20.09.2019

Mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy– sprawdź, czym jest powierzchnia dodatkowa

Powierzchnią dodatkową w mieszkaniach są określane balkony, tarasy oraz loggie. Nie są one przeznaczone do ciągłego użytkowania przez mieszkańców, więc zazwyczaj nie są wliczane do powierzchni użytkowej mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy. Przy odpowiedniej aranżacji i zastosowaniu ciekawych rozwiązań, można jednak urządzić z nich komfortowe miejsca wypoczynku i relaksu.

Dawid Płociński

Mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy, które posiada przestrzeń dodatkową, przez wielu potencjalnych kupców jest uznawane za o wiele bardziej atrakcyjne, niż lokum, które jest jej pozbawione. Balkony, tarasy i loggie, jeśli się je umiejętnie urządzi, mogą stanowić bardzo ciekawe i pełne uroku strefy, w których można oddawać się relaksowi, założyć ogród a nawet stworzyć nietypowe biuro.

Balkon

Balkon jest – zgodnie z definicją architektoniczną – elementem nadwieszonym budynku, posiadającym otwartą formę, ale równocześnie stanowiącym część składową lokalu. W dawnej architekturze na balkon wychodziło się z najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia i był on bogato zdobiony, stanowiąc namiastkę tarasu lub ogrodu. Obecnie balkony pełnią przede wszystkim funkcje użytkowe. Dla wielu mieszkańców stanowią one przestrzeń przeznaczoną do przechowywania różnych domowych sprzętów, rowerów ale też suszenia prania lub – w podczas chłodniejszych miesięcy – magazynowania artykułów żywnościowych. Często także balkon adaptuje się na przestrzeń wypoczynkową. Można umieścić tam regały i ustawić na nich doniczki z kwiatami, ziołami bądź innymi roślinami ozdobnymi. Polecamy także przeznaczyć balkon w mieszkaniu przeznaczonym na sprzedaż w Bydgoszczy na kącik relaksacyjny i wyznaczyć tam miejsce dla małego stolika i wygodnych krzeseł. Możliwości jest sporo, więc warto przemyśleć, w jaki sposób najlepiej spożytkować tę dodatkowa przestrzeń, by służyła ona dobrze wszystkim mieszkańcom.

Loggia

Loggia bywa często mylona z balkonem, od którego odróżnia ją to, że w przeciwieństwie do niego stanowi konstrukcję cofniętą w stosunku do elewacji budynku i można ją użytkować w sposób stały. Loggie są bardzo popularne w owoczesnym budownictwie, gdyż stwarzają wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych, na czym z kolei zależy sporej części osób decydujących się na zakup mieszkania. W jaki sposób można wykorzystać tę dodatkową przestrzeń w mieszkaniu na sprzedaż w Bydgoszczy? Popularnym trendem wnętrzarskim jest adaptacja loggii na oranżerię. Posiadanie własnego „ogrodu zimowego” daje mieszkańcom poczucie posiadania bliższego kontaktu z naturą, co z kolei wpływa bardzo pozytywnie na samopoczucie. Loggia świetnie nadaje się także na domowe biuro. Ponieważ jest oddzielona od reszty mieszkania drzwiami i oknami, panuje w niej spokój i cisza, a to sprzyja skupieniu i koncentracji na pracy. Ponadto loggia jest doskonale oświetlona, co tez ma niebagatelne znaczenie dla każdego, kto pracuje w domu.

Taras

Tarasem określa się odkrytą, poziomą powierzchnię budowli, znajdującą się na wysokości parteru, piętra lub dachu, która jest przystosowana do użytkowania przez ludzi. Z uwagi na te właściwości, tarasy najczęściej pełnią rolę powierzchni wypoczynkowej, a możliwości ich aranżacji są niemal nieograniczone. W wielu nowoczesnych budynkach mieszkalnych, umieszczony na dachu taras stanowi miejsce wspólne dla wszystkich mieszkańców. Można je przeznaczyć na przykład na ogródek ziołowy lub warzywny bądź kwietnik, ale też ustawić tam meble wypoczynkowe lub inne sprzęty o podobnym charakterze.

Powierzchnia dodatkowa bez wątpienia podwyższa atrakcyjność gdy ktoś rozważa zakup mieszkania w Bydgoszczy i choć może wpływać na cenę nieruchomości, to nie jest tak we wszystkich przypadkach.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK