16.04.2021

Rynek nieruchomości w Bydgoszczy – jak szukać okazji?

Ceny nieruchomości potrafią przysporzyć o ból głowy. Czy jest jakiś sposób, aby nabyć własne mieszkanie w Bydgoszczy i nie przepłacić? Na szczęście istnieją triki i sposoby na szukanie tanich lokali. Zobaczmy, gdzie warto się rozejrzeć.

Dawid Płociński

Ceny nieruchomości potrafią przysporzyć o ból głowy. Czy jest jakiś sposób, aby nabyć własne mieszkanie w Bydgoszczy i nie przepłacić? Na szczęście istnieją triki i sposoby na szukanie tanich lokali. Zobaczmy, gdzie warto się rozejrzeć.

Tanie ogłoszenia nieruchomości w Bydgoszczy – skąd się biorą?

Skąd właściwie biorą się okazyjne oferty nieruchomości na sprzedaż w Bydgoszczy, skoro obecne ceny za metr kwadratowy sięgają od 5 do 7 tysięcy złotych? Najczęściej niska mieszkania czy domu cena bierze się z następujących czynników:

  • pilna potrzeba gotówki właściciela – niska cena pozwala sprzedającemu na łatwiejsze znalezienie nabywcy. Jeśli potrzebuje on gotówki ,,na już” to jest on w stanie zejść naprawdę sporo z ceny,

  • nagła wyprowadzka właściciela – np. gdy dostał on ciekawą ofertę pracy w innym mieście,

  • śmierć właściciela – zdarza się, że rodzina zmarłego nie chce lub nie potrzebuje zachować mieszania po nim,

  • brak wiedzy o rzeczywistej wartości mieszkania – niektórzy właściciele nie zdają sobie sprawy z tego, ile mogliby otrzymać za dane mieszkanie.

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy – pomoc specjalistów

Każdy z nas ma swoje obowiązki – praca, szkoła, dzieci. Z tego też względu szukając mieszkań na własną rękę, zazwyczaj poświęcamy na to tylko określoną ilość czasu w ciągu dnia. Może to doprowadzić do sytuacji, w której okazyjne oferty dosłownie uciekają nam sprzed nosa. Niekiedy, w przypadku przysłowiowych perełek na rynku nieruchomości w Bydgoszczy trzeba działać szybko, ponieważ najlepsze okazję rozchodzą się błyskawicznie. Z tego też względu dobrym pomysłem może okazać się powierzenie szukania nieruchomości profesjonalnym firmom, które zajmują się tym zawodowo. Osoby tam pracujące na bieżąco śledzą rynek nieruchomości – przeglądają portale z ogłoszeniami, sprawdzają licytacje komornicze, a także swoje własne źródła. Poświęcają na to znaczną ilość swojego dnia pracy i posiadają do tego specjalne narzędzia. W związku z tym, to właśnie agentom nieruchomości warto powierzyć cały proces szukania mieszkania w Bydgoszczy w okazyjnej cenie.

Znajomi – rola w procesie szukania mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy

Rozbudowana sieć znajomych to często zapominany i niedoceniany sposób wyszukiwania okazyjnych cenowo ofert sprzedaży nieruchomości. Na co dzień, w szkole czy pracy, spotykamy się z mnóstwem osób, widzimy pełno ogłoszeń na ulicy i dociera do nas bardzo dużo komunikatów w prasie czy Internecie. Skoro tak duża liczba informacji przypada na jedną osobę to co jeśli pomnożymy ją razy liczbę naszych znajomych! Z tego względu, każde poszukiwania nieruchomości warto zaczynać od popytania swoich przyjaciół czy nie słyszeli o jakimś domu czy mieszkanie w Bydgoszczy na sprzedaż.

A może licytacje komornicze?

W Polsce licytacje komornicze nadal nie cieszą się dużą popularnością wśród poszukujących mieszkań. Z jednej strony jest to spowodowane postawą banków, które starają się, aby komornik nie zajmował hipoteki, tylko aby klient nadal spłacał kredyt, ponieważ to właśnie na spłacaniu zobowiązania bank zarabia. Z drugiej zaś strony, to sami kupujący niechętnie patrzą na nieruchomości w Bydgoszczy z licytacji komorniczych. Obawiają się oni o bezpieczeństwo swoich interesów i pewność takiej transakcji. Tymczasem, lekceważenie i ignorowanie aukcji komorniczych jest dość sporym błędem ponieważ, cena nieruchomości z licytacji może być nawet o ¼ niższa niż wynosi jej faktyczna wartość rynkowa.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK