07.06.2019

Remont mieszkania przed sprzedażą – czy to się opłaca?

Czyste, pachnące nowością mieszkania z pewnością rozchodzą się jak świeże bułeczki. Lubimy bowiem wysoki standard, a schludne pomieszczenia od razu przyciągają uwagę potencjalnego kupca. Czy to jednak oznacza, że sprzedaż mieszkania, które wymaga remontu, nie będzie korzystną transakcją? Ależ nic bardziej mylnego! Dzisiaj podpowiadamy, co warto zrobić, by sprzedać mieszkanie w Bydgoszczy, nawet te o nieco niższym standardzie.

Dawid Płociński

Oceń swoją inwestycję

Na początku należy zwrócić uwagę na standard oferowanego przez nas lokalu. Jeżeli sprzedajemy mieszkanie w starej kamienicy, gdzie na ścianach pojawia się grzyb, a podłoga nie nadaje się już do użytku, to może warto pomyśleć o przeprowadzeniu generalnego remontu. Takie zmiany mogłyby spowodować spory wzrost ceny, choć z drugiej strony – odnowienie pomieszczeń też kosztuje. Dlatego najważniejsza jest dobrze wykonana i przemyślana kalkulacja. Wielu ekspertów twierdzi, że wprowadzenie zmian w mieszkaniu nie powinno przekraczać kilku procent jego wartości – zależy nam przecież na zysku, więc wszystkie poniesione koszty muszą się nie tylko zwrócić, ale i opłacać.

Wystarczy je trochę „podpicować”

W wielu przypadkach sprzedajemy własne cztery kąty, w których spędziliśmy część życia. Przez to też ściany nie zawsze są pierwszej świeżości, a zużyte panele też nikogo nie dziwią. Jednak w takich sytuacjach nie musimy przeprowadzać generalnego remontu, gdyż wystarczy pomyśleć o drobnych poprawkach – odświeżmy kolor ścian, a podłogę przykryjmy nowym dywanikiem. Pamiętajmy, że nawet przy pomocy takich niewielkich zmian jesteśmy w stanie polepszyć wygląd naszej nieruchomości i nadać jej nieco innego charakteru. Przede wszystkim ma być czysto i pachnąco! Zamiast inwestować niemałe fundusze w remont możemy zatrudnić specjalną firmę zajmującą się sprzątaniem i przygotowywaniem mieszkań pod sprzedaż – efekty nierzadko zaskakują samych właścicieli.

„Wolę urządzić je po swojemu”

Jeżeli zależy nam na szybkiej sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy, ale wymaga ono odnowienia, to pamiętajmy, że jest wielu kupców, którzy i tak chcą urządzić je po swojemu. Wówczas pospieszne kupowanie mebli bądź też malowanie ścian może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, a wręcz przeciwnie – niepotrzebnie obciążymy swój budżet. Może się bowiem okazać, że nie trafimy w gusta klientów, a tym samym nie zawrzemy do końca korzystnej dla nas umowy. Dlatego też pamiętajmy, że nieruchomość wymagająca remontu również może się bardzo dobrze sprzedać. Z pewnością nowy lokal jest wart znacznie więcej, jednak koszty odnowienia mogą nam się wcale nie zwrócić.

Wygląd przede wszystkim!

Pamiętajmy, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie – bez względu na to, czy nasze mieszkanie wymaga remontu, czy też niekoniecznie. Nigdy nie zostawiajmy na stole brudnych naczyń albo rozwieszonego prania. Wnętrza będą wtedy dużo bardziej przyjemniejsze, a nasze szanse jako kupców znacznie wzrosną. Zróbmy wysokiej jakości zdjęcia, które następnie umieścimy w ogłoszeniu. Możemy również skorzystać z pomocy biura nieruchomości w Bydgoszczy – podzieli się ono swoją wiedzą i doświadczeniem, a z pewnością oceni, czy remont naszych czterech kątów to konieczność.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK