22.01.2021

Nieruchomość w stanie deweloperskim w Bydgoszczy – wady i zalety

Nieruchomość w stanie deweloperskim to jedna z najczęściej wybieranych opcji dotyczących stanu wykończenia domu. Zobaczmy, czym dokładnie jest oraz jakie są wady i zalety takiego rozwiązania w Bydgoszczy.

Dawid Płociński

Nieruchomość w stanie deweloperskim to jedna z najczęściej wybieranych opcji dotyczących stanu wykończenia domu. Zobaczmy, czym dokładnie jest oraz jakie są wady i zalety takiego rozwiązania w Bydgoszczy.

Stan deweloperski mieszkania – co to?

W polskim prawie nie obowiązują żadne oficjalne zapisy mówiące co oznacza pojęcie ,,stan deweloperski”. W związku z tym, jest to termin umowny, którego używa się, aby określić stopień wykończenia nieruchomości. Nie ma żadnej konkretnej definicji określającej czym on jest ani co wchodzi w jego skład. Zakres stanu deweloperskiego ustalany jest bezpośrednio w umowie zawieranej z deweloperem, a to, co zawiera zależy od oferty danego dewelopera. Ponieważ prawo nie precyzuje co wchodzi w skład stanu deweloperskiego to zakres ten powinien być precyzyjnie opisany w umowie zawieranej między deweloperem a kupującym. Pozwoli to na zabezpieczenie interesów zarówno nabywcy nieruchomości w stanie deweloperskim w Bydgoszczy, jak i samego dewelopera.

Co wchodzi w zakres stanu deweloperskiego?

W nieruchomość w stanie deweloperskim w Bydgoszczy najczęściej zostaną zakończone prace takie jak:

– podłączenie i rozprowadzenie instalacji elektrycznej,

– podłączenie i rozprowadzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej,

– tynkowanie ścian oraz sufitów,

– wykonanie posadzek,

– zamontowanie drzwi zewnętrznych.

Oprócz powyższych, rzadziej, ale można też spotkać się ze stanem deweloperskim, który obejmuje np. wykonanie ocieplenia dachu i podbitki dachowej, wykonanie ocieplenia elewacji, wykonanie schodów i balustrad, wykonanie ogrodzenia. Niektórzy deweloperzy oferują nieruchomości w tzw. ,,podwyższonym stanie deweloperskim”. Wtedy, oprócz podstawowych prac w domu zostaną wykonane też inne, dodatkowe, np. montaż drzwi czy rolet.

Nieruchomość w stanie deweloperskim w Bydgoszczy – zalety

Zakup nieruchomości w stanie deweloperskim w Bydgoszczy posiada swoje wady i zalety. Zacznijmy od korzyści płynących z tego rozwiązania. Pierwszą i zarazem największą zaletą są koszty zakupu takiego domu lub mieszkania. Są one dużo niższe niż przy zakupie gotowego i wykończonego lokalu mieszkalnego lub domu.

Nieruchomości w stanie deweloperskim w Bydgoszczy często wybierają też osoby, którym zależy na tym, by lokal idealnie wpisywał się w ich potrzeby i gust, ponieważ stan deweloperski umożliwia zaaranżowanie domu w taki sposób, aby był jak najlepiej dopasowany do nas.

Oprócz tego, niewątpliwą zaletą jest duża kontrola i wybór dotyczący materiałów użytych podczas prac wykończeniowych.

Nieruchomość w stanie deweloperskim w Bydgoszczy – wady

Nieruchomość w stanie deweloperskim w Bydgoszczy to zdecydowanie wyjście dla osób cierpliwych, ponieważ jedną z największych wad tego rozwiązania jest to, że do takiej nieruchomości nie można się od razu wprowadzić. Często od zakupu domu w stanie deweloperskim do zakończenia prac wykończeniowych i momentu wprowadzenia się mija bardzo dużo czasu, co nie wszystkim może do końca odpowiadać.

 

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK