06.09.2019

Mieszkanie na ostatnim piętrze – plusy i minusy rozwiązania

Nie bez powodu mieszkania na ostatnim piętrze są zazwyczaj jednymi z droższych w ofercie firm deweloperskich. Z tych lokali zazwyczaj rozciąga się najbardziej atrakcyjny widok na okolicę i panoramę miasta. Nieruchomości położone na najwyższej kondygnacji w Bydgoszczy maja też jednak swoje wady. Warto je poznać, zanim podejmie się ostateczną decyzję o wyborze wymarzonego mieszkania.

Dawid Płociński

Zalety mieszkania na ostatnim piętrze w Bydgoszczy

Oprócz możliwości podziwiania pięknego krajobrazu, mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy zlokalizowane na ostatnim piętrze oferują także swoim właścicielom o wiele więcej ciszy i spokoju w porównaniu z apartamentami ulokowanymi niżej. Z oczywistych względów na najwyższej kondygnacji panuje najmniejszy ruch i nie ma zagrożenia, że sąsiad z góry zakłóci miłe popołudnie głośnymi stukami lub zaleje nam mieszkanie. Zaletą mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy, zlokalizowanego na ostatnim piętrze, jest także poczucie większej intymności, a tym samym swobody. Mniejsze jest prawdopodobieństwo, że mieszkańcy bloków znajdujących się naprzeciwko będą mieli możliwość, mówiąc kolokwialnie, zaglądania w nasze okna. Ponadto deweloperzy dla mieszkań położonych najwyżej często przewidują większą powierzchnię tarasów czy balkonów, co czyni z tych loków niemal luksusowe apartamenty. Nierzadko też na dachach nowych budynków wygospodarowuje się wspólną zieloną przestrzeń, z dostępem do stref wypoczynkowych czy ogrodu. Jakby tego było mało, mieszkania na ostatnim piętrze mogą posiadać podniesiony sufit i skosy. Właściciele zyskują w ten sposób dodatkową przestrzeń, która nie podwyższa ceny nieruchomości, a którą można wykorzystać na przykład na budowę antresoli. Doskonałe nasłonecznienie to kolejna cecha przemawiająca na korzyść apartamentów położonych na najwyższej kondygnacji.

Wady mieszkań na ostatnim piętrze w Bydgoszczy

To, co w określonych sytuacjach jest zaletą, w innych może okazać się wadą. W przypadku mieszkań na sprzedaż zlokalizowanych na najwyższym piętrze w Bydgoszczy warunki atmosferyczne potrafią naprawdę zrobić różnicę. Choć fantastyczne w nich jest to, że dostaje się do nich dużo naturalnego światła słonecznego, to jeśli na zewnątrz jest wyjątkowo upalnie, przebywanie wewnątrz takiego mieszkania może stać się trudne do zniesienia. Podobnie w przypadku intensywnych opadów deszczu lub sporych mrozów – taka aura jest dotkliwie odczuwana przez mieszkańców najwyższych kondygnacji. Po stronie wad mieszkań położonych na ostatnim piętrze należy zapisać także ich trudną dostępność. O ile w budynku nie ma windy – a przecież nie jest to jeszcze standard w nowym budownictwie – to rodzinom z małymi dziećmi lub osobom starszym dostanie się do mieszkania może stwarzać niemały kłopot. Nierzadkim problemem lokatorów apartamentów, o których tu mowa, jest również odczuwalnie niższe ciśnienie wody. Trzeba jednak dodać, że sprawa dotyczy raczej starszych bloków.

Podsumowując, mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy, zlokalizowane na ostatnim piętrze, mają sporo zalet, jednak nie są także pozbawione wad. Przed podjęciem decyzji o zakupie takiej nieruchomości, warto zastanowić się, na jakie ustępstwa jesteśmy w stanie pójść i jakie są nasze priorytety.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK