04.10.2021

Mieszkanie w wieżowcu w Bydgoszczy – wady i zalety

Wieżowce to powszechnie występujący typ budownictwa, popularny szczególnie w dużych miastach. Zajmuje małą przestrzeń, a może pomieścić dużą liczbę mieszkańców. Wiele osób zarzeka się jednak, że nigdy nie chciałoby w wieżowcu zamieszkać ze względu na liczne niedogodności. Zobaczmy, czy faktycznie liczba wad przeważa nad liczbą zalet tego typu rozwiązania.

Dawid Płociński

Wieżowce to powszechnie występujący typ budownictwa, popularny szczególnie w dużych miastach. Zajmuje małą przestrzeń, a może pomieścić dużą liczbę mieszkańców. Wiele osób zarzeka się jednak, że nigdy nie chciałoby w wieżowcu zamieszkać ze względu na liczne niedogodności. Zobaczmy, czy faktycznie liczba wad przeważa nad liczbą zalet tego typu rozwiązania.

Zalety mieszkania w wieżowcu w Bydgoszczy

  • Niepowtarzalny widok

Mieszkania usytuowane na najwyższych kondygnacjach w wieżowcach często wybierają osoby, które lubią mieć niesamowity widok z okna. Miejski krajobraz z tej perspektywy zapiera dech w piersiach i w dzień, i w nocy. Efekt potęguje się, jeśli lokal wyposażony jest w panoramiczne okna.

  • Firma sprzątająca i ochrona

W wieżowcach standardem jest firma sprzątająca i ochrona. Właściciele mieszkań nie muszą się zajmować utrzymaniem porządku w częściach wspólnych oraz w otoczeniu budynku. Oprócz tego, o bezpieczeństwo mieszkańców dba ochrona.

  • Cisza i spokój

Nowoczesne wieżowce, mimo iż położone w centrum mają ciche mieszkania w Bydgoszczy. Ściany w wieżowcach wykonuje się z materiałów o odpowiedniej izolacyjności akustycznej, przez co wszelkie odgłosy z innych lokali i z ulicy są tłumione.

  • Lokalizacja

Wieżowce są stawiane w centrum lub w okolicy centrum miasta, dzięki czemu jego mieszkańcy mają wszędzie blisko.

  • Standard

Zarówno mieszkania, jak i części wspólne we współczesnych wieżowcach są wykonywane z trwałych i estetycznych materiałów, a wnętrza są nowocześnie oświetlone.

Wady wieżowców w Bydgoszczy

  • Różnice temperatur

Wadą wieżowców jest to, że często mieszkania położone w środkowych częściach budynku mają stabilną temperaturę, w przeciwieństwie do tych ulokowanych na jego narożnikach i na ostatnim piętrze. Bywa, że w tak położonych lokalach w Bydgoszczy w lecie jest bardzo ciepło, a zimą bardzo chłodno.

  • Ciśnienie wody

W lecie, gdy często ciśnienie wody w rurach jest niższe, lokatorzy leżących na wysokich piętrach mogą odczuć gorsze ciśnienie w kranach,

  • Nieznajomość sąsiadów

Dla niektórych wadą może być to, ze mieszkając w wieżowcu, nawet po wielu latach, nie da się poznać wszystkich sąsiadów.

Zła sława wieżowców

Mimo biegu lat i postępu, wiele osób wciąż kojarzy wieżowce z tzw. wielką płytą, czyli z blokami budowanymi w latach 60-80 ubiegłego stulecia. Charakteryzowały się one licznymi wadami – zarówno tymi technologicznymi jak niska jakość materiałów budowlanych użytych do wznoszenia bloku i przestarzałymi rozwiązaniami technologicznymi, jak i tymi wynikającymi z nieudogodnień w codziennym życiu – złą akustyką i nieskuteczną wentylacją, ciasnotą i mało funkcjonalnym rozkładem. Wszystko to sprawia, że tego typu budowle wśród dużej liczby osób cieszą się złą sławą. Tymczasem współczesne wieżowce w Bydgoszczy charakteryzują się zupełnie innym, o wiele wyższym standardem. Są to nowoczesne apartamentowce z licznymi udogodnieniami, w których zastosowano nowe technologie. Co więcej, na ich szczytach często znajdują się luksusowe apartamenty.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK