13.01.2020

5 błędów, które utrudnią ci sprzedaż nieruchomości w Bydgoszczy

Sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy wymaga od właścicieli nieruchomości wysiłku i dużego zaangażowania, które mają na celu zainteresowanie potencjalnych kupujących naszą ofertą. Niestety nawet niewielkie błędy popełniane już na etapie tworzenia treści ogłoszenia czy wykonywania fotografii mieszkania mogą odstraszyć kupców, a co za tym idzie – utrudnić nam sfinalizowanie transakcji kupna lokalu mieszkalnego. Sprawdź, jakich błędów należy się wystrzegać przy sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy.

Dawid Płociński

Sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy wymaga od właścicieli nieruchomości wysiłku i dużego zaangażowania, które mają na celu zainteresowanie potencjalnych kupujących naszą ofertą. Niestety nawet niewielkie błędy popełniane już na etapie tworzenia treści ogłoszenia czy wykonywania fotografii mieszkania mogą odstraszyć kupców, a co za tym idzie – utrudnić nam sfinalizowanie transakcji kupna lokalu mieszkalnego. Sprawdź, jakich błędów należy się wystrzegać przy sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy.

Mało precyzyjna i chaotyczna treść ogłoszenia

By ktokolwiek zainteresował się naszą ofertą sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy, musi w pierwszej kolejności zapoznać się z ogłoszeniem. Niestety osoby je przygotowujące często formułują obszerne, chaotyczne i mało czytelne opisy, które zamiast podania najważniejszych i obiektywnych cech mieszkania, przedstawiają sprzedawaną nieruchomość w samych superlatywach. Z pewnością uporządkowane i przejrzyste ogłoszenie, w którym zamieszczone zostaną konkretne informacje dotyczące sprzedawanej nieruchomości, wzbudzi większą ciekawość wśród osób zainteresowanych kupnem mieszkania w Bydgoszczy.

Brak atrakcyjnych zdjęć

Kolejnym błędem popełnianym przez sprzedających jest umieszczanie nieprofesjonalnych, słabej jakości zdjęć nieruchomości. Oferty sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy z mało atrakcyjnymi zdjęciami lub z ich brakiem najczęściej są pomijane przez kupujących.

Istotną rolę przy wykonywaniu zdjęć odgrywa dobór kadru. Przeglądając fotografie mieszkań na sprzedaż, można dostrzec, że wiele uwiecznionych na zdjęciach pomieszczeń wygląda na małe i ciasne, co z pewnością może zniechęcić osoby, które interesuje kupno nieruchomości w Bydgoszczy. Dlatego zdjęcia powinniśmy wykonywać, ustawiając aparat pod kątem w taki sposób, by na fotografii znalazło się miejsce zbiegu dwóch ścian. Dzięki powstałym w ten sposób liniom uzyskamy wrażenie głębi, a nasze wnętrza będą wyglądały na bardziej przestronne. Ponadto fotografując lokal, warto ustawić aparat mniej więcej na wysokości oczu osoby siedzącej na krześle. Należy unikać zdjęć robionych z dołu, z góry czy obejmujących znaczną część podłogi lub ściany. Zdjęcia mieszkania powinny być również ostre i wykonywane przy odpowiednim oświetleniu – najlepiej w świetle dziennym, ale w półcieniu.

Kluczowe znaczenie ma nie tylko odpowiednie kadrowanie, ale też to, co się w tym kadrze znajduje. Zdjęcie przedstawiające kuchnię w trakcie gotowania obiadu? Porozrzucane zabawki w pokoju dziecięcym? A może ślady zwierząt na płytkach w przedpokoju? Możemy być pewni, że tego typu ujęcia zniechęcą potencjalnego kupca do zainteresowania się naszą ofertą.

Zawyżona cena ofertowa nieruchomości

Wymagające remontu, 60-metrowe mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy usytuowane w bloku, w cenie przestronnego apartamentu w najwyższym standardzie wykończenia? Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez sprzedających jest chęć sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy po cenie wyższej, niż ofertowa. Powody takiego postępowania bywają różne. Niektóre osoby samodzielnie wyceniają nieruchomość na podstawie zawyżonych cen ofertowych znajdujących się w Internecie. Inne z kolei podchodzą do sprzedaży lokum zbyt emocjonalnie. Twierdzą, że ich mieszkanie jest niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju, a co za tym idzie – warte wiele więcej, aniżeli podobne nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy.

Pamiętajmy, że cena to jeden z czynników mających kluczowy wpływ na sprzedaż, a wygórowane oczekiwania finansowe sprzedającego mogą odstraszyć wielu potencjalnych kupców.

 

Brak należytego przygotowania mieszkania na sprzedaż

Decydując się na wystawienie mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy, należy poświęcić nieruchomości odrobinę uwagi i przygotować ją na oglądanie przez kupujących. Bałagan, nieświeży zapach, słabe oświetlenie, ogrom bibelotów i rzeczy osobistych, np. rodzinnych pamiątek czy zdjęć sprzedającego mogą na dobre odstraszyć osobę zainteresowaną kupnem mieszkania. Tego typu przedmioty rozpraszają uwagę oraz uniemożliwiają ewentualne utożsamienie się z danym mieszkaniem.

Dlatego przed wizytą potencjalnych nabywców uporządkujmy mieszkanie i zadbajmy o to, by wnętrza nabrały neutralnego charakteru. Dzięki temu kupujący będą w stanie wyobrazić sobie własną aranżację oglądanego mieszkania.

Sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy na własną rękę

Dużym błędem wielu sprzedających jest zwlekanie ze skorzystania z usług profesjonalnego biura nieruchomości. Niektóre osoby zwracają się z prośbą o pomoc przy sprzedaży mieszkania dopiero po kilku miesiącach mozolnego szukania kupca na własną rękę, tracąc tym samym cenny czas. Osoby posiadające mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy nie są w stanie wypromować tak oferty, jak zrobi to pośrednik biura nieruchomości, który należycie przygotuje mieszkanie do sprzedaży, wykona odpowiednie zdjęcia i sporządzi zachęcające ogłoszenie. Ponadto biura nieruchomości mają jeszcze jedną, istotną przewagę – posiadają szeroką bazę klientów, którzy mogą być zainteresowani kupnem posiadanej przez nas nieruchomości.

Decydując się na sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy, staraj się nie popełniać powyższych błędów, a zobaczysz, że bez trudu uda Ci się sprzedać nieruchomość.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK