08.05.2020

Cena i inne czynniki, czyli na co zwrócić uwagę, szukając mieszkania w Bydgoszczy

Poszukując mieszkania w Bydgoszczy należy zwrócić uwagę na szereg czynników. W końcu taki zakup to poważna decyzja na długie lata, dlatego warto zadbać o to, by wybrany przez nas lokal mieszkalny był tym właściwym, bezpiecznym i wymarzonym miejscem do życia.

Dawid Płociński

Poszukując mieszkania w Bydgoszczy należy zwrócić uwagę na szereg czynników. W końcu taki zakup to poważna decyzja na długie lata, dlatego warto zadbać o to, by wybrany przez nas lokal mieszkalny był tym właściwym, bezpiecznym i wymarzonym miejscem do życia.

Cena mieszkania w Bydgoszczy

Niezwykle ważnym aspektem przy wyborze mieszkania w Bydgoszczy, często determinującym podjęcie decyzji o jego kupnie, jest cena lokalu. Jest ona uzależniona od wielu czynników, wśród których należy wymienić wielkość i lokalizację mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy, a także typ budynku, w którym usytuowane jest mieszkanie oraz jego rozkład i standard. Ustalając budżet na zakup lokalu, musimy pamiętać, że oprócz samej ceny nieruchomości trzeba ponieść dodatkowe koszty, takie jak: opłaty notarialne; podatek od czynności cywilnoprawnych; koszty bankowe, jeśli planujemy zakup mieszkania na kredyt; czy prowizja biura agencji nieruchomości, jeśli decydujemy się na kupno mieszkania w Bydgoszczy za pośrednictwem wykwalifikowanej agencji.

Powierzchnia, układ i stan mieszkania w Bydgoszczy

Przed przystąpieniem do poszukiwania odpowiedniej dla nas nieruchomości w Bydgoszczy powinniśmy określić swoje potrzeby w tym zakresie. Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jak dużego mieszkania potrzebujemy? Jaka powinna być jego powierzchnia? Warto również zwrócić uwagę na ilość znajdujących się w nim pomieszczeń, a także ich układ. Dzięki funkcjonalnemu rozplanowaniu przestrzeni, mieszkanie może sprawiać wrażenie większego i bardziej przestronnego, niż jest w rzeczywistości.

Ponadto warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak: piętro, na którym znajduje się mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy, jaki rozciąga się widok z okien oraz jak mieszkanie usytuowane jest względem stron świata, a także, czy posiada balkon lub taras oraz oczywiście to, w jakim stanie ogólnym znajduje się mieszkanie – czy jest gotowe do zamieszkania, czy też wymaga przeprowadzenia generalnego remontu. Sprawdźmy również, czy do lokalu przynależy piwnica, garaż i miejsce parkingowe.

Lokalizacja mieszkania na terenie Bydgoszczy

Oprócz ceny istotnym czynnikiem, na który musimy zwrócić uwagę decydując się na kupno mieszkania w Bydgoszczy, jest jego dogodna lokalizacja. Składają się na nią takie aspekty, jak:

 • odległość do centrum miasta;
 • odległość do miejsca pracy;
 • dostępność przychodni, szpitali, aptek, przedszkoli czy szkół;
 • oferta handlowo-usługowa;
 • sieć komunikacyjna;
 • dobrze rozwinięta infrastruktura;
 • dostęp do terenów zielonych;
 • obecność w pobliżu obiektów rekreacyjnych;
 • bezpieczeństwo okolicy;
 • czystość;
 • poziom hałasu.

Dobrym pomysłem jest również zapoznanie się z planem zagospodarowania przestrzennego osiedla, w którym uwzględnione są przyszłe inwestycje. Wybór mieszkania w odpowiedniej lokalizacji w Bydgoszczy jest niezwykle ważny. W końcu to miejsce zamieszkania w dużej mierze wpływa na komfort naszego życia.

Rodzaj zabudowy

Zwróćmy też uwagę na rodzaj zabudowy. Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy usytuowane są w różnych rodzajach budynków wielorodzinnych, począwszy od kamienic, niskich bloków, dużych osiedli z wysokimi blokami, a skończywszy na nowoczesnych, ekskluzywnych, zamkniętych osiedlach z całodobową ochroną. Dobrze jest również zasięgnąć informacji odnośnie stanu budynku, w którym znajduje się mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy. Dowiedzmy się, ile lat ma blok, jakie technologie i materiały zostały użyte do jego zbudowania, a także jaki jest stan jego elewacji, dachu czy klatek schodowych.

Opłaty eksploatacyjne

Poszukując mieszkania w Bydgoszczy, warto również sprawdzić wysokość opłat eksploatacyjnych. Dowiedzmy się, ile wynosi comiesięczny czynsz, a także poprośmy o ostatnie dwa rachunki za prąd, gaz i ewentualnie inne opłaty, by uzyskać całkowity obraz miesięcznych kosztów związanych z utrzymaniem mieszkania.

Zakup mieszkania w Bydgoszczy powinien być dobrze przemyślany, dlatego poszukując idealnej oferty warto pamiętać o zwróceniu uwagi na kilka wymienionych przez nas czynników.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK