06.09.2019

Mieszkanie na ostatnim piętrze – plusy i minusy rozwiązania

Nie bez powodu mieszkania na ostatnim piętrze są zazwyczaj jednymi z droższych w ofercie firm deweloperskich. Z tych lokali zazwyczaj rozciąga się najbardziej atrakcyjny widok na okolicę i panoramę miasta. Nieruchomości położone na najwyższej kondygnacji w Bydgoszczy maja też jednak swoje wady. Warto je poznać, zanim podejmie się ostateczną decyzję o wyborze wymarzonego mieszkania.

Dawid Płociński

Zalety mieszkania na ostatnim piętrze w Bydgoszczy

Oprócz możliwości podziwiania pięknego krajobrazu, mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy zlokalizowane na ostatnim piętrze oferują także swoim właścicielom o wiele więcej ciszy i spokoju w porównaniu z apartamentami ulokowanymi niżej. Z oczywistych względów na najwyższej kondygnacji panuje najmniejszy ruch i nie ma zagrożenia, że sąsiad z góry zakłóci miłe popołudnie głośnymi stukami lub zaleje nam mieszkanie. Zaletą mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy, zlokalizowanego na ostatnim piętrze, jest także poczucie większej intymności, a tym samym swobody. Mniejsze jest prawdopodobieństwo, że mieszkańcy bloków znajdujących się naprzeciwko będą mieli możliwość, mówiąc kolokwialnie, zaglądania w nasze okna. Ponadto deweloperzy dla mieszkań położonych najwyżej często przewidują większą powierzchnię tarasów czy balkonów, co czyni z tych loków niemal luksusowe apartamenty. Nierzadko też na dachach nowych budynków wygospodarowuje się wspólną zieloną przestrzeń, z dostępem do stref wypoczynkowych czy ogrodu. Jakby tego było mało, mieszkania na ostatnim piętrze mogą posiadać podniesiony sufit i skosy. Właściciele zyskują w ten sposób dodatkową przestrzeń, która nie podwyższa ceny nieruchomości, a którą można wykorzystać na przykład na budowę antresoli. Doskonałe nasłonecznienie to kolejna cecha przemawiająca na korzyść apartamentów położonych na najwyższej kondygnacji.

Wady mieszkań na ostatnim piętrze w Bydgoszczy

To, co w określonych sytuacjach jest zaletą, w innych może okazać się wadą. W przypadku mieszkań na sprzedaż zlokalizowanych na najwyższym piętrze w Bydgoszczy warunki atmosferyczne potrafią naprawdę zrobić różnicę. Choć fantastyczne w nich jest to, że dostaje się do nich dużo naturalnego światła słonecznego, to jeśli na zewnątrz jest wyjątkowo upalnie, przebywanie wewnątrz takiego mieszkania może stać się trudne do zniesienia. Podobnie w przypadku intensywnych opadów deszczu lub sporych mrozów – taka aura jest dotkliwie odczuwana przez mieszkańców najwyższych kondygnacji. Po stronie wad mieszkań położonych na ostatnim piętrze należy zapisać także ich trudną dostępność. O ile w budynku nie ma windy – a przecież nie jest to jeszcze standard w nowym budownictwie – to rodzinom z małymi dziećmi lub osobom starszym dostanie się do mieszkania może stwarzać niemały kłopot. Nierzadkim problemem lokatorów apartamentów, o których tu mowa, jest również odczuwalnie niższe ciśnienie wody. Trzeba jednak dodać, że sprawa dotyczy raczej starszych bloków.

Podsumowując, mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy, zlokalizowane na ostatnim piętrze, mają sporo zalet, jednak nie są także pozbawione wad. Przed podjęciem decyzji o zakupie takiej nieruchomości, warto zastanowić się, na jakie ustępstwa jesteśmy w stanie pójść i jakie są nasze priorytety.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK