27.06.2022

Pułapki w ogłoszeniach nieruchomości na sprzedaż

Ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości należy zawsze czytać z uwagą i ostrożnością. Wzmianki, które mają przyciągać uwagę i zwiększać atrakcyjność, często okazują się bowiem prawdziwymi pułapkami. Na co więc warto zwracać szczególną uwagę podczas przeglądania ogłoszeń?

Dawid Płociński

„Mieszkanie dwupokojowe”
Niejednokrotnie mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy to według twórców ogłoszeń mieszkania dwupokojowe. Widząc taką wzmiankę, zainteresowana osoba myśli najczęściej: „to właśnie to, czego szukam!”. Niestety, w praktyce okazuje się często, że w mieszkaniu wcale nie ma wymarzonego salonu i sypialni. Zamiast nich znajduje się w nim jedno pomieszczenie rozdzielone… ścianką działową. To właśnie jego drugą część wielu właścicieli nazywa w ogłoszeniach „drugim pomieszczeniem użytkowym”. Tak sformułowane oferty sprawiają, że postanawiamy obejrzeć nieruchomość, tracąc tym samym swój cenny czas.

„Dom lub mieszkanie po generalnym remoncie”
Przeglądając oferty mieszkań z rynku wtórnego w Bydgoszczy, możemy znaleźć sporo ogłoszeń z idealnie odnowionymi lokalami. Obietnica mieszkania świeżo po generalnym remoncie stanowi dużą zachętę. Niekiedy jednak na miejscu okazuje się, że wcale nie wygląda ono tak, jak było opisywane w ogłoszeniu. Krzywo położona na ścianach tapeta, wiertarka zastąpiona klejem czy brak gładzi pod farbą – to właśnie niektóre „wyremontowane” nieruchomości do kupna w Bydgoszczy. To bez dwóch zdań znak, że właściciel chciał zaoszczędzić i oddać na sprzedaż mieszkanie lub dom, którego cena wcale nie idzie w parze ze stanem.

„Doskonała lokalizacja – tylko pięć minut od centrum!”
Poszukując mieszkania w Bydgoszczy i każdym innym mieście, zwracamy uwagę na jego położenie. Większość ogłoszeń zawiera w treści informację dotyczącą lokalizacji – niestety, w wielu przypadkach wzmianka ta jest bardzo niejasna. Pięć minut od rynku może bowiem oznaczać zarówno spacer, jak i przejazd samochodem czy autobusem. Niekiedy jednak na sam przystanek trzeba iść piechotą znacznie dłużej niż trwa sama jazda – a wówczas pięć minut zamienia się w dwadzieścia. Takie niejasne wzmianki wprowadzają w błąd wielu zainteresowanych kupnem osób. W tym przypadku dobrym krokiem może się okazać samodzielne sprawdzenie lokalizacji na mapce i określenie, w jakiej odległości od centrum znajduje się dany dom na sprzedaż w Bydgoszczy.

Niska cena i idealny stan
Niektóre ogłoszenia domów i mieszkań do kupna w Bydgoszczy już na etapie czytania powinny wzbudzić podejrzenia z powodu niskiej ceny. Jeżeli np. są to lokale mieszkaniowe w starej kamienicy, mogą one wymagać generalnego remontu z powodu grzyba lub pleśni, która często pojawiają się w tego typu budynkach. Po zakupie nieruchomości może się więc okazać, że to, co zaoszczędziliśmy na kupnie, wydamy na remont. Sytuacja wygląda analogicznie w przypadku starych instalacji wodnych lub elektrycznych, wymagających wymiany – o nich również właściciele często nie wspominają w ogłoszeniach.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK