07.12.2019

Nowe inwestycje w Bydgoszczy – dlaczego nie warto zwlekać z kupnem mieszkania?

Niezależnie od charakteru zawieranej transakcji dobrze jest wiedzieć, co się kupuje. Niewygodne buty zazwyczaj łatwo zwrócić – a jak jest z kupnem mieszkań, które dopiero się budują? W wielu z nas podobna decyzja może powodować obawy, jednak dzisiaj udowadniamy, dlaczego nie warto zwlekać z kupnem nieruchomości.

Dawid Płociński

Lepszy wybór mieszkań

Z jednej strony kupując ostatnie mieszkanie w budynku możemy liczyć na większą zniżkę – zazwyczaj najtrudniej takie lokum się sprzedaje. Mogą to być nieruchomości z dziwnym rozmieszczeniem pokoi czy też o bardzo dużym bądź odwrotnie – bardzo małym metrażu. Ponadto deweloperom również zależy na owocnym i jak najszybszym sfinalizowaniu inwestycji i zamknięciu sprzedaży. Z drugiej jednak strony otrzymujemy niezwykle zawężoną możliwość wyboru. Decydując się na kupno nowego mieszkania w Bydgoszczy jako jedni z pierwszych, możemy bez problemu wybrać piętro czy też usytuowanie pokoi względem stron świata. Poza tym duże upusty są możliwe także na początku całej inwestycji, czyli wtedy, gdy rozpoczyna się budowa.

Wachlarz udogodnień

Dużo z nas może obawiać się ryzyka wynikającego z zakupu mieszkania, które początkowo okazuje się dziurą w ziemi. Jednak coraz więcej osób decyduje się na taki wybór. Zaletą zakupu dotąd niewybudowanego mieszkania w Bydgoszczy jest z pewnością możliwość wpływania na finalny rozkład pomieszczeń – w wielu przypadkach decydujemy o umieszczeniu ścian rozdzielających. Kiedy postawimy na kupno dwóch sąsiadujących ze sobą mieszkań, możemy negocjować ich funkcjonalne połączenie. Kolejną istotną zaletą takiego rozwiązania jest z pewnością czas na zgromadzenie potrzebnych funduszy – ułatwieniem jest znajomość daty rozpoczęcia oraz zakończenia inwestycji.

„Kota w worku” nie kupuję

Zakup mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy to niezwykle ważny moment w życiu, dlatego nie bez powodu przed zawarciem transakcji mamy wiele wątpliwości. Najistotniejsze to jednak zapoznać się ze wszystkimi warunkami, które proponuje nam deweloper. Na początku warto prześledzić jego wcześniejsze poczynania – poznaj jaką cieszy się renomą, czy czasami nie znajdziesz go w rejestrze długów. Warto obejrzeć również jego projekty i zasięgnąć opinii osób, które korzystały z jego usług. W późniejszym etapie sprawdź, czy mieszkanie oferowane jest zgodnie z ustawą deweloperską – z uwzględnieniem środków ochrony nabywcy i rachunku powierniczego.

Wymarzone „M” w Bydgoszczy

Decyzja o kupnie mieszkania w budowie jest idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które nie mogą dla siebie znaleźć satysfakcjonującego lokum spośród oferty mieszkań na rynku wtórnym. W tym przypadku mają szansę na nabycie wymarzonego „M” – o pożądanych parametrach związanych z metrażem czy też liczbą pomieszczeń. To z pewnością również korzystna inwestycja dla osób, które nie muszą decydować o szybkiej przeprowadzce – mogą spokojnie poczekać na koniec budowy, a przez to również cieszyć się z powstających wymarzonych czterech ścian. W Bydgoszczy pojawia się coraz więcej inwestycji, ale też coraz więcej z nich cieszy się dużym zainteresowaniem. Z tego również względu warto zastanowić się nad kupnem mieszkania w budowie – w końcu jak się okazuje: nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
22.07.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osowej Górze?

Poszukując mieszkania w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na osiedle Osowa Góra. To miejsce otoczone naturą, dające mieszkańcom wiele możliwości. Co dokładnie wyróżnia tę wdzięczną bydgoską dzielnicę i dla kogo okaże się ona dobrym miejscem zamieszkania?

06.07.2022

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Podczas poszukiwań nieruchomości w głowie każdego z nas rodzi się mnóstwo wątpliwości. Oto kilka z najczęściej zadawanych pytań dotyczących mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy!

04.07.2022

Czym jest rentowność najmu nieruchomości?

Rentowność najmu pomaga ocenić rentowność danej inwestycji. Dzięki temu jeszcze przed kupnem mieszkania w Bydgoszczy, jesteśmy w stanie oszacować zyski i straty związane z tak ważnym zakupem. Czym dokładnie jest rentowność najmu i w jaki sposób można ją obliczyć?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK