29.03.2021

Apartamentowiec vs. kamienica – co wybrać w Bydgoszczy?

Apartamentowiec czy kamienica w Bydgoszczy? Dla jednych wybór jest prosty i jednoznaczny, inni zaś potrzebują chwili na zastanowienie się, gdzie woleliby mieszkać. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie są zalety i wady jednego i drugiego rozwiązania.

Dawid Płociński

Apartamentowiec czy kamienica w Bydgoszczy? Dla jednych wybór jest prosty i jednoznaczny, inni zaś potrzebują chwili na zastanowienie się, gdzie woleliby mieszkać. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie są zalety i wady jednego i drugiego rozwiązania.

Mieszkanie w kamienicy w Bydgoszczy– zalety

Do największych zalet mieszkania w kamienicy w Bydgoszczy niewątpliwie należy jej klimat. Stare mury są niemal przesiąknięte historią. Wnętrza są duże, klatki schodowe wyglądają jak za dawnych lat, a elewacja posiada bogate zdobienia. Mieszkania w kamienicy w porównaniu do lokali w apartamentowcach są niesamowicie przestronne i wysokie. Dodatkowo, posiadają duże okna, co jeszcze bardziej podkreśla wielkość wnętrza. Mury w kamienicy są grube, dlatego w przeciwieństwie do bloków, nie musimy się przejmować hałasami dochodzącymi z sąsiednich lokali. Ponadto, ceglane ściany wolno się nagrzewają, co latem stwarza przyjemny chłód nawet w największe upały.

Niewątpliwą zaletą kamienic na sprzedaż w Bydgoszczy jest także ich lokalizacja. W dużych miastach zabudowa kamieniczna znajduje się zazwyczaj niemal w samym centrum. A to gwarancja wygodnego dojazdu w każde miejsce i dostępu do licznych sklepów, usług, restauracji i punktów rozrywkowych.

Mieszkanie w kamienicy w Bydgoszczy – wady

Jednakże mieszkanie w Bydgoszczy w kamienicy posiada też wady. Kamienice ze względu na swój wiek często są w złym stanie technicznym – np. mają krzywe ściany, nieszczelne okna i stare instalacje. Dodatkowo, to co latem jest zaletą, zimą może okazać się wadą. Mowa tu o chłodzie, który utrzymuje się w mieszkaniu. Zimą, wysokie i przestronne pomieszczenia, otoczone nieocieplonymi ścianami, wymagają kosztownego ogrzewania, a to wiąże się z wyższymi rachunkami. Minusem mieszkania w kamienicy mogą być też sąsiedzi. Niekiedy zdarza się, że są to osoby o niskim statusie społecznym i posiadające problemy z prawem. Ponadto, mieszkania w kamienicy nie są przystosowane do potrzeb osób starszych czy z niepełnosprawnością ruchową. Stare budynki zwykle nie posiadają też windy.

Podsumowując, mieszkanie w Bydgoszczy w kamienicy będzie idealne dla miłośników niepowtarzalnego, historycznego klimatu i stylu. Sprawdzi się jako lokal dla studentów, którzy posiadają artystyczną duszę i zależy im na bliskości do centrum miasta. To dobre rozwiązanie dla osób szukających lokalu na wynajem krótkoterminowy.

Apartamentowiec na sprzedaż w Bydgoszczy – zalety

Ogromną zaletą apartamentowca jest jego stan techniczny. Budynki te są zazwyczaj nowe, a na pewno o wiele nowsze od kamienic. Przekłada się to na stan techniczny budynku i instalacji w nim. Bloki są także regularnie remontowane, modernizowane i ocieplane. Mieszkania w apartamentowcu w Bydgoszczy są również mniejsze niż w kamienicy. Dzięki temu łatwiej je ogrzać, posprzątać i są bardziej przytulne.

Jednocześnie plusem i minusem może być lokalizacja. Duże osiedla są położone z dala od miejskiego gwaru, a ich najbliższe otoczenie jest dość ciche. Może to stanowić kłopot dla osób niezmotoryzowanych, ale zbawienie dla kogoś kto uwielbia ciszę i spokój.

Apartamentowiec w Bydgoszczy – wady

Nie da się ukryć, że mieszkania w blokach zazwyczaj są małe. To co dla kogoś będzie wydawać się przytulne, dla innego okaże się ciasne. Dodatkowo, aranżacja niewielkich lokali może stwarzać pewne problemy. Inną wadą apartamentowców na sprzedaż w Bydgoszczy są również cienkie ściany. Decydując się na mieszkanie w bloku, należy mieć świadomość, że raczej będą do nas dochodzić odgłosy z sąsiednich mieszkań.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK