22.01.2021

Nieruchomość w stanie deweloperskim w Bydgoszczy – wady i zalety

Nieruchomość w stanie deweloperskim to jedna z najczęściej wybieranych opcji dotyczących stanu wykończenia domu. Zobaczmy, czym dokładnie jest oraz jakie są wady i zalety takiego rozwiązania w Bydgoszczy.

Dawid Płociński

Nieruchomość w stanie deweloperskim to jedna z najczęściej wybieranych opcji dotyczących stanu wykończenia domu. Zobaczmy, czym dokładnie jest oraz jakie są wady i zalety takiego rozwiązania w Bydgoszczy.

Stan deweloperski mieszkania – co to?

W polskim prawie nie obowiązują żadne oficjalne zapisy mówiące co oznacza pojęcie ,,stan deweloperski”. W związku z tym, jest to termin umowny, którego używa się, aby określić stopień wykończenia nieruchomości. Nie ma żadnej konkretnej definicji określającej czym on jest ani co wchodzi w jego skład. Zakres stanu deweloperskiego ustalany jest bezpośrednio w umowie zawieranej z deweloperem, a to, co zawiera zależy od oferty danego dewelopera. Ponieważ prawo nie precyzuje co wchodzi w skład stanu deweloperskiego to zakres ten powinien być precyzyjnie opisany w umowie zawieranej między deweloperem a kupującym. Pozwoli to na zabezpieczenie interesów zarówno nabywcy nieruchomości w stanie deweloperskim w Bydgoszczy, jak i samego dewelopera.

Co wchodzi w zakres stanu deweloperskiego?

W nieruchomość w stanie deweloperskim w Bydgoszczy najczęściej zostaną zakończone prace takie jak:

– podłączenie i rozprowadzenie instalacji elektrycznej,

– podłączenie i rozprowadzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej,

– tynkowanie ścian oraz sufitów,

– wykonanie posadzek,

– zamontowanie drzwi zewnętrznych.

Oprócz powyższych, rzadziej, ale można też spotkać się ze stanem deweloperskim, który obejmuje np. wykonanie ocieplenia dachu i podbitki dachowej, wykonanie ocieplenia elewacji, wykonanie schodów i balustrad, wykonanie ogrodzenia. Niektórzy deweloperzy oferują nieruchomości w tzw. ,,podwyższonym stanie deweloperskim”. Wtedy, oprócz podstawowych prac w domu zostaną wykonane też inne, dodatkowe, np. montaż drzwi czy rolet.

Nieruchomość w stanie deweloperskim w Bydgoszczy – zalety

Zakup nieruchomości w stanie deweloperskim w Bydgoszczy posiada swoje wady i zalety. Zacznijmy od korzyści płynących z tego rozwiązania. Pierwszą i zarazem największą zaletą są koszty zakupu takiego domu lub mieszkania. Są one dużo niższe niż przy zakupie gotowego i wykończonego lokalu mieszkalnego lub domu.

Nieruchomości w stanie deweloperskim w Bydgoszczy często wybierają też osoby, którym zależy na tym, by lokal idealnie wpisywał się w ich potrzeby i gust, ponieważ stan deweloperski umożliwia zaaranżowanie domu w taki sposób, aby był jak najlepiej dopasowany do nas.

Oprócz tego, niewątpliwą zaletą jest duża kontrola i wybór dotyczący materiałów użytych podczas prac wykończeniowych.

Nieruchomość w stanie deweloperskim w Bydgoszczy – wady

Nieruchomość w stanie deweloperskim w Bydgoszczy to zdecydowanie wyjście dla osób cierpliwych, ponieważ jedną z największych wad tego rozwiązania jest to, że do takiej nieruchomości nie można się od razu wprowadzić. Często od zakupu domu w stanie deweloperskim do zakończenia prac wykończeniowych i momentu wprowadzenia się mija bardzo dużo czasu, co nie wszystkim może do końca odpowiadać.

 

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK