17.10.2019

Mieszkanie w bloku – wady i zalety

Szukając swojego wymarzonego miejsca do zamieszkania w Bydgoszczy, stajemy przed nie lada dylematem. Zastanawiamy się, czy wybrać dom, mieszkanie w kamienicy, bloku a może zdecydować się na kupno lokum w szeregowcu. Wszystkie te rozwiązania mają zarówno wady, jak i zalety. Dziś pod lupę bierzemy mieszkania w blokach w Bydgoszczy i wskazujemy wszelkie „za” i „przeciw” odnośnie obrania tego rozwiązania.

Dawid Płociński

Mieszkanie w bloku – zalety

Wybierając opcję zamieszkania w bloku, decydujemy się na kupno lokum przeznaczonego na sprzedaż w Bydgoszczy lub jego wynajem. Taki wybór niesie za sobą szereg korzyści. Po pierwsze, mieszkając w bloku najczęściej należymy do spółdzielni. Dzięki temu nie musimy martwić się o prace konserwacyjne na wspólnym terenie czy też kwestię ogrzewania. Niejednokrotnie spółdzielnia bierze też na siebie obowiązek utrzymania czystości na terenie administrowanej powierzchni oraz zapewnienia bezpieczeństwa lokatorom. Administratorzy osiedli coraz większy nacisk kładą również na dbałość o komfort lokatorów poprzez udogodnienia, takie jak place zabawa dla dzieci, gospodarowanie terenów zielonych, monitoring, bramy otwierane na pilota czy też garaże podziemne. Po drugie, wielkomiejskie blokowiska, w których warto szukać mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, zazwyczaj zlokalizowane są w centrum miasta lub dzielnicach, w okolicy których nie brakuje sklepów i innych lokali użytkowych. W pobliżu niejednokrotnie bez problemu znaleźć można przychodnię lekarską, aptekę lub przedszkole. Mieszkanie w bloku stanowi dobre rozwiązanie dla osób lubiących otaczać się wieloma ludźmi, gdyż w takich miejscach nie można narzekać na małą liczbę sąsiadów. Po czwarte, mieszkanie w bloku w Bydgoszczy można potraktować również jako inwestycję. Jeśli zdecydujemy się na przeprowadzkę, zawsze możemy je z łatwością sprzedać lub wynająć, korzystając w tym celu z pomocy profesjonalnego biura nieruchomości.

Mieszkanie w bloku – jakie ma wady

Nie dla każdego mieszkanie w bloku może okazać się idealnym rozwiązaniem. Osoby, które wcześniej mieszkały na przykład w domu jednorodzinnym, mogą mieć problem z zaadaptowaniem się do nowej, mniejszej przestrzeni. Zazwyczaj mieszkania w bloku nie mają bowiem takiego samego metrażu jak domy jednorodzinne. Kupując mieszkanie w bloku, wystawione na sprzedaż w Bydgoszczy, musimy również liczyć się z koniecznością dopasowania do regulaminu wspólnoty uwzględniającego między innymi ciszę nocną. Hałas staje się przedmiotem sporu sąsiadów blokowisk często także i za dnia. Winowajcą są tu ściany ze słabą izolacją sprawiającą, że możemy słyszeć w naszym mieszkaniu głośną rozmowę sąsiadów czy telewizor niedosłyszącego seniora mieszkającego obok. Osobom starszym mogą natomiast przeszkadzać krzyki czy bieganie dzieci w sąsiednim lokum. Sporym utrudnieniem mieszkania w bloku w Bydgoszczy może być też brak windy. Choć zdarza się to już bardzo rzadko, to nadal spotyka się lokalizacje, w których trzeba dostać się na czwarte czy piąte piętro po schodach. To utrudnienie szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi i seniorów.

Mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy – gdzie szukać?

Jeśli po rozważeniu wszelkich za i przeciw zdecydowałeś, że chcesz kupić mieszkanie w bloku w Bydgoszczy, zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy profesjonalnym biurem nieruchomości, które z pomoże Ci znaleźć wymarzone lokum.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK