11.10.2019

Czy warto zorganizować dzień otwarty przy sprzedaży mieszkań?

Porządek, minimalizm w meblach i przyjemny, świeży zapach to połowa sukcesu w efektywnej sprzedaży mieszkania. Jednak, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje szanse jako sprzedającego, zorganizuj dzień otwarty – o tym, czym on jest i jak bardzo Ci pomoże w sprzedaży nieruchomości w Bydgoszczy, dowiesz się w dzisiejszym artykule.

Dawid Płociński

Dzień otwarty, czyli trik na szybką sprzedaż

Z pewnością każdemu sprzedającemu zależy na zawarciu owocnej transakcji – szybkiej i opłacalnej. Zazwyczaj najpierw tworzymy zachęcającą ofertę, a później czekamy na pierwszych chętnych. Jednak zwykłe ogłoszenie może już dzisiaj nie wystarczyć. Rynek nieruchomości w Bydgoszczy jest tak potężny, iż każdy sprzedający w walce o klienta powinien wykorzystać kreatywne działania marketingowe. Tutaj z pomocą przychodzi dzień otwarty, czyli dzień pokazowy nieruchomości, który dużo wcześniej planujemy i w odpowiedni sposób promujemy. Ten trik na szybką sprzedaż mieszkań w Bydgoszczy pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i zakłada umówienie wszystkich potencjalnych klientów na jeden dzień.

Zadbaj o skuteczność oferty

W organizacji dnia otwartego niezwykle ważne jest odpowiednio skonstruowane ogłoszenie. Zatem aby zachęcić potencjalnych klientów, należy ich od razu poinformować o swoich planach. Niech wiedzą, że prezentacja nieruchomości odbędzie się w systemie dni otwartych – możesz podać konkretny termin oraz zakres danego spotkania. W ten sposób Twoja oferta sprzedaży mieszkań z Bydgoszczy z pewnością wyróżni się wśród innych.

Przestrzeń jak na zdjęciach

Pamiętaj, że kupujący zwróci szczególną uwagę na zdjęcia umieszczone w Twoim ogłoszeniu. Stąd też od samego początku zadbaj o ład i porządek w mieszkaniu, a także odpowiednie rozmieszczenie mebli. W dniu otwartym postaw na identyczną aranżację wnętrz, jak na załączonych do oferty zdjęciach. Wdrąż home staging. Pochowaj osobiste pamiątki, tak aby zachować jak najbardziej neutralny charakter Twoich czterech ścian. Postaw również na świeżość – niech klientów przywita zapach kawy czy lekkiej wanilii. Najważniejsze to pobudzić wszystkie zmysły i wywołać pozytywne skojarzenia.

Doskonała organizacja to klucz do sukcesu

Przy organizacji dnia otwartego pamiętaj przede wszystkim o potrzebach potencjalnego kupca. Dlatego też prezentację nieruchomości w Bydgoszczy najlepiej zorganizuj w dzień wolny – sobotę bądź też niedzielę. Zaplanuj ją w takich odstępach czasu, by kolejni zainteresowani mijali się z innymi w drzwiach. Zazwyczaj prezentacja trwa od pół do godziny – lepszą orientację uzyskasz po zorganizowaniu pierwszego spotkania. Aby kreatywnie zaskoczyć oglądających, wręcz im mały upominek – oryginalnym pomysłem wydaje się mały słoiczek dżemu bądź miodu z etykietą, na której znajdą się zarówno Twoje, jak i dane nieruchomości.

Bądź profesjonalistą

Przy organizowaniu dnia otwartego musisz pamiętać nie tylko o skutecznej prezentacji mieszkania, ale również o sobie. Zadbaj o odpowiedni strój – ubierz elegancką koszulę, a w ten sposób na pewno wyrazisz swój szacunek do kupującego. Pamiętaj również o zachowaniu neutralności – bądź bezstronny i rzeczowy. Nie opowiadaj osobistych historii, raczej postaw na profesjonalne podejście. Możesz również skorzystać z pomocy pośrednika, co oferują najlepsze biura nieruchomości w Bydgoszczy.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK