13.11.2020

Czy warto w Bydgoszczy kupić mieszkanie wykończone „pod klucz”?

Kupując mieszkanie w Bydgoszczy z rynku pierwotnego możemy zdecydować się na samodzielny remont lub skorzystać z rozwiązania „wykończenia pod klucz” , jakie coraz częściej oferują firmy współpracujące z deweloperami. To rozwiązanie odznaczające się szeregiem zalet, które pozwala zaoszczędzić dużo czasu i nerwów. Czy w Bydgoszczy warto zdecydować się na kupno lokalu mieszkalnego „pod klucz”?

Dawid Płociński

Kupując mieszkanie w Bydgoszczy z rynku pierwotnego możemy zdecydować się na samodzielny remont lub skorzystać z rozwiązania „wykończenia pod klucz” , jakie coraz częściej oferują firmy współpracujące z deweloperami. To rozwiązanie odznaczające się szeregiem zalet, które pozwala zaoszczędzić dużo czasu i nerwów. Czy w Bydgoszczy warto zdecydować się na kupno lokalu mieszkalnego „pod klucz”?

Czym jest usługa wykończenia „pod klucz”?

Określenie „pod klucz” oznacza, że lokal mieszkalny przygotowany jest do wprowadzenia się. Zostały w nim wykonane wszystkie prace wykończeniowe i aranżacyjne, a jedyne, co kupujący musi zrobić, to wyposażyć przestrzeń w niezbędne meble i sprzęty.

A ile to kosztuje?

Ceny wykończenia mieszkania w Bydgoszczy „pod klucz” są zróżnicowane i uzależnione od wielu czynników, takich chociażby jak powierzchnia lokalu, ilość pomieszczeń i przede wszystkim standard. Szacunkowo przyjmuje się, że przeciętna wartość takiej usługi wraz z projektowaniem i materiałem oscyluje w granicach 15% ceny całego mieszkania. Najtańsze propozycje rozpoczynają się już od 500 zł za m2, za najdroższe zaś można zapłacić nawet kilka razy więcej.

Mieszkanie w Bydgoszczy „pod klucz” – zalety i wady

Kupno mieszkania w Bydgoszczy „pod klucz” ma niewątpliwie szereg zalet, wśród których można wymienić:

  • Oszczędność czasu – decydując się na standard wykończenia mieszkania „pod klucz”, nie musimy samodzielnie dokonywać wyboru materiałów wykończeniowych, umawiać fachowców czy nadzorować remontu. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu bądź po prostu chcą uniknąć całego zamieszania i stresu związanego z remontem.
  • Oszczędność pieniędzy – w dzisiejszych czasach trudno o wynajęcie dobrej, sumiennie wykonującej swoją pracę ekipy remontowej. Ponadto często zdarza się tak, że już zakończone prace remontowe wymagają poprawy, co wiąże się z koniecznością zatrudnienia kolejnego fachowca. W efekcie za remont płacimy dwukrotnie, nie wspominając już o straconym czasie i stresie towarzyszącym tej sytuacji. Decydując się na kupno mieszkania w Bydgoszczy wykończonego „pod klucz” możemy być pewni, że otrzymamy należycie wykończony lokal.
  • Oszczędność nerwów –mieszkanie wykończone „pod klucz” to przede wszystkim brak stresu. Decydując się na takie rozwiązanie wszystko określamy z góry i wiemy za co płacimy i kiedy otrzymamy mieszkanie, do którego od razu będzie można się wprowadzić. W przypadku przeprowadzania remontu na własną rękę, zawsze pozostaje doza niepewności i obawa przed nieprzewidzianymi problemami.
  • Możliwość wyboru gotowej aranżacji – jeśli nie mamy pomysłu na urządzenie mieszkania lub nie zależy nam na konkretnym wystroju wnętrza, możemy skorzystać z gotowej aranżacji przygotowanej przez firmę współpracującą z deweloperem – może nie będzie ona oryginalna, jednak z pewnością będziemy mogli liczyć na wysoką jakość wykonania i estetykę.

Mieszkania w Bydgoszczy „pod klucz” nie są jednak pozbawione wad. Główną z nich są przede wszystkim ograniczone możliwości aranżacji. Wprawdzie deweloperzy przedstawiają bogaty asortyment produktów, niemniej jednak nie zawsze w tym zestawie znajdują się konkretne, interesujące nas rozwiązania.

Ponadto wykonując remont na własną rękę samodzielnie decydujemy o poszczególnych etapach realizacji i w trakcie ich trwania możemy na bieżąco dokonywać zmian. W przypadku zdecydowania się na zakup mieszkania w Bydgoszczy wykończonego „pod klucz” wszelkie modyfikacje w pierwotnym planie remontu zwykle wiążą się z koniecznością dopłaty, a czasem w ogóle nie są możliwe.

Wykończenie mieszkania to czasochłonne, pracochłonne, a często i pochłaniające wiele nerwów zajęcie. Dlatego zakup lokalu wykończonego „pod klucz” to idealna opcja dla wszystkich, które chcą tego uniknąć i przeprowadzić się szybko i bezpiecznie na gotowe mieszkanie.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK