21.05.2021

Mieszkanie w Bydgoszczy dla młodych rodziców – co wybrać?

Wybór pierwszego mieszkania jest niezwykle trudną decyzją. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy trzeba zadbać nie tylko o komfort swój, ale i swojego dziecka. Zobaczmy, jakie mieszkanie w Bydgoszczy warto wybrać, będąc młodym rodzicem.

Dawid Płociński

Wybór pierwszego mieszkania jest niezwykle trudną decyzją. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy trzeba zadbać nie tylko o komfort swój, ale i swojego dziecka. Zobaczmy, jakie mieszkanie w Bydgoszczy warto wybrać, będąc młodym rodzicem.

Wyjątkowy moment

Czy będąc świeżo upieczonym rodzicem warto decydować się na zakup swojego własnego mieszkania w Bydgoszczy? Jak najbardziej tak. Wiąże się to oczywiście z kosztami, których już podczas samego wychowywania dziecka jest niemało. Jednak mimo to, jest to idealny moment na przysłowiowe uwicie swojego gniazdka i rozpoczęcie prawdziwie własnego życia z partnerem i dzieckiem, jako nową rodziną.

Decyzja o kupnie mieszkania powinna obejmować wiele aspektów – od indywidualnych preferencji, przez warunki panujące w lokalu, jego lokalizację, aż po dodatkowe udogodnienia, które uwzględniają i uwzględniać będą w przyszłości wymogi dziecka. Warto bowiem zdawać sobie sprawę, że dzieci szybko rosną, a ich potrzeby zmieniają się wraz z wiekiem. Mało kogo stać na zmianę mieszkania co kilka lat, zazwyczaj jest to inwestycja na długi czas. Z tego też względu warto od razu wybrać takie lokum na sprzedaż w Bydgoszczy, które będzie odpowiednie dla rodziny również, gdy dziecko podrośnie. Myślenie o przyszłości jest tutaj kluczową kwestią.

Metraż mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy

Statystyki pokazują, że najwięcej młodych małżeństw i rodzin w modelu 2+1 najczęściej stawia na lokale dwu- i trzypokojowe, o łącznej powierzchni w granicach 45-60 metrów kwadratowych. Najlepszą opcją jest oczywiście wersja z trzema, oddzielnymi pokojami, gdzie rodzice i dziecko mają swoje osobne sypialnie. Jest to korzystne ze względu na fakt, iż kilkuletnie dziecko powinno mieć już swój własny kąt do nauki i zabawy, a rodzice prywatną sypialnie do wypoczynku. Oczywiście, takie rozwiązanie wiąże się z wyższymi kosztami, ale jest perspektywiczne.

Rozkład pomieszczeń w lokum

Nie mniej istotną kwestią jest również rozkład pomieszczeń. Na nic zda się duże mieszkanie w Bydgoszczy, jeśli nie będzie funkcjonalnie podzielone. Przy zakupie, młodzi rodzice powinni wybierać takie lokale, które albo są już oddzielone na osobne pokoje albo takie, których przestrzeń łatwo będzie podzielić na różne pomieszczenia, np. za pomocą ścianki.

Budynek

Samo mieszkanie w Bydgoszczy to nie wszystko. Młodzi rodzice powinni zwrócić również uwagę na budynek, w którym jest ono usytuowane. Dobrze jest, by miało windę, która pozwoli sprawnie poruszać się pomiędzy piętrami, co jest szczególnie istotne z małym dzieckiem. Pomocna jest także wózkownia – dzięki niej można uniknąć konieczności każdorazowego wprowadzania wózka na wyższą kondygnację.

Lokalizacja w Bydgoszczy

Jeśli chodzi o lokalizację mieszkania w Bydgoszczy, to warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze, czy budynek w którym znajduje się lokal jest dobrze skomunikowany z resztą miasta. Informacja ta staje się wyjątkowo ważna, gdy dzieci podrosną i same zaczną jeździć do szkoły komunikacją miejską.

Kolejną niezwykle istotną kwestią jest bezpieczeństwo okolicy i osiedla. Dobrze, by było ono przyjazne dla dziecka – posiadało zadbane ścieżki rowerowe i place zabaw, a także monitoring.

Nie mniej ważna jest również bliska obecność placówek oświatowych, takich jak żłobek, przedszkole czy szkoła, ale także większych sklepów, co pozwoli oszczędzić czas w codziennym funkcjonowaniu.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco z rynkiem, a także poszerzaj swoją wiedzę na temat branży nieruchomości.
25.11.2022

Czym kierować się przy wyborze biura nieruchomości?

Wybór odpowiedniego biura nieruchomości stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług jednego z nich, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwań.

18.11.2022

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Osiedlu Leśnym?

Przeglądając oferty mieszkań na sprzedaż w Bydgoszczy, warto zwrócić uwagę na urokliwe Osiedle Leśne. To doskonała okolica m.in. dla rodzin z dziećmi czy miłośników sportu. Co jeszcze sprawia, że zakup lokalu w tej dzielnicy jest dobrym wyborem?

11.11.2022

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Pośrednik nieruchomości w znacznym stopniu może ułatwić poszukiwania mieszkania lub domu na sprzedaż. Ważne jednak, aby była to osoba godna zaufania, znająca się na swoim fachu. W czym może pomóc pośrednik podczas zakupu nieruchomości?

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK