04.11.2022

Na co uważać by nie zniechęcić potencjalnego kupującego?

Zanim wystawisz nieruchomość na sprzedaż, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Prawidłowo sformułowane ogłoszenie, odpowiedni stan mieszkania czy uregulowane formalności to podstawa, jeśli nie chcesz zniechęcić potencjalnych kupujących. Czego warto unikać, aby nie odstraszyć zainteresowanych?

Dawid Płociński

Ogłoszenie pełne… wyolbrzymień
Dobre ogłoszenie sprzedaży nieruchomości zawiera niezbędne informacje dot. metrażu, wyposażenia czy lokalizacji. Jeżeli zawrzesz w nim zbyt dużo superlatyw, wcale nie przyciągniesz potencjalnych kupujących. Odbiorcy mogą potraktować takie ogłoszenie jako usilną próbę pozbycia się domu czy mieszkania oraz jego przesadne zachwalanie.

Ogłoszenie bez zdjęć
Osoby poszukujące mieszkania lub dom na sprzedaż w Bydgoszczy, bardzo często odrzucają ogłoszenia pozbawione zdjęć. Zniechęcają ich również ujęcia niewyraźne lub takie, które niewiele mówią o danym lokalu. To bardzo ważne, aby oferta zawierała autentyczne i starannie wykonane zdjęcia nieruchomości oraz jej najważniejszych elementów. Istotne również, aby przedstawiały one wszystkie pomieszczenia – czyste i zadbane. Wówczas fotografie skutecznie zachęcą zainteresowanych do osobistej wizyty.

Zły stan wyposażenia
Jeżeli sprzedający oferuje nieruchomość w Bydgoszczy z wyposażeniem w kiepskim stanie, jego oferta z pewnością przegra z innymi. Decydując się na sprzedaż domu lub mieszkania z meblami, warto zadbać o to, aby były one zadbane i niezniszczone. W przeciwnym razie kupujący już na wstępie będzie zmuszony do usuwania starego wyposażenia z mieszkania.

Niewiele terminów wizyt
Kupno nieruchomości w Bydgoszczy może być utrudnione również poprzez mocno ograniczone terminy wizyt. Ustalając daty, w których można oglądać Twój dom lub mieszkanie, staraj się więc zawsze brać pod uwagę nie tylko swoje możliwości, ale i możliwości potencjalnych kupujących. Jeżeli wyznaczysz na odwiedziny zaledwie dwie lub trzy godziny w tygodniu, oglądających nie będzie wielu. Aby szybko sprzedać nieruchomość, trzeba liczyć się z częstymi odwiedzinami.

Nieporządek w lokalu
Jeśli chcesz sprzedać dom lub mieszkanie w Bydgoszczy, pamiętaj o tym, aby podczas wizyt wnętrza były czyste i uporządkowane. Brudne naczynia leżące w zlewie, niezłożone pranie, plamy i kurz na meblach czy ślady po zwierzętach od razu spisują nieruchomość na straty. Warto zwrócić uwagę również na to, aby w lokalu panował przyjemny zapach. Przygotowując nieruchomość do wizyt, dobrze również nadać im neutralnego charakteru, usuwając z nich przedmioty osobiste wskazujące na światopogląd czy wyznanie.

Brak możliwości negocjacji ceny
Jeżeli właściciel domu lub mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy nie zgadza się na negocjacje ceny, bardzo często sam na tym traci. Od zakupu skutecznie odwodzi zainteresowanych także zbyt wygórowana cena w porównaniu z podobnymi nieruchomościami w okolicy. Czasami nawet najmniejsze ustępstwo może przekonać oglądającego do kupna nieruchomości – warto zatem zgodzić się na choćby niewielkie negocjacje.

Niemiła atmosfera podczas wizyty lub rozmów telefonicznych
Na decyzję o zakupie danej nieruchomości znacząco wpływa atmosfera, jaka panuje podczas rozmów z właścicielem i wizyty w domu czy mieszkaniu. Jeżeli sprzedający odpowiada na pytania oschle, bez szczegółów i wydaje się zbywać potencjalnego klienta, zainteresowany najpewniej zrezygnuje z dalszych rozmów i zacznie szukać innej oferty.

Nieuregulowane kwestie formalne
Zanim wystawisz dom lub mieszkanie w Bydgoszczy na sprzedaż, pamiętaj o uregulowaniu kwestii związanych z opłatami, stanem prawnym czy księgą wieczystą. Kupujący nie chcą wraz z zakupem nieruchomości przejmować kredytu właściciela bądź zaległości w opłacie podatku – chyba że są tego w pełni świadomi i zgadzają się na takie warunki.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
16.12.2022

Czyżkówko – czy warto kupić mieszkanie w tej dzielnicy?

Poszukując mieszkania na sprzedaż w zachodniej części Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na dzielnicę Czyżkówko. Ta lubiana przez Bydgoszczan, otoczona zielenią okolica przyciąga przytulnymi i nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi. Co jeszcze ma nam do zaoferowania osiedle?

09.12.2022

Cztery cechy idealnego mieszkania na wynajem

Niezależnie od tego, czy mowa o lokalu dla studenta, małżeństwa czy rodziny z dziećmi, nieruchomość powinna spełniać pewne warunki. Oto kilka najważniejszych cech idealnego mieszkania na wynajem w Bydgoszczy!

02.12.2022

Na co zwrócić uwagę szukając mieszkania dla rodziny z dzieckiem?

Mieszkanie dla rodzin z dziećmi powinno spełniać pewne warunki, które często nie dotyczą mieszkań dla par lub singli. Na co zwrócić szczególną uwagę gdy poszukujesz takiego lokalu?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK