29.10.2020

Nieruchomości w Bydgoszczy – porady dla poszukujących

Prawdopodobnie każdy z nas marzy o przytulnym kącie – wyjątkowym miejscu, w którym chce się spędzić resztę życia. Zatem nie bez powodu szukamy nieruchomości z dobrą lokalizacją, miłym sąsiedztwem i wysokim standardem. Dzisiaj pokazujemy, na co zwrócić szczególną uwagę, by takie wymarzone lokum odnaleźć w pięknej Bydgoszczy.

Dawid Płociński

Prawdopodobnie każdy z nas marzy o przytulnym kącie – wyjątkowym miejscu, w którym chce się spędzić resztę życia. Zatem nie bez powodu szukamy nieruchomości z dobrą lokalizacją, miłym sąsiedztwem i wysokim standardem. Dzisiaj pokazujemy, na co zwrócić szczególną uwagę, by takie wymarzone lokum odnaleźć w pięknej Bydgoszczy.

Nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy ‒ dostosuj oferty do własnych potrzeb

Przede wszystkim na samym początku przygody z poszukiwaniem odpowiedniej nieruchomości w Bydgoszczy należy zastanowić się nad swoimi potrzebami. Niektórym bowiem bardziej zależy na bliskości do centrum, innym zaś na spokojnej okolicy. Pamiętaj, że w Bydgoszczy jest wiele ofert, ale warto skupić się na tych, które najlepiej pasują do Twoich preferencji. Sprawdź, ile czasu zajmie Ci dojazd do pracy, zawiezienie dziecka do przedszkola czy też spacer na najbliższy plac zabaw. Na początku możesz nie zwracać na to szczególnej uwagi, ale uwierz nam, że ciągłe stanie w korkach czy też potrzeba wcześniejszego wstawania może dać się we znaki – a przecież wiemy, że rano każda minuta jest na wagę złota. 

Rynek wtórny a rynek pierwotny w Bydgoszczy

Stojąc przed decyzją zakupu mieszkania w Bydgoszczy, warto nieco bliżej przyjrzeć się możliwościom, jakie daje nam rynek nieruchomości. Mamy dwie alternatywy. Możemy bowiem zdecydować się na zupełnie nowe lokum, wówczas mamy do czynienia z rynkiem pierwotnym, bądź też zakupić używane – wtedy mówimy o rynku wtórnym. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Kiedy decydujemy się na kupno nowej nieruchomości w Bydgoszczy, mamy pewność, że nie będzie potrzebowała ona remontu. To my od początku do końca urządzamy ją po swojemu, a nowe budownictwo to również lepiej rozwinięta infrastruktura mieszkaniowa – place zabaw, monitoring, windy. Takie lokum z pewnością później łatwiej jest też sprzedać. Z drugiej jednak strony mieszkanie używane możemy kupić w dużo niższej cenie – perspektywa potrzeby remontu to bardzo dobry powód do negocjacji. Stare budownictwo to zazwyczaj również lepsza lokalizacja. Pamiętajmy zatem, by jak najlepiej poznać zarówno możliwości rynku wtórnego, jak i pierwotnego – a następnie dopasować je do naszych oczekiwań. 

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy ‒ Internet czy profesjonalna pomoc?

Z pewnością wielu z nas poszukiwania wymarzonego mieszkania w Bydgoszczy rozpoczyna od przejrzenia ofert zamieszczonych w sieci. Nie ma w tym nic dziwnego – w Internecie możemy znaleźć prawdziwe perełki. Warto jednak pamiętać, że mogą pojawić się również oferty zakłamujące rzeczywistość. Bądźmy zatem ostrożni przy wszelkich transakcjach. Kiedy planujemy skorzystać z usług dewelopera, warto najpierw sprawdzić jego wcześniejsze projekty. Zaś kupując mieszkanie z rynku wtórnego, sprawdźmy, czy ewentualne koszty remontu nie przewyższą naszego budżetu. Zawsze możemy poszukać profesjonalne biuro nieruchomości w Bydgoszczy które bardzo dobrze zna rynek nieruchomości w Bydgoszczy i pomoże znaleźć dla nas odpowiednie oferty. Pamiętajmy, że przede wszystkim warto umówić się na oglądanie mieszkania, które nas interesuje i przeprowadzić wizję lokalną – zwróć uwagę na sąsiedztwo, okolicę, panującą tam atmosferę.

 

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK