24.09.2021

Funkcjonalne rozwiązania w kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, które jest często i intensywnie używane. Dobre jej zorganizowanie sprawi, że stanie się funkcjonalna, co ułatwi i usprawni codzienne czynności. Zobaczmy, jakie są sprytne triki i rozwiązania warto wykorzystać w kuchni.

Dawid Płociński

Kuchnia to pomieszczenie, które jest często i intensywnie używane. Dobre jej zorganizowanie sprawi, że stanie się funkcjonalna, co ułatwi i usprawni codzienne czynności. Zobaczmy, jakie są sprytne triki i rozwiązania warto wykorzystać w kuchni.

Meble

Odpowiednio zaplanowane meble w kuchni to klucz do sukcesu, ponieważ to właśnie one zajmują najwięcej miejsca. Warto stawiać na pojemne i wygodne szuflady, funkcjonalne narożniki pozwalające na optymalne wykorzystanie przestrzeni w narożnikach kuchennych oraz szafki cargo które nadają się do zapełnienia wąskiej przestrzeni w pasie szafek. Wnętrze mebli również jest ważne – warto stosować w nich rożne pojemniki, wkłady i organizery, aby zachować ład i zyskać przestrzeń w szafce, jak i w całym mieszkaniu w Bydgoszczy.

Ukryć to co niepotrzebne

Funkcjonalna kuchnia w mieszkaniu na sprzedaż w Bydgoszczy pozwala na ukrycie wszystkich elementów, które niekoniecznie muszą być cały czas na widoku. Dotyczy to np. gniazdek elektrycznych, które zamiast na ścianie mogą być schowane w blacie. Inną opcją jest zastosowanie chowanego okapu, który można ,,zwinąć” po zakończonej pracy czy wysuwanego blatu, który pozwala na zyskanie dodatkowej przestrzeni roboczej, wtedy kiedy to konieczne. Ciekawym pomysłem jest ukrycie w szafce kosza na śmieci. Obecnie, w sklepach można nabyć specjalne pojemniki wstawiane do szuflady z dodatkowymi przegródkami na środki czystości.

Oświetlenie

W nowoczesnej kuchni w mieszkaniu w Bydgoszczy, oprócz oświetlenia ogólnego, warto zastanowić się nad odpowiednim umieszczeniem oświetlenia punktowego. Wybór jest duży – poprzez profile doświetlające blat, systemy oświetlające pojedyncze szafki aż po oświetlenie szuflady. Najczęściej spotykane jest światło w postaci lampek lub taśm ledowych montowane pod górnymi szafkami. Takie światło delikatnie oświetla blat kuchenny. Równie powszechne są taśmy z lampkami pod dolnymi szafkami. Ich głównym zadaniem jest ułatwienie poruszania się po mieszkaniu w Bydgoszczy, kiedy jest ciemno, np. w nocy. Światło w nich najczęściej uruchamia się za pomocą czujnika ruchu. Nieco mniej popularne, ale równie praktyczne jest oświetlenie wewnątrz szafek i szuflad. To rozwiązanie jest polecane szczególnie w głębokich szafkach i szufladach, w których trudno dopatrzeć się, co znajduje się na końcu. Takie światło działa podobnie jak w lodówce – aktywuje sie podczas otwierania drzwi mebla. Przedstawione propozycje oświetlenia pełnią funkcje 2 w 1 – są nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale tez stanowią ciekawy element wystroju wnętrza.

Dodatkowe gadżety

Funkcjonalna kuchnia w nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy obfituje w różne gadżety ułatwiające codzienną pracę. Ich wybór powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb lokatorów, ale warto też zdecydować się na uniwersalne rozwiązania przydatne każdemu, jak np. bateria z wyciągana wylewką, która pozwala na mycie poza obrębem zlewu. Na ścianach przydadzą się listwy magnetyczne wykorzystywane do przechowywania noży i metalowych akcesoriów. Ciekawym rozwiązaniem jest też ogród wertykalny do uprawy ziół, który można zamontować na ścianie.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK