01.12.2021

Na co zwrócić uwagę przy kupnie lub wynajmie lokalu użytkowego?

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To ważny krok dla każdego przedsiębiorcy, dlatego ważne jest, aby mieć co do danej nieruchomości stuprocentową pewność. Co konkretnie powinniśmy sprawdzić zanim ją wynajmiemy lub kupimy?

Dawid Płociński

Lokalizacja lokalu w Bydgoszczy

Jednym z najważniejszych czynników, jakie należy brać pod uwagę gdy poszukiwany jest lokal użytkowy w Bydgoszczy, jest jego lokalizacja. Ważne, aby znajdował się on w bliskim położeniu osiedli mieszkaniowych – może się to wiązać z większą liczbą potencjalnych klientów – oraz w takim miejscu, do którego zainteresowani mogliby łatwo i szybko dotrzeć. Jeśli nasz lokal będzie umiejscowiony w rozpoznawalnym punkcie miasta, to dodatkowa zaleta. Lokal nie powinien raczej znajdować się na obrzeżach – zwłaszcza, jeśli komunikacja miejska nie dojeżdża tam zbyt często. O siedzibie w centrum miasta powinny pomyśleć zwłaszcza większe przedsiębiorstwa, które planują rozwój. Warto zwrócić uwagę również na to, gdzie zlokalizowana jest konkurencja naszej firmy.

Miejsca postojowe i ruch

Kolejnym istotnym kryterium, na które należy zwrócić przy kupnie bądź wynajmie lokalu w Bydgoszczy jest obecność parkingu lub innych miejsc postojowych. Chodzi nie tylko o to, abyśmy sami mogli zaparkować samochód w godzinach pracy, ale również o współpracowników bądź klientów, który przyjeżdżają do nas na spotkania. O ile trwa ono kilkanaście minut, możliwe jest zaparkowanie w innym miejscu, jednak jeśli planowane jest kilka godzin rozmów, kontrahent musi mieć gdzie pozostawić swój samochód. Miejsca postojowe tuż obok siedziby firmy sprawiają, że jest ona odbierana jako jeszcze bardziej profesjonalna i dbająca o potrzeby klientów.

Stan lokalu użytkowego

Równie ważny co lokalizacja i ogólna okolica lokalu użytkowego, jest jego stan – chodzi przecież o wizerunek naszej firmy. Może się zdarzyć, że znajdziemy lokal na sprzedaż w Bydgoszczy w niższej cenie, ale w nieco gorszych warunkach, i postanowimy kupić właśnie je. Decydując się na samodzielne przeprowadzenie remontu, może się jednak okazać, że finansowo wyjdziemy na tym znacznie gorzej, niż gdybyśmy od razu zakupili droższą nieruchomość. Oglądając lokal użytkowy, warto więc dokładnie sprawdzić, czy lub ile pracy trzeba włożyć w jego urządzenie, czy odpowiada on naszym oczekiwaniom oraz czy na pewno będzie pasował do profilu naszej firmy. Lepiej obejrzeć więcej nieruchomości i poświęcić nieco więcej czasu, niż podjąć pochopną decyzję i żałować wyboru.

Metraż – równie istotny

Gdy poszukiwany jest lokal użytkowy, zarówno do kupna, jak i do wynajęcia, bardzo ważny jest jego metraż. Określane przez prawo wymogi mówią o dokładnych wymiarach pomieszczeń oraz dostępie do wody, prądu itp. Powinien być on idealnie dopasowany do profilu prowadzonej firmy – jeśli przestrzeń okaże się zbyt mała, za kilka tygodni będziemy szukać kolejnej siedziby, a tym samym stracimy wiele cennego czasu. Dobrze też, jeśli lokal użytkowy oraz jego okolica są dostosowane do osób niepełnosprawnych, aby zarówno klienci, jak i pracownicy, mogli czuć się w nim maksymalnie swobodnie.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
17.12.2021

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

Urządzając mieszkanie do wynajęcia w Bydgoszczy, można zrobić to na kilka różnych sposobów. Dużo zależy od tego, komu zamierzamy je wynajmować – studentom, pracownikom czy też rodzinom z dziećmi. Jedni decydują się na całkiem pustą przestrzeń, inni na tę w całości wyposażoną. Jakie zatem mamy możliwości?

10.12.2021

Bańka cenowa a zakup nieruchomości

Ceny nieruchomości w Polsce rosną z miesiąca na miesiąc – w stosunku do roku 2019 są one znacznie wyższe. Mowa tutaj nie tylko o samych domach i mieszkaniach, ale również gruntach pod ich budowę. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym kraju rozwinęła się bańka cenowa. Czym właściwie ona jest i jaki ma wpływ na ceny kupna nieruchomości?

18.11.2021

Dla kogo mieszkanie w bydgoskim Fordonie?

Bydgoszcz jako największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego posiada kilkanaście dzielnic. Jedną z nich jest Fordon. Sprawdzamy, jakie zalety ma ta dzielnica.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK