13.02.2020

Dom wolnostojący w Bydgoszczy, a może szeregowiec? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę!

Mieszkanie w bloku w Bydgoszczy ma swoje zalety, ale wielu osobom marzy się większa przestrzeń, poczucie swobody i kawałek dodatkowej przestrzeni na zewnątrz, gdzie można by urządzić ogród lub miejsce zabaw dla dzieci. Takie możliwości dają dom wolnostojący oraz szeregówka. Które z tych rozwiązań jest lepsze i jaką nieruchomość na sprzedaż w Bydgoszczy nabyć? Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych inwestora.

Dawid Płociński

Mieszkanie w bloku w Bydgoszczy ma swoje zalety, ale wielu osobom marzy się większa przestrzeń, poczucie swobody i kawałek dodatkowej przestrzeni na zewnątrz, gdzie można by urządzić ogród lub miejsce zabaw dla dzieci. Takie możliwości dają dom wolnostojący oraz szeregówka. Które z tych rozwiązań jest lepsze i jaką nieruchomość na sprzedaż w Bydgoszczy nabyć? Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych inwestora.

Domy na sprzedaż w Bydgoszczy

Bez wątpienia dom wolnostojący daje właścicielom najwięcej swobody. Brak sąsiadów i możliwość wybudowania domu z dala od innych zabudowań to perspektywa kusząca dla każdego, kto jest spragniony ciszy i intymności oraz pełni komfortu. Dużym atutem domów wolnostojących wystawionych na sprzedaż w Bydgoszczy jest także i to, że zazwyczaj przynależy do nich mniejszy lub większy kawałek ziemi, który można przeznaczyć na zaaranżowanie ogrodu, przydomowego warzywnika lub miejsca do wypoczynku i zabaw dla dzieci. Ponadto właściciele mają pełną dowolność jeśli chodzi o wybór rozwiązań grzewczych oraz innych rodzajów instalacji czy innych elementów konstrukcyjnych i funkcjonalnych w domu. Z tymi zaletami idą jednak w parze również wady – tego rodzaju nieruchomość jest najdroższa w budowie i utrzymaniu. Większe są m.in. koszty ogrzewania oraz energii elektrycznej. Czasem warto rozpatrzyć zatem inne opcje, npkupno mieszkania w bloku zlokalizowanym w Bydgoszczy.

Dom w zabudowie szeregowej w Bydgoszczy – wady i zalety

Dla szukających kompromisu pomiędzy mieszkaniem w domu wolnostojącym a mieszkaniem w bloku lub innego rodzaju nieruchomości wielorodzinnej dobrym rozwiązaniem może okazać się kupno domu w Bydgoszczy, ale w zabudowie szeregowej, zwanego również szeregowcem lub szeregówką. Dla inwestorów duże znaczenie ma fakt, że koszty jego budowy mogą być porównywalne z tymi, jakie trzeba ponieść przy zakupie mieszkania (oczywiście dużo zależy od ich lokalizacji, standardu wykończenia i metrażu), a komfort użytkowania i mieszkania w takiej nieruchomości jest daleko większy, niż w przysłowiowym M. Argumentem przemawiającym za domami w zabudowie szeregowej w Bydgoszczy są także niższe niż w przypadku domów wolnostojących koszty eksploatacji. Dotyczy to m.in. ogrzewania: ponieważ segment znajduje się pomiędzy dwoma innymi budynkami, to nie wychładza się tak jak dom wolnostojący, a dzięki temu generuje niższe koszty ogrzewania. Mieszkanie w szeregowcu zapewnia także poczucie komfortu i swobody o wiele większe, niż w przypadku mieszkań w bloku.

Na co się zdecydować, kupując nieruchomość w Bydgoszczy?

Ostatecznie wybór pomiędzy domem wolnostojącym a segmentem w zabudowie szeregowej zazwyczaj jest uzależniony od tego, jak dużym budżetem dysponuje inwestor. Nie ma co ukrywać – dla większości ludzi posiadanie własnego, wolnostojącego domu z dużym ogrodem to szczyt marzeń, ale niestety pod względem finansowym wymaga on dużych nakładów finansowych, tak na etapie budowy, jak i utrzymania. W procesie poszukiwania domu na sprzedaż w Bydgoszczy, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego biura. Eksperci z pewnością ułatwią wybór rozwiązania, które będzie najlepiej odpowiadało potrzebom każdego klienta.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK