28.11.2019

Typy domów w Bydgoszczy

Decydując się na kupno domu w Bydgoszczy, stajemy przed wyborem, jaki jego typ wybrać. Wśród bogactwa ofert znaleźć można domy wolnostojące, szeregowce czy też bliźniaki. Dziś opisujemy najczęstsze typy domów na sprzedaż i wskazujemy ich najważniejsze cechy.

Dawid Płociński

Domy wolnostojące na sprzedaż w Bydgoszczy

Pierwszy z typów nieruchomości, na który warto zwrócić uwagę w Bydgoszczy, to dom wolnostojący. Jest to obiekt stawiany często na sporej rozmiarów działce, dzięki czemu jego mieszkańcy nie pozostają w bliskim sąsiedztwie z innymi osobami. Wpływa to niewątpliwie na większe poczucie prywatności właścicieli. Działki, na których stawiane są domy wolnostojące, posiadają często sporą powierzchnię do zagospodarowania. Na jej obszarze może pojawić się zatem ogródek czy dobudowany garaż. Uznaje się, że ich cena domów wolnostojących na przeznaczonych na sprzedaż w Bydgoszczy jest większa niż chociażby w przypadku lokum w szeregowcu czy bliźniaku. Za często wadę domów wolnostojących uznaje się również ich lokalizację. Niejednokrotnie są one usytuowane na obrzeżach większych miast lub też w pobliskich mniejszych miejscowościach. Często wiąże się to z utrudnieniami, takimi jak utrudniony dostęp do komunikacji miejskiej czy też dłuższy dojazd do pracy bądź szkoły. Jeśli chciałbyś zakupić dom w Bydgoszczy dostosowany do swoich preferencji, skontaktuj się z profesjonalnym biurem nieruchomości. Z pewnością zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.

Bliźniaki na sprzedaż w Bydgoszczy – czym są?

Inny typ domu, który możemy wziąć pod uwagę, przeglądając oferty nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy to chociażby bliźniak, czyli lokum podzielone na dwie, niemalże identyczne części, często o tej samej powierzchni i układzie. Co ważne, każda połowa bliźniaka musi stanowić niezależny obiekt – tylko wówczas będzie nosić miano budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Oznacza to wymóg posiadania oddzielnych przyłączy oraz instalacji. Dwa obiekty mieszkalne w domu bliźniaczym nie mogą mieć również wspólnej ściany oraz dachu, najlepiej, gdy usytuowane są też na dwóch odrębnych działkach. W innym przypadku cały obiekt nie powinien być nazywany domem bliźniakiem, a jedynie nieruchomością w dwoma wydzielonymi obiektami mieszkalnymi. Szukając najlepszych ofert domów bliźniaków na sprzedaż w Bydgoszczy, polecamy zapoznać się z naszą ofertą.

Szeregowce na sprzedaż w Bydgoszczy – kolejny typ domu warty poznania

Ostatnim typem domu, na który warto zwrócić uwagę, jest niewątpliwie szeregowiec, cieszący się ostatnimi czasy sporą popularnością, gdyż stanowi tańszą alternatywę dla domu wolnostojącego. Szeregowce pozwalają również cieszyć się większą powierzchnią i przestrzenią, niż w przypadku mieszkania usytuowanego w bloku, kamienicy czy apartamentowcu. Każdy dom tego typu posiada ponadto garaż czy niewielki ogródek. Jedyną wadą jest bliskie sąsiedztwo osób z innym domów pozostających w zabudowie szeregowej, z którymi mieszkamy „ściana w ścianę”.

Szukając idealnego domu do kupna w Bydgoszczy, do którego chciałbyś się wprowadzić? Skontaktuj się z nami w celu poznania naszej oferty.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK