13.02.2020

Dom wolnostojący w Bydgoszczy, a może szeregowiec? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę!

Mieszkanie w bloku w Bydgoszczy ma swoje zalety, ale wielu osobom marzy się większa przestrzeń, poczucie swobody i kawałek dodatkowej przestrzeni na zewnątrz, gdzie można by urządzić ogród lub miejsce zabaw dla dzieci. Takie możliwości dają dom wolnostojący oraz szeregówka. Które z tych rozwiązań jest lepsze i jaką nieruchomość na sprzedaż w Bydgoszczy nabyć? Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych inwestora.

Dawid Płociński

Mieszkanie w bloku w Bydgoszczy ma swoje zalety, ale wielu osobom marzy się większa przestrzeń, poczucie swobody i kawałek dodatkowej przestrzeni na zewnątrz, gdzie można by urządzić ogród lub miejsce zabaw dla dzieci. Takie możliwości dają dom wolnostojący oraz szeregówka. Które z tych rozwiązań jest lepsze i jaką nieruchomość na sprzedaż w Bydgoszczy nabyć? Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych inwestora.

Domy na sprzedaż w Bydgoszczy

Bez wątpienia dom wolnostojący daje właścicielom najwięcej swobody. Brak sąsiadów i możliwość wybudowania domu z dala od innych zabudowań to perspektywa kusząca dla każdego, kto jest spragniony ciszy i intymności oraz pełni komfortu. Dużym atutem domów wolnostojących wystawionych na sprzedaż w Bydgoszczy jest także i to, że zazwyczaj przynależy do nich mniejszy lub większy kawałek ziemi, który można przeznaczyć na zaaranżowanie ogrodu, przydomowego warzywnika lub miejsca do wypoczynku i zabaw dla dzieci. Ponadto właściciele mają pełną dowolność jeśli chodzi o wybór rozwiązań grzewczych oraz innych rodzajów instalacji czy innych elementów konstrukcyjnych i funkcjonalnych w domu. Z tymi zaletami idą jednak w parze również wady – tego rodzaju nieruchomość jest najdroższa w budowie i utrzymaniu. Większe są m.in. koszty ogrzewania oraz energii elektrycznej. Czasem warto rozpatrzyć zatem inne opcje, npkupno mieszkania w bloku zlokalizowanym w Bydgoszczy.

Dom w zabudowie szeregowej w Bydgoszczy – wady i zalety

Dla szukających kompromisu pomiędzy mieszkaniem w domu wolnostojącym a mieszkaniem w bloku lub innego rodzaju nieruchomości wielorodzinnej dobrym rozwiązaniem może okazać się kupno domu w Bydgoszczy, ale w zabudowie szeregowej, zwanego również szeregowcem lub szeregówką. Dla inwestorów duże znaczenie ma fakt, że koszty jego budowy mogą być porównywalne z tymi, jakie trzeba ponieść przy zakupie mieszkania (oczywiście dużo zależy od ich lokalizacji, standardu wykończenia i metrażu), a komfort użytkowania i mieszkania w takiej nieruchomości jest daleko większy, niż w przysłowiowym M. Argumentem przemawiającym za domami w zabudowie szeregowej w Bydgoszczy są także niższe niż w przypadku domów wolnostojących koszty eksploatacji. Dotyczy to m.in. ogrzewania: ponieważ segment znajduje się pomiędzy dwoma innymi budynkami, to nie wychładza się tak jak dom wolnostojący, a dzięki temu generuje niższe koszty ogrzewania. Mieszkanie w szeregowcu zapewnia także poczucie komfortu i swobody o wiele większe, niż w przypadku mieszkań w bloku.

Na co się zdecydować, kupując nieruchomość w Bydgoszczy?

Ostatecznie wybór pomiędzy domem wolnostojącym a segmentem w zabudowie szeregowej zazwyczaj jest uzależniony od tego, jak dużym budżetem dysponuje inwestor. Nie ma co ukrywać – dla większości ludzi posiadanie własnego, wolnostojącego domu z dużym ogrodem to szczyt marzeń, ale niestety pod względem finansowym wymaga on dużych nakładów finansowych, tak na etapie budowy, jak i utrzymania. W procesie poszukiwania domu na sprzedaż w Bydgoszczy, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego biura. Eksperci z pewnością ułatwią wybór rozwiązania, które będzie najlepiej odpowiadało potrzebom każdego klienta.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK