15.11.2019

Mieszkanie w Bydgoszczy jako zabezpieczenie na przyszłość

Masz własny dom, ale właśnie trafiła się okazja, by kupić tanio ładne mieszkanie? Nawet, gdy nie planujesz przeprowadzki zakup nieruchomości może okazać się trafioną inwestycją. Bydgoszcz to bowiem rozwojowe miasto, które coraz bardziej staje się przyjaznym miejscem do życia.

Dawid Płociński

Kiedy masz wolną gotówkę

Wypłata na koniec miesiąca to nagroda za trud wkładany w wykonywaną przez Ciebie pracę. Do tego co jakiś czas mogą pojawiać się premie uznaniowe, które cieszą z pewnością każdego z nas. Pomyśl jednak o dodatkowym comiesięcznym zastrzyku pieniędzy, które mogą wpływać na Twoje konto – brzmi idealnie? Jednym z lepszych sposobów na stały dochód jest kupno i wynajem mieszkania w Bydgoszczy. Jeśli masz wolną gotówkę, to tym bardziej warto pomyśleć o podobnej inwestycji. Nieruchomości rzadko kiedy tracą na wartości, dlatego ich posiadanie to duże zabezpieczenie na przyszłość.

Uczymy się oszczędzać

Kiedy jest się młodym, zazwyczaj rzadko myśli się o przyszłości – zwłaszcza tej odległej. Co prawda planujemy szkołę, studia, potem pracę, jednak tak bardzo nie skupiamy się na oszczędzaniu pieniędzy. Każdy etap w życiu ma swoje uroki, ale czasami jedna trafna, choć nierzadko ryzykowna, decyzja może poważnie wpłynąć na nasze dalsze losy. Kupno mieszkania w Bydgoszczy to zatem nie tylko inwestycja dla osób posiadających wolną gotówkę. Pamiętaj, że nawet wzięcie kredytu na zakup lokum może przynieść zaskakujące rezultaty. Trzeba jednak się zastanowić, czy przychody z inwestycji przewyższą koszty związane ze spłatą kredytu.

Nie daj się zaskoczyć

Myśląc o kupnie mieszkania pod wynajem, warto wziąć pod uwagę liczne aspekty, chociażby związane z lokalizacją. Zastanów się, jakich lokatorów najchętniej widziałbyś w swoim lokum. Dla rodziny z dzieckiem sprawdzi się spokojna okolica, zaś dla pracującego singla prawdopodobnie centrum miasta, czy też miejsce z dogodną komunikacją. Oczywiście możesz kupić mieszkanie w Bydgoszczy, nie myśląc o jego wynajmie – ale chociażby o późniejszej sprzedaży. Jednak, by inwestycja przynosiła zyski wynajem wydaje się bardziej korzystniejszy. Wówczas zdecyduj się na lokatorów, którzy wzbudzają Twoje zaufanie – stan mieszkania jest niezwykle ważny przy jego późniejszej sprzedaży.

Skorzystaj z pomocy profesjonalisty

Jeśli nie jesteś pewien, czy zakup mieszkania w Twoim przypadku to dobre zabezpieczenie na przyszłość, możesz skorzystać z pomocy kogoś bardziej doświadczonego. Przede wszystkim warto przeanalizować swój dotychczasowy dochód oraz możliwości kredytowe, oczywiście tylko w przypadku, kiedy jest nam on potrzebny. Porównaj oferty z wielu banków, by móc zdecydować się na tę najlepszą. Każda placówka chce zwrócić Twoją uwagę, dlatego będą o nią zabiegać – pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy eksperta ds. kredytowych. W późniejszym etapie warto zastanowić się nad zaangażowaniem biura nieruchomości – wybierz to, które bardzo dobrze zna rynek mieszkaniowy w Bydgoszczy i pomoże Ci stworzyć zachęcającą ofertę.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK