02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Dawid Płociński

Liczba pokoi i ogólny metraż
Poszukując mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy, które okaże się idealne dla Ciebie i Twojej rodziny, zwróć uwagę na jego metraż oraz liczbę pokoi. Początkowo Twoje małe pociechy mogą zajmować jedno wspólne pomieszczenie, jednak z czasem każde z nich będzie potrzebowało swojej własnej przestrzeni. W domu powinniście czuć się przecież w pełni swobodnie. Oglądając mieszkania na wynajem w Bydgoszczy – bądź też te do kupna – postaw na lokal, który ilością pomieszczeń odpowiada ilości domowników. Sam metraż również ma ogromne znaczenie – zwłaszcza w przypadku małych dzieci, których rzeczy zajmują mnóstwo miejsca. To ważne, aby w mieszkaniu znajdowała się przestrzeń do przechowywania, np. dużych zabawek czy zapasowych paczek pampersów.

Dostęp do windy
Przeglądając oferty bydgoskich mieszkań do kupna lub wynajmu, zawsze sprawdzaj, czy w budynku znajduje się winda – zwłaszcza jeżeli Twoja pociecha wszędzie podróżuje w wózku. Brak windy może znacząco utrudnić Ci wychodzenie z domu oraz swobodny powrót do czterech kątów. Wnoszenie po schodach wózka z dzieckiem i kilku toreb zakupów bywa niezwykle męczące, a czasem nawet… niewykonalne. Jeżeli wahasz się między zakupem bądź wynajem mieszkania w Bydgoszczy w budynku z windą lub bez niej – decyzja jest prosta. Niektóre budynki oferują dodatkowo specjalne miejsca dla wózków dziecięcych – na to również warto zwrócić uwagę.

Izolacja akustyczna mieszkania
W przypadku mieszkania dla rodziny z dziećmi znaczenie ma także izolacja akustyczna. Czasem nawet najdrobniejsze dźwięki są w stanie obudzić dziecko, które usypiałeś przez ostatnią godzinę – ważne więc, aby ściany nie przepuszczały dźwięków i zapewniały ciszę w domowych wnętrzach. Zdarza się również, że sąsiedzi skarżą się na płacz dzieci lub hałasy podczas zabawy – wybierając mieszkanie w budynku o dobrej izolacji dźwiękowej, nie będziesz musiał martwić się niechcianymi konfliktami.

Standard osiedla i sąsiedztwo
Mieszkanie dla rodziny z dziećmi powinno znajdować się w bezpiecznej, przyjaznej okolicy – to ważne, abyś mógł być spokojny o bawiące się pod blokiem pociechy. Obecnie coraz więcej osiedli jest przystosowanych do najmłodszych mieszkańców. Dobrym wyborem są mieszkania na osiedlach monitorowanych ze specjalną przestrzenią do zabawy na zewnątrz. Poszukując idealnego lokalu mieszkalnego, warto zwrócić uwagę również na sąsiedztwo.

Bliskie położenie placówek edukacyjnych
Jeżeli Twoje dzieci są już w wieku szkolnym lub w najbliższym czasie rozpoczną przygodę z przedszkolem bądź szkołą, bliskie położenie tych placówek jest dużym udogodnieniem. Oszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu spędzonego na dojazdach – czy to autem, czy komunikacją miejską – a po jakimś czasie dziecko będzie mogło samo uczęszczać do szkoły spacerem. Na szczęście wiele mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy usytuowanych jest na osiedlach z dużą ilością placówek edukacyjnych.

Dostęp do obiektów rekreacyjnych i punktów usługowych
Chcąc wynająć lub rozważając kupno mieszkania w Bydgoszczy, zwróć uwagę również na to, czy w jego pobliżu znajdują się tereny i obiekty rekreacyjne dla dzieci oraz całych rodzin. Mowa zarówno o boiskach, orlikach, parkach i placach zabaw, jak również o domach kultury czy bawialniach. Dobrze również, jeśli w okolicy zlokalizowane są najpotrzebniejsze punkty usługowe – m.in. przychodnia, gabinet stomatologiczny czy sklepy spożywcze. Dzięki temu nie będzie konieczności przemieszczania się w inną część miasta – zwłaszcza w nagłych sytuacjach, na których brak rodzice często nie narzekają.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK