27.06.2022

Pułapki w ogłoszeniach nieruchomości na sprzedaż

Ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości należy zawsze czytać z uwagą i ostrożnością. Wzmianki, które mają przyciągać uwagę i zwiększać atrakcyjność, często okazują się bowiem prawdziwymi pułapkami. Na co więc warto zwracać szczególną uwagę podczas przeglądania ogłoszeń?

Dawid Płociński

„Mieszkanie dwupokojowe”
Niejednokrotnie mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy to według twórców ogłoszeń mieszkania dwupokojowe. Widząc taką wzmiankę, zainteresowana osoba myśli najczęściej: „to właśnie to, czego szukam!”. Niestety, w praktyce okazuje się często, że w mieszkaniu wcale nie ma wymarzonego salonu i sypialni. Zamiast nich znajduje się w nim jedno pomieszczenie rozdzielone… ścianką działową. To właśnie jego drugą część wielu właścicieli nazywa w ogłoszeniach „drugim pomieszczeniem użytkowym”. Tak sformułowane oferty sprawiają, że postanawiamy obejrzeć nieruchomość, tracąc tym samym swój cenny czas.

„Dom lub mieszkanie po generalnym remoncie”
Przeglądając oferty mieszkań z rynku wtórnego w Bydgoszczy, możemy znaleźć sporo ogłoszeń z idealnie odnowionymi lokalami. Obietnica mieszkania świeżo po generalnym remoncie stanowi dużą zachętę. Niekiedy jednak na miejscu okazuje się, że wcale nie wygląda ono tak, jak było opisywane w ogłoszeniu. Krzywo położona na ścianach tapeta, wiertarka zastąpiona klejem czy brak gładzi pod farbą – to właśnie niektóre „wyremontowane” nieruchomości do kupna w Bydgoszczy. To bez dwóch zdań znak, że właściciel chciał zaoszczędzić i oddać na sprzedaż mieszkanie lub dom, którego cena wcale nie idzie w parze ze stanem.

„Doskonała lokalizacja – tylko pięć minut od centrum!”
Poszukując mieszkania w Bydgoszczy i każdym innym mieście, zwracamy uwagę na jego położenie. Większość ogłoszeń zawiera w treści informację dotyczącą lokalizacji – niestety, w wielu przypadkach wzmianka ta jest bardzo niejasna. Pięć minut od rynku może bowiem oznaczać zarówno spacer, jak i przejazd samochodem czy autobusem. Niekiedy jednak na sam przystanek trzeba iść piechotą znacznie dłużej niż trwa sama jazda – a wówczas pięć minut zamienia się w dwadzieścia. Takie niejasne wzmianki wprowadzają w błąd wielu zainteresowanych kupnem osób. W tym przypadku dobrym krokiem może się okazać samodzielne sprawdzenie lokalizacji na mapce i określenie, w jakiej odległości od centrum znajduje się dany dom na sprzedaż w Bydgoszczy.

Niska cena i idealny stan
Niektóre ogłoszenia domów i mieszkań do kupna w Bydgoszczy już na etapie czytania powinny wzbudzić podejrzenia z powodu niskiej ceny. Jeżeli np. są to lokale mieszkaniowe w starej kamienicy, mogą one wymagać generalnego remontu z powodu grzyba lub pleśni, która często pojawiają się w tego typu budynkach. Po zakupie nieruchomości może się więc okazać, że to, co zaoszczędziliśmy na kupnie, wydamy na remont. Sytuacja wygląda analogicznie w przypadku starych instalacji wodnych lub elektrycznych, wymagających wymiany – o nich również właściciele często nie wspominają w ogłoszeniach.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
22.07.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osowej Górze?

Poszukując mieszkania w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na osiedle Osowa Góra. To miejsce otoczone naturą, dające mieszkańcom wiele możliwości. Co dokładnie wyróżnia tę wdzięczną bydgoską dzielnicę i dla kogo okaże się ona dobrym miejscem zamieszkania?

06.07.2022

Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Podczas poszukiwań nieruchomości w głowie każdego z nas rodzi się mnóstwo wątpliwości. Oto kilka z najczęściej zadawanych pytań dotyczących mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy!

04.07.2022

Czym jest rentowność najmu nieruchomości?

Rentowność najmu pomaga ocenić rentowność danej inwestycji. Dzięki temu jeszcze przed kupnem mieszkania w Bydgoszczy, jesteśmy w stanie oszacować zyski i straty związane z tak ważnym zakupem. Czym dokładnie jest rentowność najmu i w jaki sposób można ją obliczyć?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK