02.09.2020

Sezonowość na rynku nieruchomości – czym jest?

Osoby zainteresowane kupnem mieszkania w Bydgoszczy można znaleźć w każdym miesiącu, niemniej jednak są w ciągu roku takie pory roku i miesiące, kiedy to zainteresowanie nieruchomościami w Bydgoszczy znacznie wzrasta. To właśnie w tych okresach najlepiej jest wystawić swoje mieszkanie, dom czy działkę na sprzedaż w Bydgoszczy. Jak przedstawia się sezonowość na rynku nieruchomości?

Dawid Płociński

Osoby zainteresowane kupnem mieszkania w Bydgoszczy można znaleźć w każdym miesiącu, niemniej jednak są w ciągu roku takie pory roku i miesiące, kiedy to zainteresowanie nieruchomościami w Bydgoszczy znacznie wzrasta. To właśnie w tych okresach najlepiej jest wystawić swoje mieszkanie, dom czy działkę na sprzedaż w Bydgoszczy. Jak przedstawia się sezonowość na rynku nieruchomości?

Mieszkanie na sprzedaż w Bydgoszczy – czy warto wystawić nieruchomość na sprzedaż jesienią?

Jak się okazuje, duży wzrost zainteresowania zakupem mieszkania w Bydgoszczy przypada jesienią. Jakie są tego powody? Wrzesień i październik to miesiące największej aktywności studentów, którzy rozpoczynają rok akademicki, a także młodych ludzi – często absolwentów poszukujących pracy. I choć wiele osób zainteresowana jest wynajmem mieszkania, to jednak duża część z nich podejmuje decyzję o kupnie nieruchomości.

Sprzedaż nieruchomości zimą – czy to dobry pomysł?

Najmniej transakcji kupna sprzedaży nieruchomości przeprowadza się właśnie zimą. Wynika to z faktu, że w tym w czasie potencjalni nabywcy z uwagi na zbliżający się okres świąteczny mają mało wolnego czasu oraz przeznaczają część swoich zasobów finansowych na organizację świąt. Ponadto warunki atmosferyczne panujące zimą, także nie zachęcają do poszukiwana i oglądania mieszkań. Z tych powodów – jeśli zakup nieruchomości nie jest pilny, kupujący często zaczynają podejmować decyzje związane zakupem dopiero wczesną wiosną. Nie znaczy to jednak, że osoby zainteresowane sprzedażą nieruchomości powinny zwlekać z ich wystawieniem. Mimo mniejszego ruchu – nieruchomości nadal zmieniają swoich właścicieli, a czas lekkiego spowolnienia można wykorzystać na staranne przygotowanie oferty.

Kupno mieszkania w Bydgoszczy w okresie wiosennym

Wraz z nadejściem wiosennych miesięcy następuje ożywienie na rynku nieruchomości. Ładna pogoda i przyroda budząca się do życia skłaniają potencjalnych kupców do snucia wizji o pięknym lokum z przestronnym balkonem czy ogrodem. Dlatego w tym czasie znaczna część osób zainteresowana kupnem mieszkania w Bydgoszczy rozpoczyna intensywne poszukiwania, co często wiąże się z szybką finalizacją transakcji. Ponadto do zakupu mieszkania właśnie wiosną, przekonuje jeszcze jeden argument. To wizja letniej i przyjemnej przeprowadzki. Ponadto zauważalny już wczesną wiosną wzrost popytu na rynku związany jest z organizacją w tym czasie targów nieruchomości. Oprócz tego wiosną wzrasta sprzedaż mieszkań kupowanych w celach inwestycyjnych.

Lato a popyt na mieszkania w Bydgoszczy

Poszukiwanie oraz kupno mieszkania w Bydgoszczy wiąże się z dużym wysiłkiem i poświęceniem dużej ilości swojego czasu, na co część z nas może nie mieć ochoty latem. To przecież pora roku, która kojarzy się z urlopem, wakacyjnymi wojażami i ogólnie rzecz biorąc – błogim lenistwem. Dlatego okres od czerwca do sierpnia wiąże się z lekkim spadkiem ilości transakcji. Może to być jednak pewna zaleta dla osób, którym nie przeszkadza trwający okres wakacyjny. Z pewnością w tym czasie łatwiej będzie im znaleźć dobrą ofertę mieszkania na sprzedaż, z uwagi na mniejszą ilość osób zainteresowanych oraz – przynajmniej teoretycznie – większą podaży nieruchomości. A urlop wykorzystają na odświeżenie lokalu lub jego remont i komfortową przeprowadzkę.

Każda pora roku jest dobra by kupić lub sprzedać nieruchomość, ale decydując się na ten ruch warto wziąć pod uwagę zmieniające się pory roku oraz warunki pogodowe, które oddziałują na rynek nieruchomości.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK