02.10.2020

Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż ‒ 5 skutecznych kroków

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie w Bydgoszczy, powinieneś uczynić kilka kroków, by transakcja przebiegła pomyślnie. Warto zadbać o prawidłową wycenę nieruchomości, promocję budynku czy też skompletowanie wszystkich dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy. Jakie działania podjąć, sprzedając mieszkanie we wspomnianej lokalizacji? O tym w dzisiejszym artykule.

Dawid Płociński

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie w Bydgoszczy, powinieneś uczynić kilka kroków, by transakcja przebiegła pomyślnie. Warto zadbać o prawidłową wycenę nieruchomości, promocję budynku czy też skompletowanie wszystkich dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy. Jakie działania podjąć, sprzedając mieszkanie we wspomnianej lokalizacji? O tym w dzisiejszym artykule.

1. Odpowiednia wycena

Sprzedając swoją nieruchomość w Bydgoszczy, z pewnością chcesz na niej zarobić. Pamiętaj jednak, że przyszły nabywca też szuka lokum z ceną adekwatną do jakości. Warto zadbać zatem o odpowiednią wycenę mieszkania i atrakcyjną stawkę, która pozwoli na spieniężenie transakcji korzystnej zarówno dla sprzedającego, jak i nowego właściciela budynku.

2. Odśwież mieszkanie

Najlepszą cenę za mieszkanie w Bydgoszczy uda się wynegocjować, jeśli będzie ono utrzymane w należytym stanie. Warto postarać się o pozbycie się wszelkich niedociągnięć, które mogą zaniżać wartość nieruchomości wystawionej na sprzedaż. Wyrwane gniazdko elektryczne, odklejona listwa przypodłogowa czy też popękana płytka w kuchni – naprawa tego rodzaju usterek nie zajmie dużo czasu i nie będzie zbyt kosztowna, a przyczyni się do lepszego odbioru mieszkania. Dobrym krokiem będzie pomalowanie ścian, by je odświeżyć. Podczas remontu powinieneś postawić na stonowane kolory, które podkreślą estetykę pomieszczenia. Nie przeprowadzaj jednak gruntownego remontu – będzie on sporo kosztował, a nabywca i tak często po wprowadzeniu się zmieni wiele rzeczy, by dostosować mieszkanie „pod siebie”.

3. Pozbądź się prywatnych rzeczy i zniszczonego wyposażenia

Jeśli na wyposażeniu chcemy pozostawić nowym właścicielom nasze meble, warto wcześniej je przejrzeć. Obdarte krzesła w kuchni czy wysłużona kanapa w salonie z pewnością nie zachęcają do kupna, a wręcz działają na szkodę, zaburzając wizualny odbiór mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy. Lepiej wówczas pozbyć się zniszczonych mebli. Przed zaproszeniem do oglądania nieruchomości warto też usunąć z niej nasze osobiste przedmioty, bo potencjalny kupiec już od razu po wejściu do lokum powinien poczuć się jak u siebie. Z pewnością nie sprzyjają temu zdjęcia lokatorów, pozostawione pod prysznicem kosmetyki czy pojedyncze zabawki dzieci – szczególnie jeśli nie mieszkasz już w danym budynku.

4. Zadbaj o atrakcyjne ogłoszenie

Jeśli zdecydujesz się na sprzedaż nieruchomości w Bydgoszczy, musisz zadbać o zamieszczenie i wypromowanie ogłoszenia. Nie przykuje ono uwagi potencjalnego kupca, jeśli nie będzie zawierać zdjęć lub będą one wykonane bardzo nieprofesjonalnie, nie ukazując lokalu w całości. W opisie należy zawrzeć też szczegóły oferty, by zainteresowani nie mieli zbyt wielu wątpliwości, bo te nie zachęcą ich do kontaktu.

5. Pamiętaj o formalnościach

Aby transakcja przebiegła pomyślnie – skompletuj też niezbędne dokumenty, m.in. zaświadczenie ze spółdzielni o wpłatach czy kopię aktu notarialnego o prawie do własności.

To tylko kilka rad, które pomogą Ci sprzedać mieszkanie w Bydgoszczy. Możesz też skorzystać z pomocy profesjonalnego biura nieruchomości, które ułatwi Ci to zadanie.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK