13.12.2019

Sprzedaż mieszkania – dlaczego warto powierzyć zadanie profesjonalistom z biura nieruchomości?

Sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy czy w innym większym mieście nie należy do prostych zadań. Decydując się na sprzedaż posiadanego przez nas lokalu, chcemy uzyskać dobrą cenę, zależy nam też na tym, by cała transakcja przebiegła sprawnie i bez żadnych nieprzewidzianych problemów. Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty biura nieruchomości, które służy swoją wiedzą i doświadczeniem. Poznaj korzyści płynące ze sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy za pośrednictwem profesjonalnego biura nieruchomości.

Dawid Płociński

Pomoc w wystawieniu nieruchomości na sprzedaż

Sporządzenie atrakcyjnej oferty sprzedażowej i dotarcie z nią do szerokiego grona odbiorców wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych czynności. Profesjonaliści pracujący w biurze nieruchomości sformułują ciekawy, czytelny opis mieszkania czy domu wraz z atrakcyjnymi, przykuwającymi wzrok odbiorców zdjęciami.

Wystawienie ogłoszenie to jedno, bowiem istotna jest również odpowiednia promocja sporządzonej oferty. Biuro nieruchomości będzie promowało wystawione na sprzedaż mieszkanie w Bydgoszczy na własnej stronie internetowej, lokalnych jak i ogólnopolskich stronach internetowych z ogłoszeniami, portalach branżowych czy na portalach społecznościowych. Dzięki temu ma szansę dotrzeć z naszym ogłoszeniem do szerokiego grona osób, co nie byłoby możliwie, jeśli zdecydowalibyśmy się na sprzedaż bezpośrednią.

Biuro nieruchomości dysponuje również bazą kontaktów wśród dotychczasowych klientów, którzy sprecyzowali swoje wymagania, dzięki czemu pośrednik jest w stanie trafić z naszą ofertą do potencjalnego kupca. Często biura nieruchomości współpracują ze sobą, co wiąże się z dotarciem do jeszcze większej liczby osób, które mogą zainteresować się naszą ofertą.

Pomoc w kontakcie z klientami

Powierzając sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy pośrednikowi biura nieruchomości, możemy mieć pewność, że zajmie się on kontaktem z klientem i rzetelnie odpowie na wszelkie pytania dotyczące naszej nieruchomości. Będzie odbierał telefony, odpisywał na maile czy umawiał się z zainteresowanymi osobami na oglądanie mieszkania. Dla sprzedającego to ogromna wygoda i oszczędność czasu.

Pomoc w wycenie nieruchomości

Biuro nieruchomości zajmie się profesjonalną i wiarygodną wyceną. Pośrednik nieruchomości posiada szeroką wiedzę na temat trendów i tendencji rynkowych, ponadto ma dostęp do wielu narzędzi i systemów transakcyjnych, dzięki czemu jest w stanie należycie ocenić wartość nieruchomości.

To jednak nie wszystko, ponieważ dobry pośrednik to również skuteczny negocjator, który w naszym imieniu będzie negocjował z kupującym cenę sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy tak, by była ona jak najbardziej dla nas korzystna.

Sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy za pośrednictwem biura nieruchomości – gwarancja bezpieczeństwa transakcji

Niewątpliwie zaletą skorzystania z usług biura nieruchomości jest bezpieczeństwo transakcji. Dzięki temu nie musimy się martwić o zawiłe kwestie prawne, niedopełnienie formalności notarialnych czy nieścisłości w księgach wieczystych. Agent biura nieruchomości pomoże nam sfinalizować sprzedaż mieszkania w Bydgoszczy, co oznacza, że przygotuje listę wymaganych do sprzedaży dokumentów, może reprezentować nas w urzędach, sporządzi umowę przedwstępną, a także zadba o należyte wykonanie warunków umowy przez kupującego.

Wiedza i doświadczenie pracowników biura nieruchomości pozwalają uchronić sprzedającego przed zawarciem niekorzystnej dla niego umowy. Agenci są doskonale zorientowani w przepisach prawnych dotyczących zawierania umowy kupna-sprzedaży i potrafią skonstruować dobrą umowę, która będzie zabezpieczała interesy obu stron.

Jak widzisz, nawiązanie współpracy z biurem nieruchomości przy sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy niesie za sobą wiele korzyści, dlatego warto rozważyć sprzedaż lokalu mieszkalnego z pomocą pośrednika nieruchomości, w szczególności jeśli zależy nam na czasie, wygodzie i bezpieczeństwie.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK