29.04.2022

Na jakie udogodnienia przy zakupie zwrócić uwagę?

Poszukując lokalu mieszkaniowego – zarówno na wynajem, jak i do kupna – warto zwrócić uwagę na udogodnienia jakie oferują poszczególne oferty. Mogą mieć one znaczące przełożenie na komfort jego użytkowania w przyszłości. Jakie aspekty mogą się okazać szczególnie ważne?

Dawid Płociński

Winda!
W przypadku mieszkania zlokalizowanego na trzecim lub czwartym piętrze, nieoceniona może się okazać winda. O ile w nowych zabudowaniach jest ona już standardem, o tyle w starszych czteropiętrowych blokach – np. z lat 80. czy 90. – często jej brakuje. Poszukując mieszkania w Bydgoszczy, warto więc wziąć pod uwagę swoje potrzeby i możliwości. Jeżeli każdego dnia wnosimy do domu ciężkie torby bądź używamy wózka dziecięcego, budynek bez windy może nie być ostatecznie dobrym wyborem.

Lokalizacja budynku mieszkaniowego
Niezwykle ważna jest również sama lokalizacja nieruchomości. Niezależnie od tego, czy poszukujemy mieszkania na wynajem w Bydgoszczy, czy planujemy jego zakup, okolica oraz dostęp do ważnych punktów miasta mają duże znaczenie. Nieruchomości z rynku wtórnego zazwyczaj zlokalizowane są w centrum miasta, z kolei te z rynku pierwotnego – coraz częściej znajdują się na jego obrzeżach. Lokalizacja może się więc okazać dużym udogodnieniem bądź… dużym utrudnieniem, np. związanym z dojazdem do pracy. To czynnik, na który zdecydowanie warto zwracać uwagę, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Wyposażenie mieszkania
Poszukując mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy bądź chcąc wynająć je na kilka lat, warto zwrócić uwagę również na to, czy w jego cenie znajduje się wyposażenie. Jeżeli tak – bez wątpienia jest to bardzo dobra opcja. Wiele mieszkań z rynku wtórnego posiada pełne wyposażenie w postaci niezbędnych mebli czy sprzętu AGD. To duży atut, jeżeli zależy nam na zaoszczędzeniu pieniędzy i możliwości wprowadzenia się „od zaraz”. Niezwykle ważny jest również ogólny stan nieruchomości. Najczęściej w ogłoszeniach znajdują się mieszkania nowe lub po generalnym remoncie, jednak podczas ich oglądania mimo wszystko warto dokładnie je obejrzeć. Zdjęcia nigdy w pełni nie oddają tego, co można zobaczyć na żywo.

Miejsce parkingowe
Dużym udogodnieniem dla mieszkańca bloku jest parking samochodowy, należący do budynku lub całego osiedla. Mowa zarówno o prywatnym miejscu parkingowym, opłacanym co miesiąc, jak i o ogólnodostępnych miejscach parkingowych. Często do dyspozycji jest garaż podziemny. Jest on dodatkowo płatny, jednak stanowi jeszcze lepsze zabezpieczenie dla pojazdu. Jeżeli posiadamy dwa samochody, a w bloku, który oglądamy, nie ma dostępu do parkingu, warto sprawdzić dodatkowe oferty mieszkań w Bydgoszczy.

Zarówno mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy, jak i mieszkania na wynajem w Bydgoszczy, są wyjątkowo różnorodne. Dzięki tak dużej ilości ogłoszeń w Sferze Nieruchomości, każdy Klient jest w stanie znaleźć wśród nich lokal, który spełni jego oczekiwania.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK