02.10.2020

Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż ‒ 5 skutecznych kroków

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie w Bydgoszczy, powinieneś uczynić kilka kroków, by transakcja przebiegła pomyślnie. Warto zadbać o prawidłową wycenę nieruchomości, promocję budynku czy też skompletowanie wszystkich dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy. Jakie działania podjąć, sprzedając mieszkanie we wspomnianej lokalizacji? O tym w dzisiejszym artykule.

Dawid Płociński

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie w Bydgoszczy, powinieneś uczynić kilka kroków, by transakcja przebiegła pomyślnie. Warto zadbać o prawidłową wycenę nieruchomości, promocję budynku czy też skompletowanie wszystkich dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy. Jakie działania podjąć, sprzedając mieszkanie we wspomnianej lokalizacji? O tym w dzisiejszym artykule.

1. Odpowiednia wycena

Sprzedając swoją nieruchomość w Bydgoszczy, z pewnością chcesz na niej zarobić. Pamiętaj jednak, że przyszły nabywca też szuka lokum z ceną adekwatną do jakości. Warto zadbać zatem o odpowiednią wycenę mieszkania i atrakcyjną stawkę, która pozwoli na spieniężenie transakcji korzystnej zarówno dla sprzedającego, jak i nowego właściciela budynku.

2. Odśwież mieszkanie

Najlepszą cenę za mieszkanie w Bydgoszczy uda się wynegocjować, jeśli będzie ono utrzymane w należytym stanie. Warto postarać się o pozbycie się wszelkich niedociągnięć, które mogą zaniżać wartość nieruchomości wystawionej na sprzedaż. Wyrwane gniazdko elektryczne, odklejona listwa przypodłogowa czy też popękana płytka w kuchni – naprawa tego rodzaju usterek nie zajmie dużo czasu i nie będzie zbyt kosztowna, a przyczyni się do lepszego odbioru mieszkania. Dobrym krokiem będzie pomalowanie ścian, by je odświeżyć. Podczas remontu powinieneś postawić na stonowane kolory, które podkreślą estetykę pomieszczenia. Nie przeprowadzaj jednak gruntownego remontu – będzie on sporo kosztował, a nabywca i tak często po wprowadzeniu się zmieni wiele rzeczy, by dostosować mieszkanie „pod siebie”.

3. Pozbądź się prywatnych rzeczy i zniszczonego wyposażenia

Jeśli na wyposażeniu chcemy pozostawić nowym właścicielom nasze meble, warto wcześniej je przejrzeć. Obdarte krzesła w kuchni czy wysłużona kanapa w salonie z pewnością nie zachęcają do kupna, a wręcz działają na szkodę, zaburzając wizualny odbiór mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy. Lepiej wówczas pozbyć się zniszczonych mebli. Przed zaproszeniem do oglądania nieruchomości warto też usunąć z niej nasze osobiste przedmioty, bo potencjalny kupiec już od razu po wejściu do lokum powinien poczuć się jak u siebie. Z pewnością nie sprzyjają temu zdjęcia lokatorów, pozostawione pod prysznicem kosmetyki czy pojedyncze zabawki dzieci – szczególnie jeśli nie mieszkasz już w danym budynku.

4. Zadbaj o atrakcyjne ogłoszenie

Jeśli zdecydujesz się na sprzedaż nieruchomości w Bydgoszczy, musisz zadbać o zamieszczenie i wypromowanie ogłoszenia. Nie przykuje ono uwagi potencjalnego kupca, jeśli nie będzie zawierać zdjęć lub będą one wykonane bardzo nieprofesjonalnie, nie ukazując lokalu w całości. W opisie należy zawrzeć też szczegóły oferty, by zainteresowani nie mieli zbyt wielu wątpliwości, bo te nie zachęcą ich do kontaktu.

5. Pamiętaj o formalnościach

Aby transakcja przebiegła pomyślnie – skompletuj też niezbędne dokumenty, m.in. zaświadczenie ze spółdzielni o wpłatach czy kopię aktu notarialnego o prawie do własności.

To tylko kilka rad, które pomogą Ci sprzedać mieszkanie w Bydgoszczy. Możesz też skorzystać z pomocy profesjonalnego biura nieruchomości, które ułatwi Ci to zadanie.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK