08.07.2021

Mieszkanie w kamienicy w Bydgoszczy – plusy i minusy

Kamienice stanowią zazwyczaj okazałe budynki ozdobione płaskorzeźbami. Główną zaletą tego typu obiektów jest wyczuwalny w nich duch przeszłości, który nadaje im niepowtarzalny charakter i klimat. Zobaczmy, jakie wady i zalety posiadają mieszkania w kamienicy.

Dawid Płociński

Kamienice stanowią zazwyczaj okazałe budynki ozdobione płaskorzeźbami. Główną zaletą tego typu obiektów jest wyczuwalny w nich duch przeszłości, który nadaje im niepowtarzalny charakter i klimat. Zobaczmy, jakie wady i zalety posiadają mieszkania w kamienicy.

Mieszkanie w kamienicy w Bydgoszczy – plusy

  • Lokalizacja – niewątpliwym plusem mieszkań w kamienicy jest ich lokalizacja. Kamienice w Bydgoszczy były budowane wzdłuż głównych ulic miast. Ich położenie cechuje się bliskością do centrum. Jest to gwarancją wygodnego dojazdu w każde miejsce i dostępu do licznych sklepów, usług, restauracji i punktów rozrywkowych.

  • Styl mieszkania i budynku – polskie kamienice cechuje estetyczny, oryginalny wygląd. Bogata architektura budynku często zachwyca i przekonuje do zakupu wiele osób. Również same mieszkania mają w sobie charakterystyczny i wyjątkowy klimat przesiąknięty historią.

  • Duże rozmiary – do zalet mieszkania w kamienicy w Bydgoszczy należą wysokie sufity, przestronne okna oraz duże ściany i drzwi, które nadają mieszkaniu niesamowitego klimatu oraz zwiększają dopływ naturalnego światła. Takie proporcje w lokalu dają również ogromne pole do popisu jeśli chodzi o aranżację wnętrza.

  • Duża przestrzeń – lokale położone w starych kamienicach cechuje duża przestronność i metraż. Najczęściej składają się one z kilku pokojów. Także balkony zazwyczaj są dość spore, co sprzyja hodowaniu na nich kwiatów. Mieszkania w kamienicach posiadają regularne kształty jak prostokąt czy kwadrat, są więc bardzo ustawne.

  • Dobra izolacja akustyczna – ściany w starych kamienicach w Bydgoszczy, w przeciwieństwie do bloków, są zazwyczaj bardzo grube. Dzięki temu nie trzeba martwić o hałasy. Ponadto, ceglane ściany wolno się nagrzewają, co latem stwarza przyjemny chłód nawet w największe upały.

Mieszkanie w kamienicy w Bydgoszczy – minusy

Mieszkanie w kamienicy w Bydgoszczy posiada jednak również i wady. Budynki te ze względu na swój wiek często są w złym stanie technicznym. Dotyczy to zarówno zewnątrz budynku, jak i instalacji znajdujących się w środku. Ponadto, ze względu na grube mury, zimą, wysokie i duże pomieszczenia, otoczone nieocieplonymi ścianami, wymagają kosztownego ogrzewania, co wiąże się z wyższymi rachunkami. Stare budynki zwykle nie posiadają też windy i nie są przystosowane do potrzeb osób starszych czy z niepełnosprawnością ruchową.

Minusem może być też wspomniana już wcześniej jako plus lokalizacja. Położenie w centrum miasta wiąże się z wiecznym zgiełkiem, hałasem i niechcianym towarzystwem stale kręcącym się pod budynkiem.

Mieszkanie na sprzedaż w kamienicy w Bydgoszczy – na co zwrócić uwagę?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu mieszkania w kamienicy w Bydgoszczy warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Trzeba też zwrócić uwagę na różne szczegóły dotyczące budynku i lokalu, kamienica może bowiem skrywać wiele sekretów, których na pierwszy rzut oka nie widać, a mogą one znacznie utrudnić codzienne życie. Warto wziąć pod uwagę aspekty takie jak: lokalizacja, stan techniczny, kwestie własności, wpis do rejestru zabytków, ogrzewanie i kanalizację oraz innych lokatorów budynku.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
22.07.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osowej Górze?

Poszukując mieszkania w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na osiedle Osowa Góra. To miejsce otoczone naturą, dające mieszkańcom wiele możliwości. Co dokładnie wyróżnia tę wdzięczną bydgoską dzielnicę i dla kogo okaże się ona dobrym miejscem zamieszkania?

06.07.2022

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Podczas poszukiwań nieruchomości w głowie każdego z nas rodzi się mnóstwo wątpliwości. Oto kilka z najczęściej zadawanych pytań dotyczących mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy!

04.07.2022

Czym jest rentowność najmu nieruchomości?

Rentowność najmu pomaga ocenić rentowność danej inwestycji. Dzięki temu jeszcze przed kupnem mieszkania w Bydgoszczy, jesteśmy w stanie oszacować zyski i straty związane z tak ważnym zakupem. Czym dokładnie jest rentowność najmu i w jaki sposób można ją obliczyć?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK