25.10.2019

Słoneczne mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy – wady i zalety

Słońce, plaża, relaks to słowa, która z pewnością w wielu z nas wywołują wyłącznie pozytywne skojarzenia. Zatem nie bez powodu również odpowiednie nasłonecznienie mieszkania okazuje się tak istotne dla potencjalnego kupca. Jeśli chcesz czuć się komfortowo w swoich czterech ścianach, to zwróć szczególną uwagę na rozkład pomieszczeń pod względem wpadającego do nich słońca.

Dawid Płociński

Pamiętaj o swoich potrzebach

Słoneczne mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy z reguły uważa się za lepsze i bardziej pożądane przez kupców. Nic w tym dziwnego – ciemna nora nie zapewnia ani komfortu, ani też bezpieczeństwa, na których nam przecież zależy. Warto jednak pamiętać, że zbyt duże nasłonecznienie również może być przeszkodą, zwłaszcza w niektórych typach pomieszczeń. Kiedy decydujesz się na kupno danej nieruchomości w Bydgoszczy, przede wszystkim pod uwagę weź własne potrzeby i preferencje.

Odpowiedni układ mieszkania to podstawa

Za dużo słońca w kuchni, w której potrafi być naprawdę gorąco od samego gotowania, może być sporą uciążliwością. Dlatego też tak ważne jest umiejscowienie okien względem stron świata. Jeśli nie chcemy by zbyt nasłoneczniona kuchnia stała się wadą naszego mieszkania w Bydgoszczy, zdecydujmy się na takie z odpowiednim rozkładem. Sprawdzą się tutaj okna wschodnie, gdyż słońce o wschodzie tak bardzo nie nagrzewa pomieszczeń.

Co z sypialnią?

Jeżeli masz problem ze wstawaniem, to słońce o poranku może Ci nieco pomóc – wówczas po raz kolejny okna wschodnie zdadzą egzamin. Tak naprawdę nasłoneczniona sypialnia w mieszkaniu na sprzedaż w Bydgoszczy dla jednych okaże się atutem, dla innych zaś udręką. Z pewnością powinno unikać się sypialni po zachodniej stronie mieszkania – naturalne światło jest ostre i niezwykle mocne, co nasila się zwłaszcza w dni letnie, kiedy słońce przez długi czas pozostaje nad horyzontem. Zatem w przypadku sypialni lepiej postawić na południową bądź północną ekspozycję okien. Zanim pójdziesz spać, pomieszczenie zdąży się już schłodzić.

Okna zachodnie – wada czy zaleta

Sypialnia po zachodniej stronie mieszkania w Bydgoszczy to z pewnością nie lada wyzwanie. Generalnie ekspozycja zachodnia jest dość kłopotliwa, jednak jest pomieszczenie, w którym takie rozwiązanie może się dość dobrze sprawdzić – mowa tu o salonie. To właśnie tam spędzamy dużo swojego czasu, odpoczywamy, relaksujemy się, dlatego też duże nasłonecznienie okazuje się mile widziane. Pamiętaj, że wpadające do pomieszczeń słońce jest istotne ze względu na pojawienie się wyższej temperatury, a ta sprzyja niepowstawaniu grzybów czy też pleśni na ścianach.

To nie będzie dobry pomysł

Z pewnością zbyt dużo słońca nie sprawdzi się w miejscach przeznaczonych do pracy, czyli chociażby w gabinecie. Kiedy pracujesz przy komputerze, mocne naturalne światło może okazać się Twoim wrogiem, gdyż dużo szybciej męczy wzrok. Pamiętaj również, że pracy nie sprzyja wysoka temperatura – nie bez powodu mówi się o częstym wietrzeniu pomieszczeń. Tak naprawdę przy zakupie mieszkania w Bydgoszczy warto myśleć o swoich potrzebach – jeżeli potrzebujesz gabinetu, to urządzisz je w mniej nasłonecznionym wnętrzu, zaś tam gdzie słońca jest dużo przywitasz gości na parapetówce.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK