10.09.2021

Mieszkanie na wynajem w Bydgoszczy – jakie pytanie warto zadać właścicielowi?

Wysokość opłat eksploatacyjnych czy zachowanie sąsiadów to tylko nieliczne z rzeczy o które warto zapytać właściciela od którego będziemy wynajmować lokal. Zobaczmy, czego jeszcze należy się dowiedzieć, aby uniknąć nieprzyjemności.

Dawid Płociński

Wysokość opłat eksploatacyjnych czy zachowanie sąsiadów to tylko nieliczne z rzeczy o które warto zapytać właściciela od którego będziemy wynajmować lokal. Zobaczmy, czego jeszcze należy się dowiedzieć, aby uniknąć nieprzyjemności.

Wyposażenie nieruchomości w Bydgoszczy

Pytanie o wyposażenie lokalu to jedno z najważniejszych zagadnień, które trzeba poruszyć z właścicielem. Dotyczy to szczególnie osób, które nie mają własnych mebli i sprzętu elektronicznego. Chodzi o to, aby upewnić się co w mieszkaniu zostaje, a co będzie zabrane przez właściciela lub poprzednich najemców. Z reguły w nieruchomościach na wynajem w Bydgoszczy obecne są typowe sprzęty codziennego użytku, takie jak lodówka, pralka, piekarnik czy kuchenka gazowa oraz podstawowe meble – szafa, łóżko, kanapa i szafka pod telewizor.

Opłaty

Właściciel nieruchomości na wynajem w Bydgoszczy powinien przedstawić wszystkie opłaty jakie wiążą się z użytkowaniem mieszkania. Warto jeśli swoje słowa poprze rachunkami z poprzednich miesięcy. Trzeba dopytać się czy również, czy oprócz standardowych opłat, np. za wodę czy prąd, mieszkanie nie jest objęte inną umową np. na Internet, której nie można zerwać przed zakończeniem danego okresu czasu.

Budynek

Właściciela mieszkania na wynajem dobrze jest podpytać o budynek, w którym mieści się lokal. Chodzi o jego ogólny stan, o to czy winda działa sprawnie, czy w mieszkaniu jest cicho, i inne podobne aspekty, które mogą być istotne podczas codziennego funkcjonowania.

Sąsiedzi

Sąsiedzi to istotny element wpływający na komfort życia w bloku czy kamienicy. Właściciel powinien podpowiedzieć czy są oni głośni i awanturniczy, czy raczej spokojni i cisi.

Wilgoć

Pytaniem, które warto zadać jest również to o poziom wilgoci w mieszkaniu na wynajem w Bydgoszczy. Po co pytać właściciela o takie rzeczy? Otóż jest to ważna informacja dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego. Grzyby na ścianach ukryte pod warstwą farby mogą bowiem stanowić dla nich zagrożenie.

Okolica mieszkania na wynajem w Bydgoszczy

Preferencje co do otoczenia lokalu zależą głównie od wieku i charakteru osób, które będą go wynajmować. Dla jednych ważna jest obecność terenów zielonych, a innym zaś w ogóle nie przeszkadzają wielkie połacie betonu. Informacje o okolicy, w której położony jest lokal są ważne dla osób niezmotoryzowanych, ponieważ aby mogli oni sprawnie poruszać się po mieście, okolica budynku musi być dobrze skomunikowana z resztą miejscowości. Dla rodzin z dziećmi z kolei najistotniejsze będzie bezpieczeństwo danego osiedla czy dzielnicy oraz obecność przedszkola czy szkół. Dla wszystkich przyda się także bliskość sklepów spożywczych oraz innych punktów usługowych.

Umowa

O umowę warto wypytać się już na etapie oględzin lokalu na wynajem w Bydgoszczy. Jest to niezwykle ważny dokument, który musi być sporządzony w dwóch jednakowych pisemnych egzemplarzach. Trzeba się z nim bardzo dokładnie zaznajomić. Umowa musi zawierać wszystkie niezbędne elementy dotyczące warunków wynajmu oraz płatności.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK