22.01.2021

Nieruchomość w stanie deweloperskim w Bydgoszczy – wady i zalety

Nieruchomość w stanie deweloperskim to jedna z najczęściej wybieranych opcji dotyczących stanu wykończenia domu. Zobaczmy, czym dokładnie jest oraz jakie są wady i zalety takiego rozwiązania w Bydgoszczy.

Dawid Płociński

Nieruchomość w stanie deweloperskim to jedna z najczęściej wybieranych opcji dotyczących stanu wykończenia domu. Zobaczmy, czym dokładnie jest oraz jakie są wady i zalety takiego rozwiązania w Bydgoszczy.

Stan deweloperski mieszkania – co to?

W polskim prawie nie obowiązują żadne oficjalne zapisy mówiące co oznacza pojęcie ,,stan deweloperski”. W związku z tym, jest to termin umowny, którego używa się, aby określić stopień wykończenia nieruchomości. Nie ma żadnej konkretnej definicji określającej czym on jest ani co wchodzi w jego skład. Zakres stanu deweloperskiego ustalany jest bezpośrednio w umowie zawieranej z deweloperem, a to, co zawiera zależy od oferty danego dewelopera. Ponieważ prawo nie precyzuje co wchodzi w skład stanu deweloperskiego to zakres ten powinien być precyzyjnie opisany w umowie zawieranej między deweloperem a kupującym. Pozwoli to na zabezpieczenie interesów zarówno nabywcy nieruchomości w stanie deweloperskim w Bydgoszczy, jak i samego dewelopera.

Co wchodzi w zakres stanu deweloperskiego?

W nieruchomość w stanie deweloperskim w Bydgoszczy najczęściej zostaną zakończone prace takie jak:

– podłączenie i rozprowadzenie instalacji elektrycznej,

– podłączenie i rozprowadzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej,

– tynkowanie ścian oraz sufitów,

– wykonanie posadzek,

– zamontowanie drzwi zewnętrznych.

Oprócz powyższych, rzadziej, ale można też spotkać się ze stanem deweloperskim, który obejmuje np. wykonanie ocieplenia dachu i podbitki dachowej, wykonanie ocieplenia elewacji, wykonanie schodów i balustrad, wykonanie ogrodzenia. Niektórzy deweloperzy oferują nieruchomości w tzw. ,,podwyższonym stanie deweloperskim”. Wtedy, oprócz podstawowych prac w domu zostaną wykonane też inne, dodatkowe, np. montaż drzwi czy rolet.

Nieruchomość w stanie deweloperskim w Bydgoszczy – zalety

Zakup nieruchomości w stanie deweloperskim w Bydgoszczy posiada swoje wady i zalety. Zacznijmy od korzyści płynących z tego rozwiązania. Pierwszą i zarazem największą zaletą są koszty zakupu takiego domu lub mieszkania. Są one dużo niższe niż przy zakupie gotowego i wykończonego lokalu mieszkalnego lub domu.

Nieruchomości w stanie deweloperskim w Bydgoszczy często wybierają też osoby, którym zależy na tym, by lokal idealnie wpisywał się w ich potrzeby i gust, ponieważ stan deweloperski umożliwia zaaranżowanie domu w taki sposób, aby był jak najlepiej dopasowany do nas.

Oprócz tego, niewątpliwą zaletą jest duża kontrola i wybór dotyczący materiałów użytych podczas prac wykończeniowych.

Nieruchomość w stanie deweloperskim w Bydgoszczy – wady

Nieruchomość w stanie deweloperskim w Bydgoszczy to zdecydowanie wyjście dla osób cierpliwych, ponieważ jedną z największych wad tego rozwiązania jest to, że do takiej nieruchomości nie można się od razu wprowadzić. Często od zakupu domu w stanie deweloperskim do zakończenia prac wykończeniowych i momentu wprowadzenia się mija bardzo dużo czasu, co nie wszystkim może do końca odpowiadać.

 

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
22.07.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osowej Górze?

Poszukując mieszkania w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na osiedle Osowa Góra. To miejsce otoczone naturą, dające mieszkańcom wiele możliwości. Co dokładnie wyróżnia tę wdzięczną bydgoską dzielnicę i dla kogo okaże się ona dobrym miejscem zamieszkania?

06.07.2022

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Podczas poszukiwań nieruchomości w głowie każdego z nas rodzi się mnóstwo wątpliwości. Oto kilka z najczęściej zadawanych pytań dotyczących mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy!

04.07.2022

Czym jest rentowność najmu nieruchomości?

Rentowność najmu pomaga ocenić rentowność danej inwestycji. Dzięki temu jeszcze przed kupnem mieszkania w Bydgoszczy, jesteśmy w stanie oszacować zyski i straty związane z tak ważnym zakupem. Czym dokładnie jest rentowność najmu i w jaki sposób można ją obliczyć?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK