23.09.2022

W jakie udogodnienia dla najemcy warto zainwestować?

Chcąc znaleźć najemcę, który pozostanie w wynajmowanym mieszkaniu przez długi czas, warto odpowiednio przygotować lokum. Zadbany i dobrze wyposażony lokal mieszkalny z pewnością szybko znajdzie swojego lokatora. W co szczególnie warto zainwestować, przygotowując do wynajmu mieszkanie w Bydgoszczy?

Dawid Płociński

Sprzęt AGD i RTV w mieszkaniu
Lodówka i pralka to bez wątpienia dwa podstawowe elementy wyposażenia mieszkania na wynajem. Zmywarka, kuchenka mikrofalowa czy telewizor nie są już tak niezbędne – jeżeli jednak zależy Ci na jeszcze większym zadowoleniu najemcy, warto w nie zainwestować. Mieszkania w pełni wyposażone w tego typu sprzęty RTV i AGD cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Inne potrzeby ma student, inne para, jeszcze inne – rodzina z dziećmi. Wymienione sprzęty ucieszą jednak każdego z nich i znacząco wpłyną na komfort życia w danym mieszkaniu.

Umeblowany lokal mieszkalny
Jeżeli mieszkanie na wynajem w Bydgoszczy jest w pełni – lub przynajmniej częściowo – umeblowane, istnieje większa szansa, że uda się znaleźć najemcę. Wielu z nich poszukuje właśnie lokali wyposażonych w najważniejsze meble, takie jak szafa, łóżko, regał czy stół. Wyjątek stanowią osoby, które przenoszą się do nowego lokum z własnymi meblami. Znaczna większość osób decyduje się jednak na sprzedaż swojego dobytku, aby ułatwić sobie przeprowadzkę. Wśród najemców jest także wielu studentów, którym zależy na możliwości wynajęcia mieszkania w Bydgoszczy wyposażonego w meble. Nie musisz inwestować w szafy i stoły z najdroższego drewna – dobrze jednak jeśli w wynajmowanym przez Ciebie mieszkaniu znajdą się trwałe meble, które zapewnią najemcom komfort.

Usunięcie wszelkich usterek
Dbając o szybkie wynajęcie mieszkanie w Bydgoszczy i zwiększyć atrakcyjność ogłoszenia, należy najpierw upewnić się, że wszelkie usterki i mankamenty lokalu zostały usunięte. Jeżeli wiesz, że coś wymaga naprawy, a mimo to szukasz najemcy, musisz liczyć się z możliwością wystąpienia roszczeń z jego strony. To niezwykle ważne, aby mieszkanie na wynajem było zadbane i w pełni przystosowane do codziennego użytku. Cieknący kran, widoczne pęknięcia i dziury w ścianach, niesprawne sprzęty… – wszystkie tego typu awarie muszą zostać naprawione przed podpisaniem umowy najmu. Wówczas najemca ma pewność, że nie będzie musiał wzywać złotej rączki do naprawy zlewu na drugi dzień po przeprowadzce, z kolei wynajmujący – widziany jest jako uczciwy i dbający o zadowolenie najemców.

Funkcjonalność i wygoda
Najemcy cenią sobie mieszkania, które są praktyczne – nawet jeśli wcale nie mają one dużego metrażu. Odpowiednio zagospodarowana przestrzeń sprawia, że codzienne korzystanie z konkretnych pomieszczeń jest dużo przyjemniejsze i łatwiejsze. Przed wynajmem postaraj się więc tak zaaranżować wnętrza, aby były jak najbardziej funkcjonalne. Dobrym rozwiązaniem okażą się m.in. szafy wnękowe, łóżka z miejscem do przechowywania czy wiszące półki. Nawet najmniejsze mieszkania da się urządzić tak, aby były one maksymalnie funkcjonalne! Jeżeli dodatkowo zadbasz o nutkę przytulności, z pewnością przykujesz uwagę niejednej osoby poszukującej mieszkania na wynajem w Bydgoszczy.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK