyborem większości osób kupujących nieruchomość na rynku pierwotnym w Bydgoszczy. Co właściwie oznacza ten termin i na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę inwestując we własne cztery katy w takim standardzie?

Dawid Płociński

Stan deweloperski mieszkania w Bydgoszczy – krótki przewodnik

Zamiennie z określeniem „stan deweloperski” jest używany termin „stan surowy”. Warto od razu zaznaczyć, że szczegółowa definicja stanu deweloperskiego nie istnieje. Każda firma zajmująca się budową osiedli mieszkaniowych ma własne przepisy w tym zakresie, dlatego podpisując umowę z deweloperem, trzeba zwrócić szczególną uwagę na zapisy dotyczące standardu wykończenia nieruchomości. Można jednak przyjąć, że oddane do użytkowania mieszkanie w stanie deweloperskim w Bydgoszczy jest gotowe do natychmiastowego rozpoczęcia w nim prac wykończeniowych. Oznacza to, że zarówno ocieplenie nieruchomości, jak i doprowadzenie wszystkich przyłączy (gazowych, elektrycznych, kanalizacyjnych) zostało już zrealizowane przez głównego wykonawcę.

Jak wygląda mieszkanie w stanie deweloperskim w Bydgoszczy?

Mieszkanie w stanie deweloperskim w Bydgoszczy cieszy się sporym zainteresowaniem wśród większości chcących zainwestować w zakup tego rodzaju nieruchomości. Lokum w stanie surowym zazwyczaj posiada tynki w środku i na zewnątrz, drzwi wejściowe, parapety i okna, wylewkę podłogową oraz instalację wentylacyjną, kanalizacyjną, ociepleniową i elektryczną. Nowy właściciel nie musi się tez martwić o przygotowanie ścian do malowania, gdyż prace z tym związane także zostały już za niego wykonane. W zależności od zapisów umowy deweloperskiej, kupując mieszkanie w Bydgoszczy w stanie deweloperskim możemy liczyć nie tylko na wykończenie samego mieszkania ale także zagospodarowanie części wspólnych, przygotowanie miejsc parkingowych oraz zagospodarowanie zieleni i wytyczenie drogi dojazdowej.

Mieszkanie w stanie deweloperskim w Bydgoszczy – wady i zalety rozwiązania

Głównym powodem, dla którego tak wiele osób decyduje się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim w Bydgoszczy, jest jego konkurencyjna cena. Bywa, że nieruchomość w stanie surowym jest tańsza od takiej wykończonej „pod klucz” o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ponadto nowi właściciele mają możliwość urządzenia mieszkania w sposób zgodny z własnym gustem, upodobaniami i potrzebami i z wykorzystaniem materiałów odpowiedniej jakości. Decydując się na zakup mieszkania w Bydgoszczy w pełni wyposażonego i zaaranżowanego, trudno liczyć na to, że deweloper będzie z nami konsultował wybór płytek na ściany, mebli i innych sprzętów. Nie można jednak zapominać, że samodzielne urządzanie mieszkania jest bardzo czasochłonne, toteż inwestorzy, którym zależy na możliwości jak najszybszego wprowadzenia się do własnych czterech kątów, mogą skłaniać się ku ofercie wykończenia lokum przez głównego wykonawcę. Ważne, by wszystkie zobowiązania dewelopera znalazły się w umowie, bo tylko wtedy ewentualne usterki czy zaniedbania będą musiały być usunięte na jego koszt.

 

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK