10.09.2021

Mieszkanie na wynajem w Bydgoszczy – jakie pytanie warto zadać właścicielowi?

Wysokość opłat eksploatacyjnych czy zachowanie sąsiadów to tylko nieliczne z rzeczy o które warto zapytać właściciela od którego będziemy wynajmować lokal. Zobaczmy, czego jeszcze należy się dowiedzieć, aby uniknąć nieprzyjemności.

Dawid Płociński

Wysokość opłat eksploatacyjnych czy zachowanie sąsiadów to tylko nieliczne z rzeczy o które warto zapytać właściciela od którego będziemy wynajmować lokal. Zobaczmy, czego jeszcze należy się dowiedzieć, aby uniknąć nieprzyjemności.

Wyposażenie nieruchomości w Bydgoszczy

Pytanie o wyposażenie lokalu to jedno z najważniejszych zagadnień, które trzeba poruszyć z właścicielem. Dotyczy to szczególnie osób, które nie mają własnych mebli i sprzętu elektronicznego. Chodzi o to, aby upewnić się co w mieszkaniu zostaje, a co będzie zabrane przez właściciela lub poprzednich najemców. Z reguły w nieruchomościach na wynajem w Bydgoszczy obecne są typowe sprzęty codziennego użytku, takie jak lodówka, pralka, piekarnik czy kuchenka gazowa oraz podstawowe meble – szafa, łóżko, kanapa i szafka pod telewizor.

Opłaty

Właściciel nieruchomości na wynajem w Bydgoszczy powinien przedstawić wszystkie opłaty jakie wiążą się z użytkowaniem mieszkania. Warto jeśli swoje słowa poprze rachunkami z poprzednich miesięcy. Trzeba dopytać się czy również, czy oprócz standardowych opłat, np. za wodę czy prąd, mieszkanie nie jest objęte inną umową np. na Internet, której nie można zerwać przed zakończeniem danego okresu czasu.

Budynek

Właściciela mieszkania na wynajem dobrze jest podpytać o budynek, w którym mieści się lokal. Chodzi o jego ogólny stan, o to czy winda działa sprawnie, czy w mieszkaniu jest cicho, i inne podobne aspekty, które mogą być istotne podczas codziennego funkcjonowania.

Sąsiedzi

Sąsiedzi to istotny element wpływający na komfort życia w bloku czy kamienicy. Właściciel powinien podpowiedzieć czy są oni głośni i awanturniczy, czy raczej spokojni i cisi.

Wilgoć

Pytaniem, które warto zadać jest również to o poziom wilgoci w mieszkaniu na wynajem w Bydgoszczy. Po co pytać właściciela o takie rzeczy? Otóż jest to ważna informacja dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego. Grzyby na ścianach ukryte pod warstwą farby mogą bowiem stanowić dla nich zagrożenie.

Okolica mieszkania na wynajem w Bydgoszczy

Preferencje co do otoczenia lokalu zależą głównie od wieku i charakteru osób, które będą go wynajmować. Dla jednych ważna jest obecność terenów zielonych, a innym zaś w ogóle nie przeszkadzają wielkie połacie betonu. Informacje o okolicy, w której położony jest lokal są ważne dla osób niezmotoryzowanych, ponieważ aby mogli oni sprawnie poruszać się po mieście, okolica budynku musi być dobrze skomunikowana z resztą miejscowości. Dla rodzin z dziećmi z kolei najistotniejsze będzie bezpieczeństwo danego osiedla czy dzielnicy oraz obecność przedszkola czy szkół. Dla wszystkich przyda się także bliskość sklepów spożywczych oraz innych punktów usługowych.

Umowa

O umowę warto wypytać się już na etapie oględzin lokalu na wynajem w Bydgoszczy. Jest to niezwykle ważny dokument, który musi być sporządzony w dwóch jednakowych pisemnych egzemplarzach. Trzeba się z nim bardzo dokładnie zaznajomić. Umowa musi zawierać wszystkie niezbędne elementy dotyczące warunków wynajmu oraz płatności.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK