20.09.2019

Mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy– sprawdź, czym jest powierzchnia dodatkowa

Powierzchnią dodatkową w mieszkaniach są określane balkony, tarasy oraz loggie. Nie są one przeznaczone do ciągłego użytkowania przez mieszkańców, więc zazwyczaj nie są wliczane do powierzchni użytkowej mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy. Przy odpowiedniej aranżacji i zastosowaniu ciekawych rozwiązań, można jednak urządzić z nich komfortowe miejsca wypoczynku i relaksu.

Dawid Płociński

Mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy, które posiada przestrzeń dodatkową, przez wielu potencjalnych kupców jest uznawane za o wiele bardziej atrakcyjne, niż lokum, które jest jej pozbawione. Balkony, tarasy i loggie, jeśli się je umiejętnie urządzi, mogą stanowić bardzo ciekawe i pełne uroku strefy, w których można oddawać się relaksowi, założyć ogród a nawet stworzyć nietypowe biuro.

Balkon

Balkon jest – zgodnie z definicją architektoniczną – elementem nadwieszonym budynku, posiadającym otwartą formę, ale równocześnie stanowiącym część składową lokalu. W dawnej architekturze na balkon wychodziło się z najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia i był on bogato zdobiony, stanowiąc namiastkę tarasu lub ogrodu. Obecnie balkony pełnią przede wszystkim funkcje użytkowe. Dla wielu mieszkańców stanowią one przestrzeń przeznaczoną do przechowywania różnych domowych sprzętów, rowerów ale też suszenia prania lub – w podczas chłodniejszych miesięcy – magazynowania artykułów żywnościowych. Często także balkon adaptuje się na przestrzeń wypoczynkową. Można umieścić tam regały i ustawić na nich doniczki z kwiatami, ziołami bądź innymi roślinami ozdobnymi. Polecamy także przeznaczyć balkon w mieszkaniu przeznaczonym na sprzedaż w Bydgoszczy na kącik relaksacyjny i wyznaczyć tam miejsce dla małego stolika i wygodnych krzeseł. Możliwości jest sporo, więc warto przemyśleć, w jaki sposób najlepiej spożytkować tę dodatkowa przestrzeń, by służyła ona dobrze wszystkim mieszkańcom.

Loggia

Loggia bywa często mylona z balkonem, od którego odróżnia ją to, że w przeciwieństwie do niego stanowi konstrukcję cofniętą w stosunku do elewacji budynku i można ją użytkować w sposób stały. Loggie są bardzo popularne w owoczesnym budownictwie, gdyż stwarzają wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych, na czym z kolei zależy sporej części osób decydujących się na zakup mieszkania. W jaki sposób można wykorzystać tę dodatkową przestrzeń w mieszkaniu na sprzedaż w Bydgoszczy? Popularnym trendem wnętrzarskim jest adaptacja loggii na oranżerię. Posiadanie własnego „ogrodu zimowego” daje mieszkańcom poczucie posiadania bliższego kontaktu z naturą, co z kolei wpływa bardzo pozytywnie na samopoczucie. Loggia świetnie nadaje się także na domowe biuro. Ponieważ jest oddzielona od reszty mieszkania drzwiami i oknami, panuje w niej spokój i cisza, a to sprzyja skupieniu i koncentracji na pracy. Ponadto loggia jest doskonale oświetlona, co tez ma niebagatelne znaczenie dla każdego, kto pracuje w domu.

Taras

Tarasem określa się odkrytą, poziomą powierzchnię budowli, znajdującą się na wysokości parteru, piętra lub dachu, która jest przystosowana do użytkowania przez ludzi. Z uwagi na te właściwości, tarasy najczęściej pełnią rolę powierzchni wypoczynkowej, a możliwości ich aranżacji są niemal nieograniczone. W wielu nowoczesnych budynkach mieszkalnych, umieszczony na dachu taras stanowi miejsce wspólne dla wszystkich mieszkańców. Można je przeznaczyć na przykład na ogródek ziołowy lub warzywny bądź kwietnik, ale też ustawić tam meble wypoczynkowe lub inne sprzęty o podobnym charakterze.

Powierzchnia dodatkowa bez wątpienia podwyższa atrakcyjność gdy ktoś rozważa zakup mieszkania w Bydgoszczy i choć może wpływać na cenę nieruchomości, to nie jest tak we wszystkich przypadkach.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK