15.06.2021

Dom z ogrodem w Bydgoszczy i okolicach – dla kogo?

Osoby kupujące swoją pierwszą nieruchomości często zastanawiają się co wybrać – mieszkanie czy dom z ogrodem. Oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej tej drugiej opcji, czyli nieruchomości z ogrodem.

Dawid Płociński

Osoby kupujące swoją pierwszą nieruchomości często zastanawiają się co wybrać – mieszkanie czy dom z ogrodem. Oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej tej drugiej opcji, czyli nieruchomości z ogrodem.

Zalety mieszkania w domu w Bydgoszczy

  • Przestrzeń – domy na sprzedaż w Bydgoszczy posiadają zazwyczaj o wiele większą powierzchnię niż mieszkania w Bydgoszczy. Wiąże się to z wieloma korzyściami. Nie dość, że każdy domownik ma swoje miejsce tylko dla siebie to oprócz tego znajdzie się też miejsce na garderobę, pralnie czy spiżarnie. To duże ułatwienie w życiu codziennym, ponieważ dzięki temu wszystko jest schludne i uporządkowane.

  • Dowolność odnośnie wyglądu i funkcjonalności – dużą zaletą domu jest to, że budując go możemy sami zadecydować jak będzie wyglądał i ile będzie miał pomieszczeń. W przypadku mieszkania, swoboda ta jest o wiele mniejsza.

  • Prywatność i niezależność – mieszkając w domu w Bydgoszczy, nie trzeba ściśle przestrzegać godzin ciszy nocnej panujących w bloku. Można np. włączyć pralkę o której się chce, słuchać głośno muzyki czy zaprosić gości o dowolnej porze.

  • Cisza – w domach w okolicy Bydgoszczy położnych z dala od centrum miasta panuje cisza i spokój. W takich warunkach znacznie lepiej można odpocząć niż w zgiełku i hałasie miasta.

  • Parking – posiadając dom niewątpliwą zaletą jest to, że nie trzeba martwić się o problemy z parkowaniem samochodu. Auta mają swoje miejsce pod wiatą lub w garażu.

  • Garaż – garaż jest nie tylko miejscem do parkowania auta. To także świetny schowek na różnego rodzaju sprzęty, np. kosiarki czy narzędzia rolnicze. Garaż przy domu jest świetnym miejscem dla osób lubiących majsterkować.

  • Zwierzęta – zwierzęta, np. psy mają w domach z ogrodzoną działką o wiele większą możliwość wybiegania się niż w mieście. Mogą spędzać na świeżym powietrzu dużo więcej czasu i nie muszą być pod stałą kontrolą swoich opiekunów.

  • Ogród – działka i ogród przy domu są świetnym miejscem do rekreacji, spędzania wolnego czasu i odpoczynku. Nie ma nic lepszego niż poranna kawa wypita na swoim tarasie w promieniach letniego słońca. Oprócz tego, sadzenie kwiatów i warzyw we własnym ogrodzie daje dużo radości oraz satysfakcję z tego, że można jeść żywność, którą samemu się wyhodowało.

  • Czyste powietrze – dom położony z dala od centrum miasta to nie lada gratka dla miłośników przyrody, spacerów, biegana i jazdy rowerem. Powietrze na wsi jest czystsze i zdrowsze.

Dom z ogrodem w Bydgoszczy – dla kogo się nie sprawdzi?

Oprócz niewątpliwych powyższych zalet, dom z ogrodem to również wady. Jedną z nich są liczne obowiązki, które wiążą się z utrzymaniem w dobrym stanie nieruchomości i ogrodu. Konieczne jest koszenie trawy, wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, palenie w piecu oraz bieżące naprawy. Dom położony z dala od miasta może być też nieodpowiedni dla osób niezmotoryzowanych. Obecne wsie są coraz lepiej skomunikowane z miastem, ale wciąż zdarzają się miejsca, gdzie przejeżdża tylko jeden autobus na dzień, a to może stanowić duży problem.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK