04.10.2021

Mieszkanie w wieżowcu w Bydgoszczy – wady i zalety

Wieżowce to powszechnie występujący typ budownictwa, popularny szczególnie w dużych miastach. Zajmuje małą przestrzeń, a może pomieścić dużą liczbę mieszkańców. Wiele osób zarzeka się jednak, że nigdy nie chciałoby w wieżowcu zamieszkać ze względu na liczne niedogodności. Zobaczmy, czy faktycznie liczba wad przeważa nad liczbą zalet tego typu rozwiązania.

Dawid Płociński

Wieżowce to powszechnie występujący typ budownictwa, popularny szczególnie w dużych miastach. Zajmuje małą przestrzeń, a może pomieścić dużą liczbę mieszkańców. Wiele osób zarzeka się jednak, że nigdy nie chciałoby w wieżowcu zamieszkać ze względu na liczne niedogodności. Zobaczmy, czy faktycznie liczba wad przeważa nad liczbą zalet tego typu rozwiązania.

Zalety mieszkania w wieżowcu w Bydgoszczy

  • Niepowtarzalny widok

Mieszkania usytuowane na najwyższych kondygnacjach w wieżowcach często wybierają osoby, które lubią mieć niesamowity widok z okna. Miejski krajobraz z tej perspektywy zapiera dech w piersiach i w dzień, i w nocy. Efekt potęguje się, jeśli lokal wyposażony jest w panoramiczne okna.

  • Firma sprzątająca i ochrona

W wieżowcach standardem jest firma sprzątająca i ochrona. Właściciele mieszkań nie muszą się zajmować utrzymaniem porządku w częściach wspólnych oraz w otoczeniu budynku. Oprócz tego, o bezpieczeństwo mieszkańców dba ochrona.

  • Cisza i spokój

Nowoczesne wieżowce, mimo iż położone w centrum mają ciche mieszkania w Bydgoszczy. Ściany w wieżowcach wykonuje się z materiałów o odpowiedniej izolacyjności akustycznej, przez co wszelkie odgłosy z innych lokali i z ulicy są tłumione.

  • Lokalizacja

Wieżowce są stawiane w centrum lub w okolicy centrum miasta, dzięki czemu jego mieszkańcy mają wszędzie blisko.

  • Standard

Zarówno mieszkania, jak i części wspólne we współczesnych wieżowcach są wykonywane z trwałych i estetycznych materiałów, a wnętrza są nowocześnie oświetlone.

Wady wieżowców w Bydgoszczy

  • Różnice temperatur

Wadą wieżowców jest to, że często mieszkania położone w środkowych częściach budynku mają stabilną temperaturę, w przeciwieństwie do tych ulokowanych na jego narożnikach i na ostatnim piętrze. Bywa, że w tak położonych lokalach w Bydgoszczy w lecie jest bardzo ciepło, a zimą bardzo chłodno.

  • Ciśnienie wody

W lecie, gdy często ciśnienie wody w rurach jest niższe, lokatorzy leżących na wysokich piętrach mogą odczuć gorsze ciśnienie w kranach,

  • Nieznajomość sąsiadów

Dla niektórych wadą może być to, ze mieszkając w wieżowcu, nawet po wielu latach, nie da się poznać wszystkich sąsiadów.

Zła sława wieżowców

Mimo biegu lat i postępu, wiele osób wciąż kojarzy wieżowce z tzw. wielką płytą, czyli z blokami budowanymi w latach 60-80 ubiegłego stulecia. Charakteryzowały się one licznymi wadami – zarówno tymi technologicznymi jak niska jakość materiałów budowlanych użytych do wznoszenia bloku i przestarzałymi rozwiązaniami technologicznymi, jak i tymi wynikającymi z nieudogodnień w codziennym życiu – złą akustyką i nieskuteczną wentylacją, ciasnotą i mało funkcjonalnym rozkładem. Wszystko to sprawia, że tego typu budowle wśród dużej liczby osób cieszą się złą sławą. Tymczasem współczesne wieżowce w Bydgoszczy charakteryzują się zupełnie innym, o wiele wyższym standardem. Są to nowoczesne apartamentowce z licznymi udogodnieniami, w których zastosowano nowe technologie. Co więcej, na ich szczytach często znajdują się luksusowe apartamenty.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK