24.08.2022

Wady i zalety życia w mieście

Kupno mieszkania w Bydgoszczy lub innym mieście ma zarówno plusy, jak i minusy. Ostateczna decyzja o miejscu zamieszkania zależy więc głównie od osobistych preferencji oraz potrzeb. Jakie największe zalety i wady życia w mieście możemy zatem wyróżnić?

Dawid Płociński

Zalety życia w mieście
Plusy życia w mieście możemy wymieniać bardzo długo – nie bez powodu każdego roku tak wiele osób decyduje się na zakup mieszkania w Bydgoszczy. Jedną z głównych zalet mieszkania w centrum miasta jest fakt, że wszystko mamy „pod ręką”. Sklepy – nie tylko spożywcze, apteki, urzędy, banki – znajdziemy je niemal co kilkaset metrów. Dużym plusem życia w mieście jest także znacznie szybszy i lepszy dostęp do opieki medycznej oraz dużo większy wybór szkół czy przedszkoli. Mieszkanie w centrum miasta to także znacznie lepsza opcja dla osób nieposiadających prawa jazdy – rozwinięta komunikacja miejska zdecydowanie ułatwia przemieszczanie się z punktu A do punktu B.

Nie da się również ukryć, że miasto daje nam większe możliwości pracy oraz lepsze zarobki. Ponadto mieszkając w mieście mamy też znacznie więcej opcji rozrywki – w małej miejscowości nie znajdziemy tylu restauracji, kin, teatrów, klubów tanecznych czy innych miejsc do spotkań z przyjaciółmi. W większości miast funkcjonują także ośrodki kultury, w których dzieci mogą rozwijać swoje pasje, a dorośli – cieszyć oko rozmaitymi wystawami i pokazami. Centrum miasta najzwyczajniej w świecie tętni życiem – jest to więc idealne miejsce dla osób, które uwielbiają, gdy wokół dużo się dzieje. To tylko kilka spośród wielu powodów, dla których kupno mieszkania w Bydgoszczy jest bardzo dobrym pomysłem – przed podjęciem ostatecznej decyzji warto więc na spokojnie przeanalizować wszystkie „za i przeciw”.

Wady życia w mieście
Poszukując lokalu mieszkaniowego w Bydgoszczy, należy mieć na uwadze fakt, że miasto to nie tylko same plusy. Mieszkanie w nim na stałe ma pewne wady, które od razu rzucają się w oczy. Jednym z największych minusów życia w centrum miasta jest znacznie większy hałas niż w przypadku wsi, małych miejscowości czy nawet obrzeży. Ponadto, aby dojechać do pracy samochodem, jesteśmy zmuszeni stać w korkach, a idąc chodnikiem – często musimy przeciskać się przez tłum. Decydując się na mieszkanie w mieście, trzeba liczyć się także ze znacznie mniejszą ilością zieleni, a co za tym idzie – większymi temperaturami i gorszą jakością powietrza. Krótko mówiąc – jeżeli jesteśmy miłośnikami ciszy, spokoju i natury, życie w mieście po jakimś czasie może stać się dla nas męczące. Często w mieszkaniach nie ma też balkonów – z kolei mieszkając pod miastem, możemy zazwyczaj korzystać z własnego ogródka. Mimo wszelkich minusów, kupno lokalu mieszkalnego w Bydgoszczy czy innym mieście wcale nie jest złym pomysłem. Wiele mieszkań na sprzedaż zlokalizowanych jest w spokojniejszych częściach miasta z większą ilością terenów zielonych. Odpowiedni research z pewnością pozwoli odnaleźć idealne lokum – także dla miłośników ciszy i obcowania z naturą!

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK