27.06.2022

Pułapki w ogłoszeniach nieruchomości na sprzedaż

Ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości należy zawsze czytać z uwagą i ostrożnością. Wzmianki, które mają przyciągać uwagę i zwiększać atrakcyjność, często okazują się bowiem prawdziwymi pułapkami. Na co więc warto zwracać szczególną uwagę podczas przeglądania ogłoszeń?

Dawid Płociński

„Mieszkanie dwupokojowe”
Niejednokrotnie mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy to według twórców ogłoszeń mieszkania dwupokojowe. Widząc taką wzmiankę, zainteresowana osoba myśli najczęściej: „to właśnie to, czego szukam!”. Niestety, w praktyce okazuje się często, że w mieszkaniu wcale nie ma wymarzonego salonu i sypialni. Zamiast nich znajduje się w nim jedno pomieszczenie rozdzielone… ścianką działową. To właśnie jego drugą część wielu właścicieli nazywa w ogłoszeniach „drugim pomieszczeniem użytkowym”. Tak sformułowane oferty sprawiają, że postanawiamy obejrzeć nieruchomość, tracąc tym samym swój cenny czas.

„Dom lub mieszkanie po generalnym remoncie”
Przeglądając oferty mieszkań z rynku wtórnego w Bydgoszczy, możemy znaleźć sporo ogłoszeń z idealnie odnowionymi lokalami. Obietnica mieszkania świeżo po generalnym remoncie stanowi dużą zachętę. Niekiedy jednak na miejscu okazuje się, że wcale nie wygląda ono tak, jak było opisywane w ogłoszeniu. Krzywo położona na ścianach tapeta, wiertarka zastąpiona klejem czy brak gładzi pod farbą – to właśnie niektóre „wyremontowane” nieruchomości do kupna w Bydgoszczy. To bez dwóch zdań znak, że właściciel chciał zaoszczędzić i oddać na sprzedaż mieszkanie lub dom, którego cena wcale nie idzie w parze ze stanem.

„Doskonała lokalizacja – tylko pięć minut od centrum!”
Poszukując mieszkania w Bydgoszczy i każdym innym mieście, zwracamy uwagę na jego położenie. Większość ogłoszeń zawiera w treści informację dotyczącą lokalizacji – niestety, w wielu przypadkach wzmianka ta jest bardzo niejasna. Pięć minut od rynku może bowiem oznaczać zarówno spacer, jak i przejazd samochodem czy autobusem. Niekiedy jednak na sam przystanek trzeba iść piechotą znacznie dłużej niż trwa sama jazda – a wówczas pięć minut zamienia się w dwadzieścia. Takie niejasne wzmianki wprowadzają w błąd wielu zainteresowanych kupnem osób. W tym przypadku dobrym krokiem może się okazać samodzielne sprawdzenie lokalizacji na mapce i określenie, w jakiej odległości od centrum znajduje się dany dom na sprzedaż w Bydgoszczy.

Niska cena i idealny stan
Niektóre ogłoszenia domów i mieszkań do kupna w Bydgoszczy już na etapie czytania powinny wzbudzić podejrzenia z powodu niskiej ceny. Jeżeli np. są to lokale mieszkaniowe w starej kamienicy, mogą one wymagać generalnego remontu z powodu grzyba lub pleśni, która często pojawiają się w tego typu budynkach. Po zakupie nieruchomości może się więc okazać, że to, co zaoszczędziliśmy na kupnie, wydamy na remont. Sytuacja wygląda analogicznie w przypadku starych instalacji wodnych lub elektrycznych, wymagających wymiany – o nich również właściciele często nie wspominają w ogłoszeniach.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK