17.10.2019

Mieszkanie w bloku – wady i zalety

Szukając swojego wymarzonego miejsca do zamieszkania w Bydgoszczy, stajemy przed nie lada dylematem. Zastanawiamy się, czy wybrać dom, mieszkanie w kamienicy, bloku a może zdecydować się na kupno lokum w szeregowcu. Wszystkie te rozwiązania mają zarówno wady, jak i zalety. Dziś pod lupę bierzemy mieszkania w blokach w Bydgoszczy i wskazujemy wszelkie „za” i „przeciw” odnośnie obrania tego rozwiązania.

Dawid Płociński

Mieszkanie w bloku – zalety

Wybierając opcję zamieszkania w bloku, decydujemy się na kupno lokum przeznaczonego na sprzedaż w Bydgoszczy lub jego wynajem. Taki wybór niesie za sobą szereg korzyści. Po pierwsze, mieszkając w bloku najczęściej należymy do spółdzielni. Dzięki temu nie musimy martwić się o prace konserwacyjne na wspólnym terenie czy też kwestię ogrzewania. Niejednokrotnie spółdzielnia bierze też na siebie obowiązek utrzymania czystości na terenie administrowanej powierzchni oraz zapewnienia bezpieczeństwa lokatorom. Administratorzy osiedli coraz większy nacisk kładą również na dbałość o komfort lokatorów poprzez udogodnienia, takie jak place zabawa dla dzieci, gospodarowanie terenów zielonych, monitoring, bramy otwierane na pilota czy też garaże podziemne. Po drugie, wielkomiejskie blokowiska, w których warto szukać mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, zazwyczaj zlokalizowane są w centrum miasta lub dzielnicach, w okolicy których nie brakuje sklepów i innych lokali użytkowych. W pobliżu niejednokrotnie bez problemu znaleźć można przychodnię lekarską, aptekę lub przedszkole. Mieszkanie w bloku stanowi dobre rozwiązanie dla osób lubiących otaczać się wieloma ludźmi, gdyż w takich miejscach nie można narzekać na małą liczbę sąsiadów. Po czwarte, mieszkanie w bloku w Bydgoszczy można potraktować również jako inwestycję. Jeśli zdecydujemy się na przeprowadzkę, zawsze możemy je z łatwością sprzedać lub wynająć, korzystając w tym celu z pomocy profesjonalnego biura nieruchomości.

Mieszkanie w bloku – jakie ma wady

Nie dla każdego mieszkanie w bloku może okazać się idealnym rozwiązaniem. Osoby, które wcześniej mieszkały na przykład w domu jednorodzinnym, mogą mieć problem z zaadaptowaniem się do nowej, mniejszej przestrzeni. Zazwyczaj mieszkania w bloku nie mają bowiem takiego samego metrażu jak domy jednorodzinne. Kupując mieszkanie w bloku, wystawione na sprzedaż w Bydgoszczy, musimy również liczyć się z koniecznością dopasowania do regulaminu wspólnoty uwzględniającego między innymi ciszę nocną. Hałas staje się przedmiotem sporu sąsiadów blokowisk często także i za dnia. Winowajcą są tu ściany ze słabą izolacją sprawiającą, że możemy słyszeć w naszym mieszkaniu głośną rozmowę sąsiadów czy telewizor niedosłyszącego seniora mieszkającego obok. Osobom starszym mogą natomiast przeszkadzać krzyki czy bieganie dzieci w sąsiednim lokum. Sporym utrudnieniem mieszkania w bloku w Bydgoszczy może być też brak windy. Choć zdarza się to już bardzo rzadko, to nadal spotyka się lokalizacje, w których trzeba dostać się na czwarte czy piąte piętro po schodach. To utrudnienie szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi i seniorów.

Mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy – gdzie szukać?

Jeśli po rozważeniu wszelkich za i przeciw zdecydowałeś, że chcesz kupić mieszkanie w bloku w Bydgoszczy, zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy profesjonalnym biurem nieruchomości, które z pomoże Ci znaleźć wymarzone lokum.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK