24.09.2021

Funkcjonalne rozwiązania w kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, które jest często i intensywnie używane. Dobre jej zorganizowanie sprawi, że stanie się funkcjonalna, co ułatwi i usprawni codzienne czynności. Zobaczmy, jakie są sprytne triki i rozwiązania warto wykorzystać w kuchni.

Dawid Płociński

Kuchnia to pomieszczenie, które jest często i intensywnie używane. Dobre jej zorganizowanie sprawi, że stanie się funkcjonalna, co ułatwi i usprawni codzienne czynności. Zobaczmy, jakie są sprytne triki i rozwiązania warto wykorzystać w kuchni.

Meble

Odpowiednio zaplanowane meble w kuchni to klucz do sukcesu, ponieważ to właśnie one zajmują najwięcej miejsca. Warto stawiać na pojemne i wygodne szuflady, funkcjonalne narożniki pozwalające na optymalne wykorzystanie przestrzeni w narożnikach kuchennych oraz szafki cargo które nadają się do zapełnienia wąskiej przestrzeni w pasie szafek. Wnętrze mebli również jest ważne – warto stosować w nich rożne pojemniki, wkłady i organizery, aby zachować ład i zyskać przestrzeń w szafce, jak i w całym mieszkaniu w Bydgoszczy.

Ukryć to co niepotrzebne

Funkcjonalna kuchnia w mieszkaniu na sprzedaż w Bydgoszczy pozwala na ukrycie wszystkich elementów, które niekoniecznie muszą być cały czas na widoku. Dotyczy to np. gniazdek elektrycznych, które zamiast na ścianie mogą być schowane w blacie. Inną opcją jest zastosowanie chowanego okapu, który można ,,zwinąć” po zakończonej pracy czy wysuwanego blatu, który pozwala na zyskanie dodatkowej przestrzeni roboczej, wtedy kiedy to konieczne. Ciekawym pomysłem jest ukrycie w szafce kosza na śmieci. Obecnie, w sklepach można nabyć specjalne pojemniki wstawiane do szuflady z dodatkowymi przegródkami na środki czystości.

Oświetlenie

W nowoczesnej kuchni w mieszkaniu w Bydgoszczy, oprócz oświetlenia ogólnego, warto zastanowić się nad odpowiednim umieszczeniem oświetlenia punktowego. Wybór jest duży – poprzez profile doświetlające blat, systemy oświetlające pojedyncze szafki aż po oświetlenie szuflady. Najczęściej spotykane jest światło w postaci lampek lub taśm ledowych montowane pod górnymi szafkami. Takie światło delikatnie oświetla blat kuchenny. Równie powszechne są taśmy z lampkami pod dolnymi szafkami. Ich głównym zadaniem jest ułatwienie poruszania się po mieszkaniu w Bydgoszczy, kiedy jest ciemno, np. w nocy. Światło w nich najczęściej uruchamia się za pomocą czujnika ruchu. Nieco mniej popularne, ale równie praktyczne jest oświetlenie wewnątrz szafek i szuflad. To rozwiązanie jest polecane szczególnie w głębokich szafkach i szufladach, w których trudno dopatrzeć się, co znajduje się na końcu. Takie światło działa podobnie jak w lodówce – aktywuje sie podczas otwierania drzwi mebla. Przedstawione propozycje oświetlenia pełnią funkcje 2 w 1 – są nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale tez stanowią ciekawy element wystroju wnętrza.

Dodatkowe gadżety

Funkcjonalna kuchnia w nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy obfituje w różne gadżety ułatwiające codzienną pracę. Ich wybór powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb lokatorów, ale warto też zdecydować się na uniwersalne rozwiązania przydatne każdemu, jak np. bateria z wyciągana wylewką, która pozwala na mycie poza obrębem zlewu. Na ścianach przydadzą się listwy magnetyczne wykorzystywane do przechowywania noży i metalowych akcesoriów. Ciekawym rozwiązaniem jest też ogród wertykalny do uprawy ziół, który można zamontować na ścianie.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK