07.06.2019

Remont mieszkania przed sprzedażą – czy to się opłaca?

Czyste, pachnące nowością mieszkania z pewnością rozchodzą się jak świeże bułeczki. Lubimy bowiem wysoki standard, a schludne pomieszczenia od razu przyciągają uwagę potencjalnego kupca. Czy to jednak oznacza, że sprzedaż mieszkania, które wymaga remontu, nie będzie korzystną transakcją? Ależ nic bardziej mylnego! Dzisiaj podpowiadamy, co warto zrobić, by sprzedać mieszkanie w Bydgoszczy, nawet te o nieco niższym standardzie.

Dawid Płociński

Oceń swoją inwestycję

Na początku należy zwrócić uwagę na standard oferowanego przez nas lokalu. Jeżeli sprzedajemy mieszkanie w starej kamienicy, gdzie na ścianach pojawia się grzyb, a podłoga nie nadaje się już do użytku, to może warto pomyśleć o przeprowadzeniu generalnego remontu. Takie zmiany mogłyby spowodować spory wzrost ceny, choć z drugiej strony – odnowienie pomieszczeń też kosztuje. Dlatego najważniejsza jest dobrze wykonana i przemyślana kalkulacja. Wielu ekspertów twierdzi, że wprowadzenie zmian w mieszkaniu nie powinno przekraczać kilku procent jego wartości – zależy nam przecież na zysku, więc wszystkie poniesione koszty muszą się nie tylko zwrócić, ale i opłacać.

Wystarczy je trochę „podpicować”

W wielu przypadkach sprzedajemy własne cztery kąty, w których spędziliśmy część życia. Przez to też ściany nie zawsze są pierwszej świeżości, a zużyte panele też nikogo nie dziwią. Jednak w takich sytuacjach nie musimy przeprowadzać generalnego remontu, gdyż wystarczy pomyśleć o drobnych poprawkach – odświeżmy kolor ścian, a podłogę przykryjmy nowym dywanikiem. Pamiętajmy, że nawet przy pomocy takich niewielkich zmian jesteśmy w stanie polepszyć wygląd naszej nieruchomości i nadać jej nieco innego charakteru. Przede wszystkim ma być czysto i pachnąco! Zamiast inwestować niemałe fundusze w remont możemy zatrudnić specjalną firmę zajmującą się sprzątaniem i przygotowywaniem mieszkań pod sprzedaż – efekty nierzadko zaskakują samych właścicieli.

„Wolę urządzić je po swojemu”

Jeżeli zależy nam na szybkiej sprzedaży mieszkania w Bydgoszczy, ale wymaga ono odnowienia, to pamiętajmy, że jest wielu kupców, którzy i tak chcą urządzić je po swojemu. Wówczas pospieszne kupowanie mebli bądź też malowanie ścian może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, a wręcz przeciwnie – niepotrzebnie obciążymy swój budżet. Może się bowiem okazać, że nie trafimy w gusta klientów, a tym samym nie zawrzemy do końca korzystnej dla nas umowy. Dlatego też pamiętajmy, że nieruchomość wymagająca remontu również może się bardzo dobrze sprzedać. Z pewnością nowy lokal jest wart znacznie więcej, jednak koszty odnowienia mogą nam się wcale nie zwrócić.

Wygląd przede wszystkim!

Pamiętajmy, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie – bez względu na to, czy nasze mieszkanie wymaga remontu, czy też niekoniecznie. Nigdy nie zostawiajmy na stole brudnych naczyń albo rozwieszonego prania. Wnętrza będą wtedy dużo bardziej przyjemniejsze, a nasze szanse jako kupców znacznie wzrosną. Zróbmy wysokiej jakości zdjęcia, które następnie umieścimy w ogłoszeniu. Możemy również skorzystać z pomocy biura nieruchomości w Bydgoszczy – podzieli się ono swoją wiedzą i doświadczeniem, a z pewnością oceni, czy remont naszych czterech kątów to konieczność.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK