29.04.2022

Na jakie udogodnienia przy zakupie zwrócić uwagę?

Poszukując lokalu mieszkaniowego – zarówno na wynajem, jak i do kupna – warto zwrócić uwagę na udogodnienia jakie oferują poszczególne oferty. Mogą mieć one znaczące przełożenie na komfort jego użytkowania w przyszłości. Jakie aspekty mogą się okazać szczególnie ważne?

Dawid Płociński

Winda!
W przypadku mieszkania zlokalizowanego na trzecim lub czwartym piętrze, nieoceniona może się okazać winda. O ile w nowych zabudowaniach jest ona już standardem, o tyle w starszych czteropiętrowych blokach – np. z lat 80. czy 90. – często jej brakuje. Poszukując mieszkania w Bydgoszczy, warto więc wziąć pod uwagę swoje potrzeby i możliwości. Jeżeli każdego dnia wnosimy do domu ciężkie torby bądź używamy wózka dziecięcego, budynek bez windy może nie być ostatecznie dobrym wyborem.

Lokalizacja budynku mieszkaniowego
Niezwykle ważna jest również sama lokalizacja nieruchomości. Niezależnie od tego, czy poszukujemy mieszkania na wynajem w Bydgoszczy, czy planujemy jego zakup, okolica oraz dostęp do ważnych punktów miasta mają duże znaczenie. Nieruchomości z rynku wtórnego zazwyczaj zlokalizowane są w centrum miasta, z kolei te z rynku pierwotnego – coraz częściej znajdują się na jego obrzeżach. Lokalizacja może się więc okazać dużym udogodnieniem bądź… dużym utrudnieniem, np. związanym z dojazdem do pracy. To czynnik, na który zdecydowanie warto zwracać uwagę, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Wyposażenie mieszkania
Poszukując mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy bądź chcąc wynająć je na kilka lat, warto zwrócić uwagę również na to, czy w jego cenie znajduje się wyposażenie. Jeżeli tak – bez wątpienia jest to bardzo dobra opcja. Wiele mieszkań z rynku wtórnego posiada pełne wyposażenie w postaci niezbędnych mebli czy sprzętu AGD. To duży atut, jeżeli zależy nam na zaoszczędzeniu pieniędzy i możliwości wprowadzenia się „od zaraz”. Niezwykle ważny jest również ogólny stan nieruchomości. Najczęściej w ogłoszeniach znajdują się mieszkania nowe lub po generalnym remoncie, jednak podczas ich oglądania mimo wszystko warto dokładnie je obejrzeć. Zdjęcia nigdy w pełni nie oddają tego, co można zobaczyć na żywo.

Miejsce parkingowe
Dużym udogodnieniem dla mieszkańca bloku jest parking samochodowy, należący do budynku lub całego osiedla. Mowa zarówno o prywatnym miejscu parkingowym, opłacanym co miesiąc, jak i o ogólnodostępnych miejscach parkingowych. Często do dyspozycji jest garaż podziemny. Jest on dodatkowo płatny, jednak stanowi jeszcze lepsze zabezpieczenie dla pojazdu. Jeżeli posiadamy dwa samochody, a w bloku, który oglądamy, nie ma dostępu do parkingu, warto sprawdzić dodatkowe oferty mieszkań w Bydgoszczy.

Zarówno mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy, jak i mieszkania na wynajem w Bydgoszczy, są wyjątkowo różnorodne. Dzięki tak dużej ilości ogłoszeń w Sferze Nieruchomości, każdy Klient jest w stanie znaleźć wśród nich lokal, który spełni jego oczekiwania.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
23.09.2022

W jakie udogodnienia dla najemcy warto zainwestować?

Chcąc znaleźć najemcę, który pozostanie w wynajmowanym mieszkaniu przez długi czas, warto odpowiednio przygotować lokum. Zadbany i dobrze wyposażony lokal mieszkalny z pewnością szybko znajdzie swojego lokatora. W co szczególnie warto zainwestować, przygotowując do wynajmu mieszkanie w Bydgoszczy?

16.09.2022

Skuteczne negocjacje przy zakupie nieruchomości

Własne mieszkanie jest prawdopodobnie najdroższą rzeczą, jaką kupujemy w ciągu całego życia. Prowadząc ostateczne rozmowy ze sprzedającym, warto zatem spróbować wynegocjować cenę – wbrew pozorom, wcale nie jest to takie trudne. Jak przygotować się do tego typu rozmów i po jakie argumenty sięgnąć?

09.09.2022

Ekologiczne mieszkanie w Bydgoszczy – czyli jakie?

Podczas urządzania i późniejszego użytkowania mieszkania warto zadbać o ekologię. Już zaledwie kilka prostych kroków wystarczy, aby nasze „cztery kąty” były bardziej przyjazne środowisku. Czym charakteryzuje się ekologiczne mieszkanie?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK